CES 2012 již za měsíc

9. prosince 2011
TWEET SDÍLET
CES 2012 již za měsíc
Začátek ledna bývá pro mnohé obdobím klidu po hektických oslavách. V Las Vegas ale klid nehrozí – začíná výstava spotřební elektroniky CES.

CES je taková zvláštní výstava. Sotva pár dnů po Vánocích se dozvíte, že všechny ty obrazovky a chytré krabičky jsou vlastně hrozně zastaralé, a uvidíte nová lákadla, které si budete chtít další rok kupovat. Samozřejmě jde v prvé řadě o výstavu americkou, takže narážíte na násobky 60 Hz v televizorech a CDMA v telefonech, přesto má velký vliv i pro Evropana. Během pár dní poznáme novinky, které k nám budou probublávat celý další rok. Novinky v televizorech? U nás v průběhu jara. Prototypy počítačů? Na podzim se můžeme těšit. Současně CES velmi dobře v koncentrované podobě představí hlavní směry, kudy se bude ubírat celý svět spotřební elektroniky.

Klepněte pro větší obrázek

Gary Shapiro - šéf asociace spotřební elektroniky CEA, která pořádá CES

Minulý rok to byly 3D televizory, letos tablety a chytré televizory, podle aktuálních odhadů budou opět kralovat tablety, ale již v opravdu konkurence schopné podobě, ultrabooky a dočkáme se i komerčních 3D televizorů, které můžete sledovat bez speciálních brýlí.

Na CES se můžete těšit, i když tam sami nepojedete. Počátkem ledna se opět můžete těšit na články a videa, ve kterých zachytíme naše první dojmy a představíme aktuální novinky. Vše přitom vypukne 8. ledna večer, tedy 9. Ledna ráno u nás v republice. V předvečer zahájení CES maratónu se totiž koná akce CES Unveiled, kde většinou menší firmy (ale i Lenovo, LG Electronics či Samsung) představí zajímavé novinky, které by mohly jinak zapadnout ve stínu velkých stánků. Často jde o zajímavá kreativní řešení a vždy tam najdeme něco lákavého. Podobné večerní akce – Showstoppers a Digital Experience ­­– se konají v dalších dnech.

Klepněte pro větší obrázek

Steve Balmer již tradičně povede hlavní přednášku otevírající celý CES

Devátý leden pak následuje od rána až do večera jedna tisková konference za druhou, někdy i více přes sebe. Zatímco jindy máte pro podobně informačně nabitou konferenci vyhrazený celý den, tady se jede pevně 45 minut na přednášku, 15 minut přeběhnutí do další fronty. LG, Panasonic, Sharp, Samsung, nVidia, Intel, Sony, jedno velké jméno za druhým. Večer vše završí hlavní otvírací přednáška, jako obvykle ji získal Steve Ballmer z Microsoftu. Zatímco letos představil Windows běžící na platformě ARM, za měsíc se očekává řada zajímavých novinek o Windows 8, které by měly být i dostupné v podobě betaverze.

Klepněte pro větší obrázek

Od desátého do třináctého ledna se potom otevřou brány výstaviště se všemi stánky. Samotná plocha výstaviště není nějak mimořádná, řekněme podobná jako brněnské výstaviště, hustota zajímavých stánků je ale pochopitelně vyšší. Ačkoli se návštěvnost CESu pohybuje vysoko nad sto tisíci návštěvníků, není mezi nimi žádný školák či běžný kolemjdoucí. CES je výhradně odborná výstava s nutnou akreditací, firmy tedy počítají s odbornými návštěvníky a díky tomu získáte skutečně kvalitní informace.

Ještě před zahájením CESu vám budeme přinášet informace o klíčových novinkách a zajímavých produktech. Nějak ty malé české Vánoce přetrpte, druhé velké technologické Vánoce nastanou už za jeden měsíc.

Témata článku: CES

Určitě si přečtěte

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

Parazit, Tenkrát v Hollywoodu, Favoritka, Devadesátky, Rocketman, Zelená kniha, Žena na válečné stezce, Výjimeční, Deštivý den v New Yorku, Yesterday, Srážka s láskou, The Beach Bum. Třetí letošní výběr se nese v odlehčenějším duchu.

15 Marek Čech

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

29 Jaromír Puk, Marek Čech

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, které nejlépe přiblíží zážitky astronautů a přitom vás dobře zabaví. Rovnou přidáme informaci, kde se na ně můžete legálně kouknout na internetu.

19 Ondřej Králík

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
EISA: nejlepší AV produkty pro domácí kino pro rok 2020/2021

EISA: nejlepší AV produkty pro domácí kino pro rok 2020/2021

Které reproduktory, subwoofer či AV přijímač považuje EISA za nejlepší a nejzajímavější ve svých kategoriích? Nechybí ani soundbary.

6 Jaromír Puk

Jaromír Puk
EISA
30 největších sex symbolů šedesátých let

30 největších sex symbolů šedesátých let

Brigitte Bardot, Ursula Andress, Claudia Cardinale, Raquel Welch, Sophia Loren, Catherine Deneuve, Jane Fonda, Anita Ekberg, Britt Ekland, Sharon Tate. S šedesátými léty přichází éra sexuálního uvolnění ve společnosti i kinematografii.

Marek Čech

Marek Čech
Filmy