CES: Sharp předvedl Galapagos: e-čtečku s tabletem a svůj obchod s e-knihami

Firma využila vlastního XMDF formátu a vedoucí pozice v oblasti LCD a smartphonů a v roce 2011 představila tablet nové generace

  • Zpoplatněná služba „Automaticky plánované doručení" pro periodické publikace umožňuje zákazníkům číst nejaktuálnejší noviny a časopisy.
  • Vlastní formát společnosti Sharp XMDF (ever-eXtending Mobile Dokument) nabízí pro e-čtenáře zcela nové možností díky svým bohatým možnostem a intuitivnímu uživatelskému rozhraní.
  • Pravidelné aktualizace softwaru zaručují, že tablet technologicky nezastará.

Společnost Sharp Electronics předvedla na veletrhu CES 2011 Galapagos – e-čtečku kombinovanou s tabletem a svůj obchod s e-knihami. Galapagos nabídne uživatelům díky využití vlastního formátu XMDF (ever-eXtending Mobile Document Format) pokročilé možnosti konzumace e-obsahu díky svým bohatým možnostem, intuitivnímu uživatelskému rozhraní a pravidelné aktualizaci softwaru. Galapagos ve spojení s elektronickým knihkupectvím umožní spotřebitelům široký přístup k e-knihám, filmům, hrám a hudbě. Volitelná služba „Automaticky plánované doručení“ doručí nejaktuálnější noviny a časopisy rovnou na uživatelův "stůl" kdekoliv, kde je v dispozici bezdrátové připojení. Díky dotekové LCD obrazovce ve formátu 16:9 a bohatým grafickým funkcím je Sharpem vyvinutý a optimalizovaný Galapagos e-mediální tablet dynamickým portálem pro množství e-tiskovin a multimediálního obsahu dostupného pomocí bezdrátových sítí.

"Sharp s Galapagosem přináší několik významných výhod při svém vstupu na rychle rostoucí trh s tablety, včetně univerzálního formátu XMDF a našeho vedoucí postavení v kategorii LCD a smartphonů," řekl Bob Scaglione, marketingový ředitel společnosti SHARP Electronics. "Galapagos není jen samostatný výkonný přístroj, ale jeho možnosti propojení rozšiřují výkon a využitelnost klíčových produktů, které jsou již nedílnou součástí našeho digitálního životního stylu. Galapagos překračuje hranice zábavy s cílem poskytnout spotřebitelům informace a zdroje, které mohou využít k lepšímu řízení jejich životů."

Uživatelé budou mít možnost si zdarma prohlídnout obsah před jeho zaplacením a automaticky si jej nechat doručit na tablet. Všechen stažený obsah je uložen na MicroSD kartě, takže náruživí čtenáři si mohou vychutnat čtení e-knih i v místech bez WiFi připojení.

XMDF formát umožňuje při e-čtení využívat široké možností nastavení

Návštěvníci veletrhu CES byli pozvání, aby si na stánku společnosti Sharp sami vyzkoušeli Galapagos e-čtečku kombinovanou s tabletem a služby obchodu s e-knihami, který v současnosti funguje v Japonsku, a to prostřednictvím praktické ukázky širokých možností formátu XMDF společnosti Sharp. XMDF umožňuje snadné prohlížení digitálního obsahu a nabízí bohaté možnosti jeho rozvržení a nastavení podle osobních preferencí uživatele. Kromě toho bude Sharp nabízet široký výběr publikací v e-Pub formátu, který je v USA nejrozšířenější.

S pokračujícím vývojem plánuje Sharp přidání nových kategorií obsahu, jako je video a elektronické obchodování, a vylepšit možnosti propojení tabletu se zařízeními jako jsou LCD televizory AQUOS a smartphony. Veškerý obsah zobrazený na tabletu bude možné sdílet s velkoformátovou televizí AQUOS s vysokým rozlišením a uživatelé budou moci dálkově ovládat obsah z tabletu. Plány do budoucna se týkají řízení domácnosti, vzdělávání, lékařských aplikací a elektronického obchodování.

Určitě si přečtěte

Články odjinud