CES 2012 již za měsíc

9. prosince 2011
TWEET SDÍLET
CES 2012 již za měsíc
Začátek ledna bývá pro mnohé obdobím klidu po hektických oslavách. V Las Vegas ale klid nehrozí – začíná výstava spotřební elektroniky CES.

CES je taková zvláštní výstava. Sotva pár dnů po Vánocích se dozvíte, že všechny ty obrazovky a chytré krabičky jsou vlastně hrozně zastaralé, a uvidíte nová lákadla, které si budete chtít další rok kupovat. Samozřejmě jde v prvé řadě o výstavu americkou, takže narážíte na násobky 60 Hz v televizorech a CDMA v telefonech, přesto má velký vliv i pro Evropana. Během pár dní poznáme novinky, které k nám budou probublávat celý další rok. Novinky v televizorech? U nás v průběhu jara. Prototypy počítačů? Na podzim se můžeme těšit. Současně CES velmi dobře v koncentrované podobě představí hlavní směry, kudy se bude ubírat celý svět spotřební elektroniky.

Klepněte pro větší obrázek

Gary Shapiro - šéf asociace spotřební elektroniky CEA, která pořádá CES

Minulý rok to byly 3D televizory, letos tablety a chytré televizory, podle aktuálních odhadů budou opět kralovat tablety, ale již v opravdu konkurence schopné podobě, ultrabooky a dočkáme se i komerčních 3D televizorů, které můžete sledovat bez speciálních brýlí.

Na CES se můžete těšit, i když tam sami nepojedete. Počátkem ledna se opět můžete těšit na články a videa, ve kterých zachytíme naše první dojmy a představíme aktuální novinky. Vše přitom vypukne 8. ledna večer, tedy 9. Ledna ráno u nás v republice. V předvečer zahájení CES maratónu se totiž koná akce CES Unveiled, kde většinou menší firmy (ale i Lenovo, LG Electronics či Samsung) představí zajímavé novinky, které by mohly jinak zapadnout ve stínu velkých stánků. Často jde o zajímavá kreativní řešení a vždy tam najdeme něco lákavého. Podobné večerní akce – Showstoppers a Digital Experience ­­– se konají v dalších dnech.

Klepněte pro větší obrázek

Steve Balmer již tradičně povede hlavní přednášku otevírající celý CES

Devátý leden pak následuje od rána až do večera jedna tisková konference za druhou, někdy i více přes sebe. Zatímco jindy máte pro podobně informačně nabitou konferenci vyhrazený celý den, tady se jede pevně 45 minut na přednášku, 15 minut přeběhnutí do další fronty. LG, Panasonic, Sharp, Samsung, nVidia, Intel, Sony, jedno velké jméno za druhým. Večer vše završí hlavní otvírací přednáška, jako obvykle ji získal Steve Ballmer z Microsoftu. Zatímco letos představil Windows běžící na platformě ARM, za měsíc se očekává řada zajímavých novinek o Windows 8, které by měly být i dostupné v podobě betaverze.

Klepněte pro větší obrázek

Od desátého do třináctého ledna se potom otevřou brány výstaviště se všemi stánky. Samotná plocha výstaviště není nějak mimořádná, řekněme podobná jako brněnské výstaviště, hustota zajímavých stánků je ale pochopitelně vyšší. Ačkoli se návštěvnost CESu pohybuje vysoko nad sto tisíci návštěvníků, není mezi nimi žádný školák či běžný kolemjdoucí. CES je výhradně odborná výstava s nutnou akreditací, firmy tedy počítají s odbornými návštěvníky a díky tomu získáte skutečně kvalitní informace.

Ještě před zahájením CESu vám budeme přinášet informace o klíčových novinkách a zajímavých produktech. Nějak ty malé české Vánoce přetrpte, druhé velké technologické Vánoce nastanou už za jeden měsíc.

Určitě si přečtěte

TCL EC78: nový 4K HDR LCD televizor s integrovaným soundbarem Onkyo

TCL EC78: nový 4K HDR LCD televizor s integrovaným soundbarem Onkyo

Výrobce televizorů TCL dlouhodobě patří mezi značky, které nabízí především cenově dostupné modely s výborným poměrem cena/výkon. To ale neznamená že v jejich nabídce chybí i luxusnější řady. Právě takovou má být EC78.

17 Jaromír Puk

15 nejlepších komedií roku 2018

15 nejlepších komedií roku 2018

Ztratili jsme Stalina, BlacKkKlansman, Psí ostrov, Tři billboardy kousek za Ebbingem, Čtverec, Úžasňákovi 2, Oni a Silvio, Já, Simon, Pěkně blbě. Třetí letošní výběr se nese v uvolněném duchu silvestrovské zábavy.

15 Marek Čech

DVB-T2: často kladené dotazy a řešení problémů s novým digitální vysíláním

DVB-T2: často kladené dotazy a řešení problémů s novým digitální vysíláním

Pokud nemůžete už naladit ČT D/ART, tak se připravte, že vám zmizí ČT Sport. Důvodem je přechod z DVB-T na nové digitální vysílání DVB-T2. Poradíme, jak to vyřešit, případně jaké problémy vás mohou potkat.

95 Jaromír Puk

10 tipů a triků pro reproduktory Sonos: odhalte, co opravdu umí

10 tipů a triků pro reproduktory Sonos: odhalte, co opravdu umí

Multiroom systém reproduktorů Sonos může na první pohled vypadat docela složitě. Poradíme, jak jej nejlépe využít, a na co si případně dát pozor.

1 Tomáš Holčík

Technisat Digipal ISIO HD: německý kralevic v DVB-T2 vodách [test STB]

Technisat Digipal ISIO HD: německý kralevic v DVB-T2 vodách [test STB]

Co všechno umí set-top-box od populárního výrobce (nejen) satelitních přijímačů? Znamená vyšší cena i vyšší kvalitu?

39 Alexandr Bray