CES: Logitech představil dálkový ovladač Harmony One

Na veletrhu spotřební elektroniky CES (Consumer Electronics Show) v USA představila společnost vítěze ceny CES 2008 za inovace v designu a konstrukci Logitech vyspělý univerzální dálkový ovladač Harmony One a zaznamenala tak významný posun ve vývoji nejlépe prodávané řady dálkových ovladačů Harmony.

Model Harmony One nabízí stejný způsob sdruženého ovládání jednotlivých druhů činností pomocí jediného kliknutí jako ostatní dálkové ovladače Harmony, ale navíc celé ovládání ještě více zjednodušuje díky plnobarevnému displeji citlivému na dotek, intuitivnímu rozložení tlačítek a nanejvýš pohodlnému designu, který skvěle padne do ruky.

Klepněte pro větší obrázek

„Vyspělé univerzální dálkové ovladače Harmony měly od počátku ohromný úspěch, protože poskytovaly snadné ovládání jednotlivých činností jediným kliknutím – například Sledovat televizi, Hrát videohry nebo Poslouchat hudbu – a to vše pomocí jediného dálkového ovladače,“ řekl Ashish Arora, viceprezident a generální ředitel obchodní divize Harmony společnosti Logitech. „Abychom naši řadu produktů ještě více vylepšili, snažili jsme se při vývoji modelu Harmony One blížeji porozumět, jaká je přesně interakce mezi lidmi, jejich dálkovými ovladači a systémy pro domácí zábavu. Ovladač Harmony One je ve skutečnosti výsledkem nejdůkladnějšího a nejrozsáhlejšího zkoumání v oblasti našeho výzkumu a vývoje – věnovali jsme mu více než 20.000 hodin.“

Hlavním výsledkem výzkumného úsilí společnosti Logitech je barevný dotekový displej s úhlopříčkou 5,6 cm využívající kapacitní technologii, která reaguje na jemné elektrické náboje z konečků prstů. Dotekové displeje s kapacitní technologií jsou mnohem odolnější než podobné displeje, které reagují na tlak. Pomocí barevného dotekového displeje je možné ovládat jakýkoli přístroj v systému pro domácí zábavu vybavený infračerveným přijímačem, včetně digitálních video rekordérů, televizorů s vysokým rozlišením a mnoha dalších domácích přístrojů. Na dotekovém displeji dálkového ovladače Harmony One je navíc možné zobrazovat ikony konkrétních televizních stanic, aby uživatelé měli k oblíbeným kanálům ještě snadnější přístup.

 Klepněte pro větší obrázek

Na základě průzkumu mezi spotřebiteli společnost Logitech rovněž zjistila, že k lepšímu pocitu z používání dálkových ovladačů Harmony by pomohlo intuitivnější rozložení tlačítek. Aby používání dálkového ovladače Harmony One bylo ještě snadnější, jsou jeho tlačítka rozložena do čtyř jednoznačně oddělených zón pro inteligentní a intuitivní orientaci (číslice, tradiční tlačítka pro ovládání DVD, D-pad s tlačítky pro úpravu hlasitosti a přepínání kanálů, a tlačítka pro ovládání menu na obrazovce) a umožňují bezproblémové ovládání zařízení pro domácí zábavu, která jsou v současné době nejoblíbenější. Na dálkovém ovladači Harmony One zůstalo pouze 40 nejdůležitějších tlačítek – takže lidé o to rychleji najdou to správné. Každé tlačítko je individuálně tvarované a poskytuje tak praktické hmatové vodítko, takže lidé mohou ovladač používat spíše po hmatu, než aby se museli spoléhat na zrak.

Aby byla ještě lépe naplněna ergonomie používání, vyznačuje se Harmony One zakřivenými a nanejvýš pohodlnými tvary, které snadno padnou do ruky všem členům rodiny – bez ohledu na to, jak mají velkou dlaň. Horní panel je proveden v elegantní klavírní černi, základna je stříbrná a tlačítka jsou černá s bílým podsvícením – Harmony One je tak dokonalým doplňkem každého obývacího pokoje. A základna pro dobíjení dálkového ovladače má štíhlý profil s nastavitelným osvětlením, takže je snadné ji najít i ve tmě.

Kromě novinek v optimalizovaném designu poskytuje dálkový ovladač Harmony One všechny další oceňované přednosti jako ostatní modely rodiny univerzálních dálkových ovladačů Harmony, mezi které patří právě exkluzivní systém ovládání sdružených činností jedním tlačítkem, který je možné realizovat díky největší databázi audiovizuálních zařízení určených pro domácí zábavu, nastavení prováděné přes Internet s pomocí interaktivního průvodce a propracovaná telefonická podpora.

Vývoj ovládání sdružených činností jedním tlačítkem

Díky dotekovému displeji ovladače Harmony One si lidé pouze zvolí tlačítko pro příslušnou činnost a Harmony One udělá vše ostatní – ve správném pořadí zapne příslušné komponenty a nastaví potřebné vstupy. Budete-li například chtít sledovat film na DVD, stačí se na displeji dotknout ikony „Sledovat DVD“. Dálkový ovladač Harmony One zapne televizor, přehrávač DVD a receiver.

Klepněte pro větší obrázek

Dále podle potřeby je pomocí ovladače možné přizpůsobit celkovou hlasitost hi-fi systému. Není vůbec potřeba ovládat jednotlivé komponenty samostatně – Harmony One je obslouží všechny najednou. A pokud by došlo k porušení sekvence vysílaných infračervených příkazů (například když někdo bude stát před některým z přístrojů), nabídne dálkový ovladač Harmony One na svém displeji interaktivní nápovědu.

Patentovaná technologie Smart State

Dálkový ovladač Harmony One umožňuje ovládat sdružené činnosti díky technologii Smart State Technology®, která je chráněná patentem. Pomocí technologie Smart State dokáže ovladač zjistit u řízených přístrojů, zda a které z nich jsou zapnuté a jak mají nastavené vstupy. Právě díky této technologii mohou uživatelé dálkového ovladače Harmony One bez námahy přepínat mezi sledováním domácího kina nebo poslechem hudby stiskem jediného tlačítka pro ovládání sdružených činností.

Nastavení přes Internet usnadňuje průvodce

Dálkový ovladač Harmony One se nastavuje pomocí Internetu a celá procedura je velmi snadná. Uživatele celým procesem nastavení provází intuitivní průvodce, s jehož pomocí mohou lidé ovladač Harmony One nastavit zadáním modelových označení komponentů svého systému. Na základě těchto informací jsou automaticky přiřazeny charakteristiky, diskrétní kódy a infračervené ovládací příkazy pro více než 225 000 přístrojů od více než 5 000 výrobců, které jsou uložené v on-line databázi společnosti Logitech, jejíž aktualizace probíhá téměř denně. Pokud by konkrétní přístroj v databázi zařazen nebyl, je možné jej do databáze přidat pomocí on-line systému a jeho řídící příkazy do Harmony One zadat prostřednictvím jeho originálního dálkového ovladače. Kdykoli si lidé budou přát včlenit do svého systému nové zařízení, mohou se spolehnout, že dálkový ovladač Harmony One je dokáže řídit – dnes, stejně jako v budoucnu.

Cena a dostupnost

Očekává se, že dálkový ovladač Harmony One bude k dostání počátkem února za doporučenou maloobchodní cenu 5 590 Kč s DPH v ČR a 6 990 Sk s DPH na Slovensku.

Témata článku: CES, Logitech


Recenze televizoru Samsung QE65QN95A. Nejvyšší 4K model s MiniLED podsvícením je výborný

Recenze televizoru Samsung QE65QN95A. Nejvyšší 4K model s MiniLED podsvícením je výborný

Do redakce připlul kapitální kousek. Vlajková loď Samsungu v rámci 4K/UHD LCD televizorů vylepšená o mini LED podsvícení. O tomto modelu sám výrobce píše jako o jeho „nejvýkonnějším 4K televizoru“. A co napíšeme my?

Alexandr Bray
miniLEDRecenzeTestLCD a LEDSamsungTestyTelevizory
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
EISA: nejlepší televizory, projektor a multimediální přehrávač pro rok 2021/2022

EISA: nejlepší televizory, projektor a multimediální přehrávač pro rok 2021/2022

I letos se všechny velké akce a veletrhy se spotřební elektronikou zrušily, ale vyhlášení nejlepších produktů dle asociace EISA jsme se dočkali. Podívejte se, co EISA považuje za to nejlepší.

Jaromír Puk
Televizory
Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
20 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

20 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy a seriály s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, jejichž hlavní hrdinové jsou astronauti, nebo se jinak věnují průzkumu vesmíru. Snažili jsme se vyhnout nerealistickému sci-fi, některé snímky na pomezí této kategorie jsme ale nakonec do výběru zařadili.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

Marek ČechVojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

Průlet filmovým děsem od dvacátých let minulého století do současnosti. Nejstrašidelnější horory, které prověřil čas, i tituly, které se snaží tento žánr se všemi jeho odnožemi posouvat dál.

Marek Čech
Filmy on-line
Jean-Paul Belmondo: Nejlepší filmy legendárního francouzského herce

Jean-Paul Belmondo: Nejlepší filmy legendárního francouzského herce

Jean-Paul Belmondo natočil téměř osm desítek celovečerních filmů. Vybrali jsme z nich ty nejlepší. Vycházeli jsme z mnoha žebříčků, hodnocení a přidali i trochu vlastního vkusu.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
Redakční výběr: 23 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek pod stromeček

Redakční výběr: 23 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka
12 vánočních tipů na levné televizory se skvělým poměrem cena/výkon

12 vánočních tipů na levné televizory se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

Jaromír Puk
Televizory
25 nejlepších klasických českých komedií. Víme, kde jsou online

25 nejlepších klasických českých komedií. Víme, kde jsou online

Zaměřili jsme se na české nebo československé komedie, které vznikly od 30. let minulého století do současnosti. Vybrali jsme ty nejlepší, nejnavštěvovanější, nebo pro danou dobu něčím typické.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět