Česká televize vylepšila iVysílání pro mobily a rozšiřuje se na další chytré televizory

10. října 2022
TWEET SDÍLET

Modernizace aplikací České televize postupuje dalšími fázemi. Na konci září a začátkem října vyšlo nové iVysílání pro Android (Play Store) a iOS (App Store). Aplikace nově umožňuje přehrávané pořady spustit i v rozlišení 144p, což pomůže u pomalého mobilního internetu. Kdo obraz ani nepotřebuje, může si pořady spustit pouze se zvukem.

U živého vysílání se konečně vrátila možnost vrátit se zpět v čase. V sekci Televize stačí stisknout tři tečky a zvolit příslušnou funkci, se kterou se lze na časové ose vrátit až o tři hodiny dozadu.

Pokud u pořadů jsou titulky pro slabozraké a nevidomé, jsou už dostupné i v mobilní aplikaci. Ta navíc opravuje některé nepříjemné chyby jako nezastavení přehrávače na konci videa (což zkracuje výdrž na baterku) nebo ukončování streamování přes Chromecast či Airplay po přehrání úvodního varování na minimální věk 15+.

Od června je iVysílání dostupné formou aplikace i pro televizory postavení na Androidu TV, nově pak zamířili i na platformu Samsung Tizen pro zařízení vyráběná od roku 2018. Do budoucna ještě ČT chystá aplikace pro webOS od LG a Apple TV.

Témata článku: Česká televize, iVysílání