Češi spustili další antinetflix. Streamovací služba láká na menší filmy a značku karlovarského festivalu | Zdroj: KVIFF / Miramax

Zdroj: KVIFF / Miramax

Češi spustili další antinetflix. Streamovací služba láká na menší filmy a značku karlovarského festivalu

KVIFF.tv je nová online videotéka pro náročnější diváky. Láká na nabídku více než 500 českých i zahraničních filmů, především nezávislé tvorby. Stojí za ní distributor Aerofilms, který za stejným účelem provozuje i Aerovod.cz. KVIFF.tv je nástupce, který bude dočasně fungovat souběžně a který může přilákat nové diváky díky spojení se značkou Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

Služba umožňuje jednotlivé filmy zapůjčit na týden, dají se i zakoupit, většina z nich je ale dostupná také v předplatném za 160 Kč měsíčně, případně 1700 Kč ročně. Téměř všechny snímky jsou vybavené českými titulky. Ty určené pro rodiny a děti mají i dabing.

Zatím chybí mobilní nebo televizní aplikace, sledovat videa je možné jen v prohlížeči, případně po stažení v libovolném přehrávači. Videa v rozlišení 1080p jsou ve formátu H.264 s datovým tokem do 5 Mb/s, zvuk je pouze stereo, titulky jsou doručeny jako SRT.

KVIFF.tv nemá ambici konkurovat Netflixu, HBO nebo Disney+, které se zaměřují na mainstreamové diváky. Tady jsou taháky filmy Kaurismakiho, Jarmusche, Almodovara, československá nová vlna, ale i některé novější věci jako animovaný Alois Nebel, výborný dokument King Skate nebo psychothriller Domestik.

Určitě si přečtěte

Články odjinud