Cowin SE7 a E7 – levná čínská bezdrátová sluchátka s ANC pro milovníky basů [test]

4. září 2019
TWEET SDÍLET

Značka Cowin je prakticky neznámá. Na jejím webu ale najdete informace o tom, že její produkty patřily v posledních třech letech na Amazonu mezi nejprodávanější. Jinými slovy se jedná o jednoho z mnoha výrobců unifikovaných modelů bezdrátových sluchátek. V praxi se sluchátka vyrábějí v Číně, kde je daný výrobce „označuje“ podle potřeb zadavatele. 

Výše uvedený postup nám byl jasný už při rozbalení modelu E7, který má design ne nepodobný před časem testovaným bezdrátům Evolveo E7. Je tedy velmi pravděpodobné, že takovýchto sluchátek se po celém světě vyskytuje nemálo, a to v nejrůznějších designových variantách. Druhý model Cowin SE7 zase jako by z oka vypadl prvním modelům bezdrátových sluchátek s potlačením hluku od společnosti Bose.  Nuže pojďme se na ně podívat blíže.

Konstrukce

Oba dva modely jsou důkazem toho, že i v Číně se již dají vyrobit poměrně kvalitně zpracovaná sluchátka. Oba modely mají poměrně dost společného – circumaurální uzavřenou konstrukci, bezdrátové Bluetooth připojení, možnost připojení signálovým kabelem pro drátový přenos zvuku a v neposlední řadě také potlačení hluku (NC). Zásadním rozdílem je však design a samozřejmě také cena.

Cowin E7 působí vinou použitých lesklých plastů spíš laciným dojmem, ovšem jejich tovární zpracování je poměrně dobré, vůle je minimální spoje vypadají pevně. Sluchátka mají poměrně masivní mušle otočné o 90°, takže je bez problémů můžete odložit kolem krku a nebudou překážet.

Klepněte pro větší obrázek

Na levé najdete micro USB konektor pro nabíjení, na pravé je pak vstup pro signálový kabel (zásuvka 3,5 mm) a trojpólový přepínač. Z boku pravé mušle pak je velká dioda indikující stav sluchátek, kolébka pro změnu hlasitosti a mutltifunkční tlačítko pod diodou – vše ve tvaru trojúhelníku. U kraje mušle je pak značka NFC tagu pro jednoduché párování.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Cowin SE7 je dražším modelem z dvojice a je to poznat hned na první pohled. Sluchátka mají uhlazenější design a v černé barvě působí luxusním dojmem. Ten dotváří náušníky potažené velmi jemnou umělou kůží a designový prvek v podobě broušeného kolečka na každé z mušlí.

Klepněte pro větší obrázek

Ovládání je zde soustředěno kompletně na okraj pravé mušle, kde najdete postupně micro USb konektor, vstup pro signálový kabel, trojici tlačítek pro úpravu hlasitosti + multifunkční tlačítko a posledním prvkem je přepínač pro zapnutí potlačení hluku.

Sluchátka mají také otočné mušle, ovšem zde se otáčejí přesně naopak, než byste očekávali – po otočení míří měniče směrem nahoru, takže sluchátka tlačí do klíčních kostí vnější stranou mušle a překážejí pod bradou, což je z mého pohledu velké mínus. Na druhou stranu mají sluchátka skládací konstrukci, takže je můžete snáze převážet.

Ve srovnání s levnějším sourozencem je zde měkčí polstrování hlavového mostu a celková konstrukce se zdá pevnější. Rozdílný je také tvar náušníků – u E7 jsou kulaté, kdežto SE7 je má oválné, což rozhodně hraje roli v komfortu používání.

Komfort a ovládání

Jak je asi zřejmé z předchozích odstavců, je zde zachováno tradiční ovládání pomocí dvojice tlačítek pro změnu hlasitosti / posun mezi skladbami a jedním multifunkčním tlačítkem pro přehrávání/pauzu, příjem hovorů a další volby v rámci přehrávání.

Navíc u obou modelu najdete pouze aktivaci potlačení hluku, a to buď samostatně (SE7) nebo v podobě sdruženého přepínače (E7). V případě modelu SE7 ještě navíc najdete v balení nejen nabíjecí a signálový kabel, ale také adaptér do letadla, redukci na 6,3 mm jack a koženkový obal.

Z hlediska komfortu si de facto není ani u jednoho z modelů na co stěžovat, vzhledem k circumaurální konstrukci je pohodlí zaručeno. Osobně mi lépe padne model SE7 s oválnými náušníky, které jsou opravdu jako papuče. Také jejich váha je pocitově nižší, i když oba dva modely mají hmotnost cca 270 g.

Při nasazení na hlavu si také všimnete poměrně výrazného rozdílu v pasivním tlumení okolních zvuků, které je výraznější u modelu E7.

Hudební projev

Nejprve je třeba podotknout, že u obou modelů je potlačení okolních zvuků nepoměrně méně výkonné než u násobně dražší konkurence a pokud se opravdu nezaměříte na konkrétní frekvence a zvuky nižších frekvencí, tak příliš velký rozdíl mezi zapnutým a vypnutým potlačením hluku nepoznáte.

Oběma sluchátkům je vlastní také poměrně dobrá dynamika a spíše průměrné podání prostoru. Samotný zvukový projev je pak velmi odlišný podle ne/aktivního potlačení hluku – zjednodušeně řečeno je zvuk podobný v okamžiku, kdy je u E7 potlačení zapnuto a u SE7 vypnuto a naopak v okamžiku kdy je u E7 vypnuto a u SE7 zapnuto.

Cowin E7 hrají při deaktivovaném potlačení hluku mírně zastřeně, dominantní je zde basová složka, ale nehalí nijak výrazně celé pásmo a vše je tak nějak zastoupeno v rozumné míře, zvuk vás ale ničím nezaujme a spíše nudí. Ovšem v okamžiku, kdy aktivujete potlačení hluku, zvedne se jednak celková hlasitost sluchátek a výrazně nabude na objemu množství basů. V tomto případě je však basů až příliš a mají dunivý charakter. Střední pásmo se mírně ztrácí, výšky jsou poměrně čisté. Sluchátka se jako by otevřou a projev je čistší – je tedy jasné, že prochází nějakou úpravou. 

Sluchátka budou ideální pro sportovce, kteří potřebují výrazný rytmus při cvičení a také pro ty, kdo preferují opravdu velké množství basů a prakticky zvukové oddělení od okolního světa. Jedno velké mínus zde ale musím zmínit – při připojení sluchátek kabelem tato nehrají v okamžiku, kdy jsou vypnutá (přepínač není v pozici BT ani NC) – z logiky věci pak postrádá připojení kabelem smysl, protože jej používáte samozřejmě v okamžiku, kdy se vybije vestavěný akumulátor.

Cowin E7

Cena: 1 500 Kč

Zapůjčil: www.ilin.cz 

  • konstrukce: circumaurální sluchátka uzavřené konstrukce
  • přenos signálu: kabel, Bluetooth
  • funkce: ovládání přehrávače a telefonních hovorů, 
  • hmotnost: 275 g
  • příslušenství: nabíjecí USB kabel, audio kabel, transportní pytlík

Cowin SE7 mají v podstatě opačný projev – v okamžiku, kdy je potlačení hluku vypnuté, je jejich projev muzikálnější, než když jej zapnete. S vypnutým NC je projev hutný a plný s velmi pěknou dynamikou. Basů je zde také velké množství, ovšem jsou mírně učesanější a ne tolik dunivé jako u E7. Zbytek pásma pak doplňuje pomyslnou „V“ charakteristiku.

Po aktivaci potlačení hluku je zvuk jako by zastřený a méně živý s pomalejší dynamikou projevu. Při připojení kabelem hrají sluchátka i při vypnutém Bluetooth, ovšem charakter zvuku je zde podobný modelu E7 – s vypnutým NC je plochý, se zapnutým NC je hlasitější s výraznými basy, ale potlačeným a zastřeným zbytkem pásma.

Pro koho budou sluchátka vhodná? Ideální bude jejich nasazení v kanceláři nebo pro domácí poslech, kdy nechcete být nikým a ničím rušeni.

Cowin SE7

Cena: 2 600 Kč

Zapůjčil: www.ilin.cz 

  • konstrukce: circumaurální sluchátka uzavřené skládací konstrukce
  • přenos signálu: kabel, Bluetooth
  • funkce: ovládání přehrávače a telefonních hovorů, 
  • hmotnost: 273 g
  • příslušenství: nabíjecí USB kabel, audio kabel, adaptér do letadla, redukce na 6,3 jack, transportní pouzdro

Témata článku: Testy, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, ANC, Bluetooth, Hudba, Sluchátka na Heureka.cz


Netflix: 25 nejoblíbenějších filmů a seriálů v prosinci 2021

Netflix: 25 nejoblíbenějších filmů a seriálů v prosinci 2021

Tyto filmy a seriály jsou teď na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o souhrnnou oblíbenost za poslední týdny, kterou zjišťuje web FlixPatrol.

Ondřej Králík
Netflix
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Nastavení vzhledu Windows 11: Vyzkoušeli jsme tmavý motiv a vrátili Start doleva

Nastavení vzhledu Windows 11: Vyzkoušeli jsme tmavý motiv a vrátili Start doleva

Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
STALKER 2 byl odložen o více než půl roku. Dočkáme se až před Vánoci

STALKER 2 byl odložen o více než půl roku. Dočkáme se až před Vánoci

Tvůrci potřebují více času na testování a další doladění hry.

Radek Wunderlich
S.T.A.L.K.E.R 2: Heart of ChernobylFPS
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

AVmania.czMarek Čech
Filmy a seriály
Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

** Nový dělostřelecký systém U.S. Army před časem zlomil rekord v rychlosti výstřelu ** Umožnila to speciální hnací náplň munice ** Za účelem jejího vývoje byl postavený pozoruhodný balistický simulátor (BSIM)

Stanislav Mihulka
RekordyZbraněArmáda
40 sex symbolů sedmdesátých let

40 sex symbolů sedmdesátých let

Tento výběr vás přesvědčí o tom, že 70. léta byla z hlediska nahoty ve filmu velmi otevřená. Kdo je podle vás erotickým symbolem desetiletí? Překoná někdo Ornellu Muti?

Marek Čech
Filmy a seriály
Extrémní počasí je stále smrtelnější – v roce 2019 kvůli němu zemřelo asi 1,7 milionu lidí

Extrémní počasí je stále smrtelnější – v roce 2019 kvůli němu zemřelo asi 1,7 milionu lidí

** Klimatická změna způsobuje extrémní počasí – horka i mrazy ** Příliš velké extrémy mají negativní dopad na lidské zdraví ** V roce 2019 zemřely kvůli nebezpečným teplotám téměř 2 miliony lidí

Karel Kilián
Klimatická změnaSmrtPočasí
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify