Český Aerovod také boří tradice. Filmy uvede online ještě před premiérou v kinech

Český Aerovod také boří tradice. Filmy uvede online ještě před premiérou v kinech

Filmový distributor Aerofilms rozšiřuje nabídku online videopůjčovny Aerovod o nový model Premium VOD. Vybrané snímky budou k vidění na internetu ještě dřív než v kinech. První vlaštovkou je slovenský snímek Služebníci (ČSFD), který bude online po omezenou dobu do 15. dubna.

Tato exkluzivita se odráží i ve zvýšené ceně za přehrání, kterou jsme ovšem nastavili tak, aby byla výhodnější pro naše dlouhodobé předplatitele. Je to pro nás premiéra, ale věříme, že s podobně výjimečnými tituly jako jsou Služebníci, budeme našim divákům moci nabídnout nový rozměr sledování filmů,“ říká ředitel Aerofilms Ivo Andrle.

Aerovod se zaměřuje hlavně na české a evropské filmy a světovou nezávislou tvorbu. V katalogu má okolo 500 filmů, které si lze na 30 dní zapůjčit na 65–85 Kč, případně natrvalo koupit a stáhnout za 110–200 Kč. Před rokem a půl pal služba spustila i předplatné za 150 Kč měsíčně, v něm je ale některé filmy – zejména novinky – chybí. Kolik budou stát předpremiéry filmů, zatím nevíme.

O čem jsou Služebníci? Píše se rok 1980. Michal a Juraj jsou dva studenti bohoslovecké fakulty v totalitním Československu. Jejich učitelé ze strachu před zrušením kněžského semináře vychovávají bohoslovce do podoby vyhovující komunistické straně. Každý z mladých seminaristů se musí rozhodnout, zda podlehne pokušení a zvolí si snazší cestu kolaborace, nebo si zachová svoji víru a stane se předmětem nátlaku Státní bezpečnosti.

Určitě si přečtěte

Články odjinud