ČeskéKino.cz: téměř kompletní nabídka českých filmů za 99 Kč měsíčně

12. prosince 2022
TWEET SDÍLET

Označení Český Netflix se stalo už tak vyprázdněnou frází, že nedává moc smysl jej používat pro označení nějaké konkrétní služby. Nedávno spuštěný server České Kino by si ale možná toto označení i zasloužil. Soustředí se totiž výhradně na české filmy, kterých aktuálně nabízí přes 650 a další průběžně přidává.

Klepněte pro větší obrázek
Nabídka vánočních filmů prakticky kopíruje, co tradičně očekáváte od programu českých televizních stanic

Cílem je přitom nabídnout všechny české filmy. Tedy i ty, které zatím jinde nejsou nebo bydlí na jiných video-on-demand službách. Aktuálně měsíční předplatné stojí 99 Kč a můžete bez omezení přehrávat libovolný film za nabídky až v rozlišení 1080p se stereo zvukem.

Ačkoli tvůrci slibují, že obsah bude možné přehrát na všech chytrých zařízeních včetně počítačů, televizí, mobilních telefonů a tabletů, aktuálně lze filmy přehrávat jen na počítači nebo mobilu/tabletu. Chybí i podpora pro Chromecast. To zatím hodně limituje přehrávání na televizoru, protože musíte připojovat notebook HDMI kabelem a to popravdě nejspíš cílová skupina pro kompletní katalog i starších českých filmů nebude chtít dělat. 

Klepněte pro větší obrázek
Přehrávač je na webu jen základní, kvalita je až 1080p,
což ale u starších filmů tolik nepoznáte

Dalším omezením z pohledu zažitých funkcí služeb pro přehrávání filmů, je chybějící možnost pokračovat v přerušeném sledování. Můžete sice přidávat více profilů pro různé členy domácnosti, kde má každý svůj vlastní seznam oblíbených filmů, ale nezapamatuje se, co už jste sledovali nebo kde jste přestali. Musíte tedy film pustit od začátku a hledat poslední scénu.

České kino chce ale dále přidávat funkce a i vlastní tvorbu. Natočené jsou například první díly pořadu „Síň slávy Českého kina“ s představením významných osobností české kinematografie nebo se chystá seriál „Po stopách filmu“, který navštíví kultovní místa, kde se natáčely známé české filmy. V budoucnu by měly přibýt i podrobné informace o českých filmech ve stylu IMDB či ČSFD. 

Nabídku filmů můžete procházet i bez přihlášení a zaplacení 99 Kč. Navíc po dokončení registrace dostanete 14 dní zdarma. S vhodným načasováním tak můžete během vánočních svátků využívat zdarma velmi rozsáhlou nabídku český filmů včetně kultovních klasik, které jsou jinde těžko dostupné.

Cena 99 Kč je tzv. startovací, je tedy možné, že časem vzroste. Nižší cena je ale vykoupená chybějícími aplikacemi pro chytré televizory a jen základním komfortem používání. Nic vám ale nebrání si České Kino vyzkoušet na vlastní kůži a podívat se snadno na filmy, které byste i v pirátských vodách lovili docela pracně. 

Speciál: Filmy, které musíte vidět

Vybíráme nejlepší filmy nebo seriály, které má smysl si pustit. Od thrillerů po romantiku, od válečných filmů přes sci-fi až třeba k nejlepším českým komediím. Nepřehlédněte ani Filmy na víkend, kde každý pátek doporučujeme zajímavé novinky na Netflixu, HBO a dalších streamovacích službách

Témata článku: Filmy, které musíte vidět, Filmy on-line