Chytrý bezdrátový reproduktor Bang & Olufsen Beosound Balance bude stát 52 000 kč

5. března 2020
TWEET SDÍLET

Dánská společnost Bang & Olufsen představila svůj nový domácí bezdrátový reproduktor Beosound Balance. Byl navržen ve spolupráci s designerem britského industriálního designového studia LAYER Benjaminem Hubertem jako první interiérový a policový reproduktor, který nijak neomezuje audio prožitek ve velkých obytných místnostech.

Reproduktor je vybaven hlasovým asistentem Amazon Alexa2, později se přidá Google Assistant. Beosound Balance je reproduktor, které je možné zapojit do multiroom řešení a nechybí služby Google Chromecast, Apple Airplay a Spotify Connect (později formou update firmwaru).

Klepněte pro větší obrázek

Má výšku 38 cm a průměr 20 cm. Beosound Balance je osazen sedmi měniči: dvojicí 5,25" basových měničů, dvěma dvojicemi 3" a 2" širokopásmových měničů, o výšky se stará 3/4" tweeter. Celkově je systém vyladěn, aby nabídl zvuk o velkém rozsahu – 33 Hz až 23 000 Hz. Dva protilehlé basové reproduktory mají poskytnout silný basový zvuk a zároveň jsou eliminovat nežádoucí vibrace, které by mohly rušit sousedy. Při prvním spuštění Beosound Balance provede akustickou analýzu místnosti pomocí vestavěných mikrofonů a kompenzuje zvukové odrazy v místnosti. Systém použije při analýze nízké frekvence a výsledkem má být "bude dokonale přizpůsobený a jedinečný Bang & Olufsen zvuk".

Systém má dva zvukové režimy: všesměrový režim zajišťuje rovnoměrnou zvukovou reprodukci okolo reproduktoru a druhý režim směřuje zvuk k posluchači, čímž má zajistit "precizní poslech oblíbených skladeb". Obě technologie pochází z vlajkových lodí společnosti Bang & Olufsen – reproduktorů Beolab.

Bang & Olufsen jako vždy kombinuje kvalitní materiály. Základ reproduktoru je z pevného dubového dřeva, které dle B & O "vizuálně ukotvuje stabilitu reproduktoru a válcový tvar reproduktoru je opleten textilií, která Beosound Balance činí jemným a příjemným na dotek i na pohled".

Reproduktor má skryté ovládací prvky pro manuální ovládání, které na první pohled nejsou viditelné. Jakmile se uživatel k reproduktoru přiblížíte, rozhraní se rozsvítí skrz hliníkový vrchní díl. Přejetím prstu po horní části se ovládá hlasitost, dotknutím na jednotlivé ikony se přechází mezi skladbami, ovládá přehrávání, nebo lze vybrat ze přednastavených režimů. Při odchodu posluchače ovládání opět uhasne.

Koncept Beosound Balance si dle výrobce klade za cíl zajistit, aby krása, inovace a zvuk vytvářely jeden celek. VP of Design ve společnosti Bang & Olufsen Gavin Ivester vysvětluje: „Vize Beosound Balance spočívá v tom, že reproduktor bude působit jako rozšíření domácí atmosféry. Bude odrážet místo, na kterém se bude nacházet a osobu, která jej bude používat. Konstrukce příjemná na dotek spolu s použitými prémiovými materiály podtrhávají luxusní a inovativní dojem. Režimy poslechu umožňují v případě potřeby přizpůsobení zvuku pro ten nejlepší prožitek, ať už jde o prožitek uklidňující, vzrušující nebo radostný.”

Beosound Balance má oficiální cenu 2 000 Euro (52 000 Kč), k dispozici je ve dvou barevných provedeních – Natural Oak a Black Oak. 

Zdroj: Bang & Olufsen

Témata článku: Multiroom, Bang & Olufsen, Spotify, Alexa

Určitě si přečtěte

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, které nejlépe přiblíží zážitky astronautů a přitom vás dobře zabaví. Rovnou přidáme informaci, kde se na ně můžete legálně kouknout na internetu.

20 Ondřej Králík

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
15 skvělých filmů česky a zdarma. Víme, kde je najdete online

15 skvělých filmů česky a zdarma. Víme, kde je najdete online

Když se chcete podívat na povedený film zdarma a česky, nemusíte "pirátit". Vybrali jsme 15 filmů, které najdete na YouTube či Seznam.cz, jsou zcela zdarma a přitom určitě stojí za shlédnutí. Najdete zde zástupce více žánrů, takže si určitě vyberete (a případně rozšíříte rozhled).

17 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Filmy zdarma
Xavian Stella Esclusiva: parádní české podlahové Hi-Fi reprosoustavy [test]

Xavian Stella Esclusiva: parádní české podlahové Hi-Fi reprosoustavy [test]

Nové Xavian Stella Esclusiva jsou ambiciózní sloupky, které mají s původními jmenovci společnou jen podobu na první pohled. Tak pěkné, tak čistě hrající, tak v konečném důsledku přirozené a snadno poslouchatelné reprosoustavy za dané peníze aby jeden pohledal.

18 Daniel Březina

Daniel Březina
Reproduktory
30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

Léa Seydoux, Lizzy Caplan, Alicia Vikander, Amber Heard, Joanna Kulig, Riley Keough, Lily James, Dakota Johnson, Bella Thorne, Alexandra Daddario a erotické scény, v nichž se objevily ve filmech a seriálech.

1 Marek Čech

Marek Čech
Filmy
TCL 65C815: Stohertzový 4K HDR LCD televizor s výborným zvukem [test]

TCL 65C815: Stohertzový 4K HDR LCD televizor s výborným zvukem [test]

Volali jste po testu TCL a tak ho zde máte. Android OS, VA panel a 100 Hz. To na první pohled nezní špatně, co říkáte?

31 Alexandr Bray

Alexandr Bray
TCLLCD a LEDTestyTelevizory