Česká televize chystá nové iVysílání pro Android a iOS. Slibuje moderní vzhled i funkce

11. května 2021
TWEET SDÍLET

V Play Storu má průměrné hodnocení 2,9/5, v App Storu dokonce jen 2,2/5. Řeč je o aplikaci iVysílání, která je na Androidu i iOS zastaralá, špatně použitelná a ještě často padá. Česká televize na letošek připravuje kompletně nový backend své streamovací služby a iVysílání dostane také novou webovou verzi, lepší HbbTV a právě zcela nové mobilní aplikace.

Ty pro Android a iOS vytvoří česká společnost Ackee, která už vyvinula aplikaci pro konkurenční Voyo, ale stojí také za mobilními verzemi Bazoše, Košíku nebo Equa bank. V tendru zvítězila mezi osmi uchazeči. Česká televize jí zaplatí 1 450 000 Kč za vytvoření aplikací a 960 000 Kč za následnou čtyřletou údržbu. Firmy smlouvu uzavřely 9. dubna a Ackee by měla aplikace dodat do pěti měsíců, tedy ještě během léta.

Ze zadávací dokumentace vyplývá, že Ackee aplikace vytvoří v jazycích Kotlin (Android) a Swift (iOS), má využívat jen moderní technologie a musí být co nejefektivnější, pokud jde o využití systémových prostředků a energie.

K dispozici bude verze pro mobily i tablety, podmínkou je i tmavý režim. V aplikaci bude jak archiv, tak živé vysílání. Musí podporovat streamování přes Google Cast a také Apple Airplay. V budoucnu se počítá rovněž s možností stažení videí pro offline sledování, zatím tomu ale brání licenční smlouvy s tvůrci obsahu.

Aplikace by měla zpřehlednit procházení katalogu a na iOS konečně nabídnout i vyhledávač. Úprav se dočká též přehrávač, jehož časová osa se má být lépe ovladatelná, nabídne náhledy a přehrávač má fungovat i v okenním režimu PIP.

via Mediář

Témata článku: Česká televize, iVysílání