CES: Logitech představil dálkový ovladač Harmony One

Na veletrhu spotřební elektroniky CES (Consumer Electronics Show) v USA představila společnost vítěze ceny CES 2008 za inovace v designu a konstrukci Logitech vyspělý univerzální dálkový ovladač Harmony One a zaznamenala tak významný posun ve vývoji nejlépe prodávané řady dálkových ovladačů Harmony.

Model Harmony One nabízí stejný způsob sdruženého ovládání jednotlivých druhů činností pomocí jediného kliknutí jako ostatní dálkové ovladače Harmony, ale navíc celé ovládání ještě více zjednodušuje díky plnobarevnému displeji citlivému na dotek, intuitivnímu rozložení tlačítek a nanejvýš pohodlnému designu, který skvěle padne do ruky.

Klepněte pro větší obrázek

„Vyspělé univerzální dálkové ovladače Harmony měly od počátku ohromný úspěch, protože poskytovaly snadné ovládání jednotlivých činností jediným kliknutím – například Sledovat televizi, Hrát videohry nebo Poslouchat hudbu – a to vše pomocí jediného dálkového ovladače,“ řekl Ashish Arora, viceprezident a generální ředitel obchodní divize Harmony společnosti Logitech. „Abychom naši řadu produktů ještě více vylepšili, snažili jsme se při vývoji modelu Harmony One blížeji porozumět, jaká je přesně interakce mezi lidmi, jejich dálkovými ovladači a systémy pro domácí zábavu. Ovladač Harmony One je ve skutečnosti výsledkem nejdůkladnějšího a nejrozsáhlejšího zkoumání v oblasti našeho výzkumu a vývoje – věnovali jsme mu více než 20.000 hodin.“

Hlavním výsledkem výzkumného úsilí společnosti Logitech je barevný dotekový displej s úhlopříčkou 5,6 cm využívající kapacitní technologii, která reaguje na jemné elektrické náboje z konečků prstů. Dotekové displeje s kapacitní technologií jsou mnohem odolnější než podobné displeje, které reagují na tlak. Pomocí barevného dotekového displeje je možné ovládat jakýkoli přístroj v systému pro domácí zábavu vybavený infračerveným přijímačem, včetně digitálních video rekordérů, televizorů s vysokým rozlišením a mnoha dalších domácích přístrojů. Na dotekovém displeji dálkového ovladače Harmony One je navíc možné zobrazovat ikony konkrétních televizních stanic, aby uživatelé měli k oblíbeným kanálům ještě snadnější přístup.

 Klepněte pro větší obrázek

Na základě průzkumu mezi spotřebiteli společnost Logitech rovněž zjistila, že k lepšímu pocitu z používání dálkových ovladačů Harmony by pomohlo intuitivnější rozložení tlačítek. Aby používání dálkového ovladače Harmony One bylo ještě snadnější, jsou jeho tlačítka rozložena do čtyř jednoznačně oddělených zón pro inteligentní a intuitivní orientaci (číslice, tradiční tlačítka pro ovládání DVD, D-pad s tlačítky pro úpravu hlasitosti a přepínání kanálů, a tlačítka pro ovládání menu na obrazovce) a umožňují bezproblémové ovládání zařízení pro domácí zábavu, která jsou v současné době nejoblíbenější. Na dálkovém ovladači Harmony One zůstalo pouze 40 nejdůležitějších tlačítek – takže lidé o to rychleji najdou to správné. Každé tlačítko je individuálně tvarované a poskytuje tak praktické hmatové vodítko, takže lidé mohou ovladač používat spíše po hmatu, než aby se museli spoléhat na zrak.

Aby byla ještě lépe naplněna ergonomie používání, vyznačuje se Harmony One zakřivenými a nanejvýš pohodlnými tvary, které snadno padnou do ruky všem členům rodiny – bez ohledu na to, jak mají velkou dlaň. Horní panel je proveden v elegantní klavírní černi, základna je stříbrná a tlačítka jsou černá s bílým podsvícením – Harmony One je tak dokonalým doplňkem každého obývacího pokoje. A základna pro dobíjení dálkového ovladače má štíhlý profil s nastavitelným osvětlením, takže je snadné ji najít i ve tmě.

Kromě novinek v optimalizovaném designu poskytuje dálkový ovladač Harmony One všechny další oceňované přednosti jako ostatní modely rodiny univerzálních dálkových ovladačů Harmony, mezi které patří právě exkluzivní systém ovládání sdružených činností jedním tlačítkem, který je možné realizovat díky největší databázi audiovizuálních zařízení určených pro domácí zábavu, nastavení prováděné přes Internet s pomocí interaktivního průvodce a propracovaná telefonická podpora.

Vývoj ovládání sdružených činností jedním tlačítkem

Díky dotekovému displeji ovladače Harmony One si lidé pouze zvolí tlačítko pro příslušnou činnost a Harmony One udělá vše ostatní – ve správném pořadí zapne příslušné komponenty a nastaví potřebné vstupy. Budete-li například chtít sledovat film na DVD, stačí se na displeji dotknout ikony „Sledovat DVD“. Dálkový ovladač Harmony One zapne televizor, přehrávač DVD a receiver.

Klepněte pro větší obrázek

Dále podle potřeby je pomocí ovladače možné přizpůsobit celkovou hlasitost hi-fi systému. Není vůbec potřeba ovládat jednotlivé komponenty samostatně – Harmony One je obslouží všechny najednou. A pokud by došlo k porušení sekvence vysílaných infračervených příkazů (například když někdo bude stát před některým z přístrojů), nabídne dálkový ovladač Harmony One na svém displeji interaktivní nápovědu.

Patentovaná technologie Smart State

Dálkový ovladač Harmony One umožňuje ovládat sdružené činnosti díky technologii Smart State Technology®, která je chráněná patentem. Pomocí technologie Smart State dokáže ovladač zjistit u řízených přístrojů, zda a které z nich jsou zapnuté a jak mají nastavené vstupy. Právě díky této technologii mohou uživatelé dálkového ovladače Harmony One bez námahy přepínat mezi sledováním domácího kina nebo poslechem hudby stiskem jediného tlačítka pro ovládání sdružených činností.

Nastavení přes Internet usnadňuje průvodce

Dálkový ovladač Harmony One se nastavuje pomocí Internetu a celá procedura je velmi snadná. Uživatele celým procesem nastavení provází intuitivní průvodce, s jehož pomocí mohou lidé ovladač Harmony One nastavit zadáním modelových označení komponentů svého systému. Na základě těchto informací jsou automaticky přiřazeny charakteristiky, diskrétní kódy a infračervené ovládací příkazy pro více než 225 000 přístrojů od více než 5 000 výrobců, které jsou uložené v on-line databázi společnosti Logitech, jejíž aktualizace probíhá téměř denně. Pokud by konkrétní přístroj v databázi zařazen nebyl, je možné jej do databáze přidat pomocí on-line systému a jeho řídící příkazy do Harmony One zadat prostřednictvím jeho originálního dálkového ovladače. Kdykoli si lidé budou přát včlenit do svého systému nové zařízení, mohou se spolehnout, že dálkový ovladač Harmony One je dokáže řídit – dnes, stejně jako v budoucnu.

Cena a dostupnost

Očekává se, že dálkový ovladač Harmony One bude k dostání počátkem února za doporučenou maloobchodní cenu 5 590 Kč s DPH v ČR a 6 990 Sk s DPH na Slovensku.

Témata článku: CES, Logitech

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
23 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek. Od nejlevnějších za pár stovek až k Apple AirPods Max

23 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek. Od nejlevnějších za pár stovek až k Apple AirPods Max

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka
Nejlepší filmy o cestování časem, které byste měli vidět. Víme, kde je najdete on-line

Nejlepší filmy o cestování časem, které byste měli vidět. Víme, kde je najdete on-line

Kdo by nechtěl vrátit čas a něco změnit? Vybrali jsme nejlepší komedie, sci-fi, vážnější i zamilované filmy, které mají společné téma cestování v čase.

Jaromír Puk
Filmy, které musíte vidět
Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
Vybrali jsme 18 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Pod vánoční stromek, na párty i na zahradu

Vybrali jsme 18 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Pod vánoční stromek, na párty i na zahradu

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

Jaromír Puk
Bluetooth reproduktor
19 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

19 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

Marek ČechVojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
Recenze televizoru TCL 65C935. Překrásný křižník s prostorovým burácením

Recenze televizoru TCL 65C935. Překrásný křižník s prostorovým burácením

Když jsem dopisoval článek o nižším modelu C835, vyřkl jsem myšlenku, že budu s napětím čekat na modely roku příštího, roku 2023. Proč? Abych zjistil, zda TCL byla schopna udržet mimořádnou kvalitu. Ale proč čekat tak dlouho?

Alexandr Bray
Google TVTCLRecenzeTestAndroid TVLCD a LEDTestyTelevizory
Recenze televizoru TCL 65C835. Špičkový 4K HDR TV s miniLED podsvícením, takříkajíc pro každého

Recenze televizoru TCL 65C835. Špičkový 4K HDR TV s miniLED podsvícením, takříkajíc pro každého

Před zhruba rokem jsem měl v testu staršího bratra TCL 65C825. Vyčetl jsem mu pár chyb. Televizor mě přesto hodně oslovil. Dnes přichází nástupce. Dokáže porazit svého staršího sourozence?

Alexandr Bray
Google TVminiLEDTCLRecenzeTest4K TVLCD a LEDTestyTelevizory
25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

Průlet filmovým děsem od dvacátých let minulého století do současnosti. Nejstrašidelnější horory, které prověřil čas, i tituly, které se snaží tento žánr se všemi jeho odnožemi posouvat dál.

Marek Čech
Filmy on-line