CES: Logitech představil dálkový ovladač Harmony One

Na veletrhu spotřební elektroniky CES (Consumer Electronics Show) v USA představila společnost vítěze ceny CES 2008 za inovace v designu a konstrukci Logitech vyspělý univerzální dálkový ovladač Harmony One a zaznamenala tak významný posun ve vývoji nejlépe prodávané řady dálkových ovladačů Harmony.

Model Harmony One nabízí stejný způsob sdruženého ovládání jednotlivých druhů činností pomocí jediného kliknutí jako ostatní dálkové ovladače Harmony, ale navíc celé ovládání ještě více zjednodušuje díky plnobarevnému displeji citlivému na dotek, intuitivnímu rozložení tlačítek a nanejvýš pohodlnému designu, který skvěle padne do ruky.

51975_HarmonyOne_ZONE_4.jpg

„Vyspělé univerzální dálkové ovladače Harmony měly od počátku ohromný úspěch, protože poskytovaly snadné ovládání jednotlivých činností jediným kliknutím – například Sledovat televizi, Hrát videohry nebo Poslouchat hudbu – a to vše pomocí jediného dálkového ovladače,“ řekl Ashish Arora, viceprezident a generální ředitel obchodní divize Harmony společnosti Logitech. „Abychom naši řadu produktů ještě více vylepšili, snažili jsme se při vývoji modelu Harmony One blížeji porozumět, jaká je přesně interakce mezi lidmi, jejich dálkovými ovladači a systémy pro domácí zábavu. Ovladač Harmony One je ve skutečnosti výsledkem nejdůkladnějšího a nejrozsáhlejšího zkoumání v oblasti našeho výzkumu a vývoje – věnovali jsme mu více než 20.000 hodin.“

Hlavním výsledkem výzkumného úsilí společnosti Logitech je barevný dotekový displej s úhlopříčkou 5,6 cm využívající kapacitní technologii, která reaguje na jemné elektrické náboje z konečků prstů. Dotekové displeje s kapacitní technologií jsou mnohem odolnější než podobné displeje, které reagují na tlak. Pomocí barevného dotekového displeje je možné ovládat jakýkoli přístroj v systému pro domácí zábavu vybavený infračerveným přijímačem, včetně digitálních video rekordérů, televizorů s vysokým rozlišením a mnoha dalších domácích přístrojů. Na dotekovém displeji dálkového ovladače Harmony One je navíc možné zobrazovat ikony konkrétních televizních stanic, aby uživatelé měli k oblíbeným kanálům ještě snadnější přístup.

 51947_HarmonyOne_BTY4.jpg

Na základě průzkumu mezi spotřebiteli společnost Logitech rovněž zjistila, že k lepšímu pocitu z používání dálkových ovladačů Harmony by pomohlo intuitivnější rozložení tlačítek. Aby používání dálkového ovladače Harmony One bylo ještě snadnější, jsou jeho tlačítka rozložena do čtyř jednoznačně oddělených zón pro inteligentní a intuitivní orientaci (číslice, tradiční tlačítka pro ovládání DVD, D-pad s tlačítky pro úpravu hlasitosti a přepínání kanálů, a tlačítka pro ovládání menu na obrazovce) a umožňují bezproblémové ovládání zařízení pro domácí zábavu, která jsou v současné době nejoblíbenější. Na dálkovém ovladači Harmony One zůstalo pouze 40 nejdůležitějších tlačítek – takže lidé o to rychleji najdou to správné. Každé tlačítko je individuálně tvarované a poskytuje tak praktické hmatové vodítko, takže lidé mohou ovladač používat spíše po hmatu, než aby se museli spoléhat na zrak.

Aby byla ještě lépe naplněna ergonomie používání, vyznačuje se Harmony One zakřivenými a nanejvýš pohodlnými tvary, které snadno padnou do ruky všem členům rodiny – bez ohledu na to, jak mají velkou dlaň. Horní panel je proveden v elegantní klavírní černi, základna je stříbrná a tlačítka jsou černá s bílým podsvícením – Harmony One je tak dokonalým doplňkem každého obývacího pokoje. A základna pro dobíjení dálkového ovladače má štíhlý profil s nastavitelným osvětlením, takže je snadné ji najít i ve tmě.

Kromě novinek v optimalizovaném designu poskytuje dálkový ovladač Harmony One všechny další oceňované přednosti jako ostatní modely rodiny univerzálních dálkových ovladačů Harmony, mezi které patří právě exkluzivní systém ovládání sdružených činností jedním tlačítkem, který je možné realizovat díky největší databázi audiovizuálních zařízení určených pro domácí zábavu, nastavení prováděné přes Internet s pomocí interaktivního průvodce a propracovaná telefonická podpora.

Vývoj ovládání sdružených činností jedním tlačítkem

Díky dotekovému displeji ovladače Harmony One si lidé pouze zvolí tlačítko pro příslušnou činnost a Harmony One udělá vše ostatní – ve správném pořadí zapne příslušné komponenty a nastaví potřebné vstupy. Budete-li například chtít sledovat film na DVD, stačí se na displeji dotknout ikony „Sledovat DVD“. Dálkový ovladač Harmony One zapne televizor, přehrávač DVD a receiver.

51941_HarmonyOne_BTY1.jpg

Dále podle potřeby je pomocí ovladače možné přizpůsobit celkovou hlasitost hi-fi systému. Není vůbec potřeba ovládat jednotlivé komponenty samostatně – Harmony One je obslouží všechny najednou. A pokud by došlo k porušení sekvence vysílaných infračervených příkazů (například když někdo bude stát před některým z přístrojů), nabídne dálkový ovladač Harmony One na svém displeji interaktivní nápovědu.

Patentovaná technologie Smart State

Dálkový ovladač Harmony One umožňuje ovládat sdružené činnosti díky technologii Smart State Technology®, která je chráněná patentem. Pomocí technologie Smart State dokáže ovladač zjistit u řízených přístrojů, zda a které z nich jsou zapnuté a jak mají nastavené vstupy. Právě díky této technologii mohou uživatelé dálkového ovladače Harmony One bez námahy přepínat mezi sledováním domácího kina nebo poslechem hudby stiskem jediného tlačítka pro ovládání sdružených činností.

Nastavení přes Internet usnadňuje průvodce

Dálkový ovladač Harmony One se nastavuje pomocí Internetu a celá procedura je velmi snadná. Uživatele celým procesem nastavení provází intuitivní průvodce, s jehož pomocí mohou lidé ovladač Harmony One nastavit zadáním modelových označení komponentů svého systému. Na základě těchto informací jsou automaticky přiřazeny charakteristiky, diskrétní kódy a infračervené ovládací příkazy pro více než 225 000 přístrojů od více než 5 000 výrobců, které jsou uložené v on-line databázi společnosti Logitech, jejíž aktualizace probíhá téměř denně. Pokud by konkrétní přístroj v databázi zařazen nebyl, je možné jej do databáze přidat pomocí on-line systému a jeho řídící příkazy do Harmony One zadat prostřednictvím jeho originálního dálkového ovladače. Kdykoli si lidé budou přát včlenit do svého systému nové zařízení, mohou se spolehnout, že dálkový ovladač Harmony One je dokáže řídit – dnes, stejně jako v budoucnu.

Cena a dostupnost

Očekává se, že dálkový ovladač Harmony One bude k dostání počátkem února za doporučenou maloobchodní cenu 5 590 Kč s DPH v ČR a 6 990 Sk s DPH na Slovensku.

Určitě si přečtěte

Články odjinud