Alicent Hightower a Otto Hightower Ollie Upton/HBO

Alicent Hightower a Otto Hightower | Ollie Upton/HBO

Sea Snake Ollie Upton/HBO

Sea Snake | Ollie Upton/HBO

Princezna Rhaenyra Targaryen a princ Daemon Targaryen Ollie Upton/HBO

Princezna Rhaenyra Targaryen a princ Daemon Targaryen | Ollie Upton/HBO

Sea Snake Ollie Upton/HBO
Princezna Rhaenyra Targaryen a princ Daemon Targaryen Ollie Upton/HBO
5
Fotogalerie

Co bylo před Game of Thrones? HBO točí nový seriál House of Dragon, tady jsou první fotky

Když v roce 2011 začalo HBO vysílat první sezónu seriálu Hra o trůny (Game of Thrones), tak podle producentů z HBO nikdo netušil, že bude mít takový úspěch. Hra o trůny je přitom pouze název první knihy fantasy ságy Song of Ice and Fire (Píseň ledu a ohně). HBO však úspěšný název první série už ponechalo. 

HBO mělo velkou výhodu v kvalitní předloze, protože prvních pět knih už bylo napsáno a pokud jste je také četli, tak zajisté víte, že nepatří k nejtenčím – jen první díl má 800 stran. Spolu s úspěchem a rostoucím zájmem diváků se točily další sezóny, celou ságu však spisovatel George R. R. Martin ještě nedopsal a poslední dva díly slibuje už několik let.

Chybějící předloha se však odrazila na kvalitě seriálu, zejména poslední osmá sezona zklamala dost fanoušků – byl zkrácená, události byly urychlené a občas nelogické. Scénáristé a producenti seriálu GoT, David Benioff a Daniel Brett Weiss v té době už odcházející k Netflixu, se totiž vykašlali na některé dějové linky a motivace postav.

Přesto seriál Game of Thrones jako celek stále patří k tomu nejlepšímu, co HBO nabízí.

game-of-thrones-trailer-season-8-36-1.png

Spolu s koncem seriálu HBO oznámilo natočení spin-off seriálu Hra o trůny. Prequel nese názvem House of Dragon (Rod draka), ten má mapovat dějiny rodu a události se odehrávají 300 let před tím, co známe z Hry o trůny. 

House-of-the-Dragon.jpg

Co obsazení týče, tak v seriálu si zahrají Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, Matt Smith, Steve Toussaint, Rhys Ifans, Eve Best, Sonoya Mizuno a Fabien Frankel. HBO uveřejnilo první fotografie z natáčení, které začalo minulý měsíc. Ostatně HBO na twitteru uveřejnilo také fotografii z první čtené zkoušky.

Otázkou je, zda se seriálu House of Dragon podaří úspěchem a kvalitou navázat na Hru o trůny, neboť sice bude vycházet z knih George R. R. Martina (a také pomáhá se scénářem), ale tvůrčí dvojce, stojící za původním seriálem GoT, se na prequelu nebude podílet. 

Co je už známo s určitostí, tak že seriál House of Dragon bude mít deset dílů, každý má být zhruba hodinu dlouhý a premiéra je ohlášená na rok 2022.

Určitě si přečtěte

Články odjinud