Creative iRoar: nejinteligentnější bezdrátový reproduktor na světě

26. ledna 2016
TWEET SDÍLET

Jednou z letošních novinek od společnosti Creative je iRoar – jde o tzv. inteligentní přenosný reproduktorový systém s Bluetooth technologií. V podstatě jde o sadu tří přístrojů, jehož základem je iRoar.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Creative iRoar 

Novinka iRoar je víceúčelový reproduktor, který je rozšiřitelný a může fungovat jako samostatná jednotka nebo jako součást většího systému. Jeden iRoar může být připojen k druhému, také může být namontován na externí jednotce subwooferu iRoar. Případně jde využít bezdrátový mikrofon iRoar Mic.

Klepněte pro větší obrázek

Dva reproduktory iRoar lze propojit navzájem dvě jednotky iRoar, a využít je pro reprodukci levého a pravého kanálu, při využití optického vstupu lze například oba reproduktory iRoar připojit k televizoru pro vytvoření lepšího ozvučení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
iRoar Rock

iRoar Rock je externí subwoofer a je plně kompatibilní s reproduktorem iRoar, připojuje se přes dokovací expanzní port. Pokud je reproduktor iRoar připojen k subwooferu, tak ten reproduktor iRoar ve stejnou dobu i nabíjí.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekMikrofon iRoar Mic

Mikrofon iRoar Mic váží 30 gramů, a má výdrž až 10 hodin. Je vybaven technologií RapidTalk, která umožňuje jednoduchý, rychlý a kvalitní přenos zvuku. Konektor mikrofonu také nabízí možnost připojení k externímu mikrofonu. Ovládací prvky na mikrofonu umožňují rychlé nastavení hlasitosti, stejně jako i funkci Voice Morphing v reálném čase.

Inteligentní přizpůsobitelná otevřená platforma

Nejinteligentnějším rysem reproduktoru iRoar jsou jeho podle Creativu možnosti přizpůsobení. Na rozdíl od jiných reproduktorů umožňuje přizpůsobit a rozšířit možnosti. Patří sem softwarové doplňky a rozšiřitelné hardwarové platformy prostřednictvím iRoar rozšiřovacího dokovacího portu. Creative nabízí možnosti pro vývojáře, a tak můžou vytvářet vlastní přenosné reproduktorové systémy, aplikace iRoar Dashboard nabízí další doplňky pro inspiraci vývojářů vytvářet vlastní řešení.

Klepněte pro větší obrázek

Hlavní vlastnosti

  • Kontextově-závislé dotykové ovládání a adaptivní displej
  • NFC
  • Bluetooth s funkcí Multipoint a podporou HD Audio kodeků
  • Připojení k PC přes USB
  • Optický vstup
  • Integrovaný MicroSD (až 32 GB) AAC, WAV a MP3 přehrávač
  • Integrovaný hlasový záznamník
  • Dva druhy využití baterie. Velká 9000mAh Lithium-Iontová vestavěná nabíjecí baterie nabízí až 20 hodin přehrávání, ale baterii můžete použít i na nabíjení smartphonů a tabletů.

Sound Blaster uvnitř

Základem reproduktoru Creative iRoar je firemní programovatelný vícejádrový procesor SB-Axx1. Ten se stará o zvuk, zvýraznění hlasu, speciální zpracování efektů, a díky tomu jde o otevřenou platformu, která umožňuje přizpůsobit si chování a výkon reproduktoru.

„S otevřením pro SDK, vývojáře a VAR lze reproduktor naprogramovat pro zcela odlišné aplikace. Od znovu nastavení tlačítek, až po programování reproduktoru k něčemu úplně jinému. Kromě softwaru pro přizpůsobení, otevřená DDK (Docking Development Kit, čili vývojářská dokovací sada) umožňuje rozšířit i hardware reproduktoru prostřednictvím expanzního dokovacího portu podle své představivosti, čímž se otevírají nekonečné možnosti použití a přemístění tohoto reproduktoru pro různé druhy použití v různých projektech. Upřímně řečeno, žádný jiný reproduktor není tak blízko. Věřím, že je to určitě nejinteligentnější reproduktor na světě," řekl Sim Wong Hoo, tvůrce Sound Blaster a generální ředitel společnosti Creative Technology Ltd.

Klepněte pro větší obrázek

Reproduktor iRoar je navržen, tak aby byl dvakrát hlasitější než klasický Sound Blaster Roar.kompaktní reproduktor má 5 měničů, včetně basového měniče.  Výkon zesilovače je více než 40 wattů. Systém je osazen dvěma 2" výškovými měniči, 2,75" měnič se stará o basy a dva boční pasivní radiátory basy dále posilují. Osazen je dvěma zesilovači - jeden pro basy a středy, druhý pro zpracování výšek. Výrobce slibuje jasný, prostorný, dobře vyvážený zvuk bez kompromisů na basech.

Inteligentní přizpůsobitelné zpracování zvuku

Reproduktor iRoar je schopen dle Creativu inteligentně rozšiřovat dynamický rozsah zvuku nahrávek, u kterých je komprimována dynamika (tzv. Loudness war).  Inteligentní procesor založený na technologii expanze dynamického rozsahu do reproduktoru iRoar, čímž automaticky analyzovala a obnovila dynamiku v komprimovaných zvukových stopách v reálném čase, iRoar také obsahuje technologii Smart Volume, která inteligentně pracuje na pozadí, aby se minimalizovaly náhlé změny úrovně hlasitosti během přehrávání, aby se zabránilo nepříjemným změnám hlasitosti kvůli změnám v hlasitosti nahrávek.

Konferenční hovory nahlas

Uživatelé mohou očekávat, že je bude slyšet hlasitě a jasně během hovorů díky technologiím Adaptive Noise Reduction (adaptivní redukce šumu) a Adaptive Acoustic Echo Cancellation (adaptivní rušení zvukového echa) v reproduktoru iRoar. Kromě toho, vestavěné mikrofony v reproduktoru iRoar nahrávají 360º zvuk kolem reproduktoru nebo selektivně přes technologii Mic Beam. Po aktivaci režimu Private (soukromí), reproduktor iRoar drží a izoluje hlas uživatele v 30º akustické zóně před reproduktorem. Zvuky z této zóny budou jasně zachyceny, ale okolní hluk nebo jiné hlasy v této zóně omezí.

Inteligentní funkce Voice Morph

Vestavěný procesor SB-Axx1 také umožňuje uživatelům aktivovat funkci Voice Morph, se kterou si změníte hlas v reálném čase pro zábavu během prezentace nebo hry s přáteli a dětmi. Pokud se na Telekonferenční rozhovor použije reproduktor, uživatelé mohou měnit své hlasy během hovoru s využitím aplikace iRoar Dashboard.

iRoar Dashboard aplikace

iRoar přichází s balíčkem iOS a Android mobilních aplikací nazývaných iRoar Dashboard, který umožňuje ovládat reproduktor na dálku a upravit nastavení zvuku, například ekvalizér, parametry zpracování zvuku, stejně jako mikrofon a hlasové ovládání přímo z telefonu. Všechna tato nastavení mohou být trvale uloženy v reproduktoru.

Přednastavené profily jsou BlasterX, Game On, Audiophile Bliss, Cinemania, Sonic Bass, Live Concert  Každý profil lze přizpůsobit tak, aby vytvořil nový osobní profil. Dále jsou k dispozici funkce ekvalizér, Immersion a Dialog+ (vylepšuje hlasy ve filmech, nebo pri hraní her pro jasnější dialog).

Aplikace iRoar vzdálený asistent

Tato aplikace změní iPhone nebo Android zařízení na iRoar ovladač. Kromě přehrávání hudby z mediální knihovny na telefonu vzdálený asistent umožňuje přístup k zvuku uloženému na microSD kartě vložené v reproduktoru iRoar. Ukáže vám skladbu a album skladby právě přehrávané. S aplikací vzdáleného ovladače iRoar si také mohou uživatelé spustit nahrávání zvuku na microSD kartu.

Oficiální cena reproduktoru Creative iRoar je 370 EUR, mikrofon iRoar Mic stojí 79.99 EUR a subwoofer iRoar Rock má stát 149.99 EUR. Reproduktory se budou prodávat přes online obchod na www.creative.com, iRoar a mikrofon by měly být dostupné, subwoofer by měl být v prodeji od jara.  

Zdroj: creative

Témata článku: Reproduktory, Novinky, Přenosné, Creative, Reprosoustavy a reproduktory na Heureka.cz

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify
Strategie The Settlers: New Allies odhalila datum vydání. Vyjde i na konzole a český překlad nemá chybět

Strategie The Settlers: New Allies odhalila datum vydání. Vyjde i na konzole a český překlad nemá chybět

Pokračování série The Settlers už jsme tady měli mít dlouhou dobu. Ubisoft ale nakonec celý projekt značně předělal a výsledek nám předvedl s novým videem.

Martin Nahodil
The Settlers: New AlliesDatum vydání
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
To si už předem říkalo o malér. Krátce po půlnoci koupil 300 iPhonů, hned za rohem ho přepadli a přišel o miliony

To si už předem říkalo o malér. Krátce po půlnoci koupil 300 iPhonů, hned za rohem ho přepadli a přišel o miliony

** Půlnoční nákup iPhonů není dobrý nápad ** Kupujícího v New Yorku po cestě z Apple Storu přepadli ** Odcizili mu pytel s iPhony v hodnotě 95 tisíc dolarů!

Martin Chroust
USAiPhone
30 největších sex symbolů šedesátých let. To byl panečku styl!

30 největších sex symbolů šedesátých let. To byl panečku styl!

Éra sexuálního uvolnění 60. let se projevila i ve filmu a stvořila takové sex symboly, jako jsou Raquel Welch, Claudia Cardinale nebo Catherine Deneuve. První Češka se svlékla pro Playboy. Znáte její jméno?

Marek Čech
Filmy a seriály
Budoucí smartphony ochrání Gorilla Glass Victus 2. Displej má přežít i při pád telefonu ze dvou metrů na asfalt

Budoucí smartphony ochrání Gorilla Glass Victus 2. Displej má přežít i při pád telefonu ze dvou metrů na asfalt

** Corning představil ještě odolnější sklo pro telefony ** Zůstává má stejná odolnost škrábanců jako u skla Victus ** Dvojka však vylepšuje odolnost vůči pádům na beton a asfalt

Martin Chroust
Victus 2Gorilla GlassSmartphony
Výkon, který předběhl dobu. Test grafické karty MSI GeForce RTX 4090 Suprim X 24G

Výkon, který předběhl dobu. Test grafické karty MSI GeForce RTX 4090 Suprim X 24G

Karta s výkonem RTX 4090 je snem každého hráče. Jen málokterá současná hra ji dokáže ve 4K potrápit.

Adam Vágner
MSIGrafické kartyTesty