14
Fotogalerie

Creative iRoar: nejinteligentnější bezdrátový reproduktor na světě

Jednou z letošních novinek od společnosti Creative je iRoar – jde o tzv. inteligentní přenosný reproduktorový systém s Bluetooth technologií. V podstatě jde o sadu tří přístrojů, jehož základem je iRoar.

Product_iRoar_Left Angle.jpgProduct_iRoar_Right Angle.jpg
Creative iRoar 

Novinka iRoar je víceúčelový reproduktor, který je rozšiřitelný a může fungovat jako samostatná jednotka nebo jako součást většího systému. Jeden iRoar může být připojen k druhému, také může být namontován na externí jednotce subwooferu iRoar. Případně jde využít bezdrátový mikrofon iRoar Mic.

Product_iRoar_Side.jpg

Dva reproduktory iRoar lze propojit navzájem dvě jednotky iRoar, a využít je pro reprodukci levého a pravého kanálu, při využití optického vstupu lze například oba reproduktory iRoar připojit k televizoru pro vytvoření lepšího ozvučení.

Product_iRoar Rock_with_iRoar_Angle_with_Waves.jpg Product_iRoar Rock_Back.jpgProduct_iRoar Rock_with_iRoar_Angle_1.jpgProduct_iRoar Rock_with_iRoar_Angle_2.jpg
iRoar Rock

iRoar Rock je externí subwoofer a je plně kompatibilní s reproduktorem iRoar, připojuje se přes dokovací expanzní port. Pokud je reproduktor iRoar připojen k subwooferu, tak ten reproduktor iRoar ve stejnou dobu i nabíjí.

Product_iROAR Mic_Back_2.jpgProduct_iROAR Mic_Front_2.jpgProduct_iROAR Mic_Left Angle_1.jpg Product_iROAR Mic_Side.jpgMikrofon iRoar Mic

Mikrofon iRoar Mic váží 30 gramů, a má výdrž až 10 hodin. Je vybaven technologií RapidTalk, která umožňuje jednoduchý, rychlý a kvalitní přenos zvuku. Konektor mikrofonu také nabízí možnost připojení k externímu mikrofonu. Ovládací prvky na mikrofonu umožňují rychlé nastavení hlasitosti, stejně jako i funkci Voice Morphing v reálném čase.

Inteligentní přizpůsobitelná otevřená platforma

Nejinteligentnějším rysem reproduktoru iRoar jsou jeho podle Creativu možnosti přizpůsobení. Na rozdíl od jiných reproduktorů umožňuje přizpůsobit a rozšířit možnosti. Patří sem softwarové doplňky a rozšiřitelné hardwarové platformy prostřednictvím iRoar rozšiřovacího dokovacího portu. Creative nabízí možnosti pro vývojáře, a tak můžou vytvářet vlastní přenosné reproduktorové systémy, aplikace iRoar Dashboard nabízí další doplňky pro inspiraci vývojářů vytvářet vlastní řešení.

Product_iRoar_Back.jpg

Hlavní vlastnosti

  • Kontextově-závislé dotykové ovládání a adaptivní displej
  • NFC
  • Bluetooth s funkcí Multipoint a podporou HD Audio kodeků
  • Připojení k PC přes USB
  • Optický vstup
  • Integrovaný MicroSD (až 32 GB) AAC, WAV a MP3 přehrávač
  • Integrovaný hlasový záznamník
  • Dva druhy využití baterie. Velká 9000mAh Lithium-Iontová vestavěná nabíjecí baterie nabízí až 20 hodin přehrávání, ale baterii můžete použít i na nabíjení smartphonů a tabletů.

Sound Blaster uvnitř

Základem reproduktoru Creative iRoar je firemní programovatelný vícejádrový procesor SB-Axx1. Ten se stará o zvuk, zvýraznění hlasu, speciální zpracování efektů, a díky tomu jde o otevřenou platformu, která umožňuje přizpůsobit si chování a výkon reproduktoru.

„S otevřením pro SDK, vývojáře a VAR lze reproduktor naprogramovat pro zcela odlišné aplikace. Od znovu nastavení tlačítek, až po programování reproduktoru k něčemu úplně jinému. Kromě softwaru pro přizpůsobení, otevřená DDK (Docking Development Kit, čili vývojářská dokovací sada) umožňuje rozšířit i hardware reproduktoru prostřednictvím expanzního dokovacího portu podle své představivosti, čímž se otevírají nekonečné možnosti použití a přemístění tohoto reproduktoru pro různé druhy použití v různých projektech. Upřímně řečeno, žádný jiný reproduktor není tak blízko. Věřím, že je to určitě nejinteligentnější reproduktor na světě," řekl Sim Wong Hoo, tvůrce Sound Blaster a generální ředitel společnosti Creative Technology Ltd.

Product_iRoar_Exploded View.jpg

Reproduktor iRoar je navržen, tak aby byl dvakrát hlasitější než klasický Sound Blaster Roar.kompaktní reproduktor má 5 měničů, včetně basového měniče.  Výkon zesilovače je více než 40 wattů. Systém je osazen dvěma 2" výškovými měniči, 2,75" měnič se stará o basy a dva boční pasivní radiátory basy dále posilují. Osazen je dvěma zesilovači - jeden pro basy a středy, druhý pro zpracování výšek. Výrobce slibuje jasný, prostorný, dobře vyvážený zvuk bez kompromisů na basech.

Inteligentní přizpůsobitelné zpracování zvuku

Reproduktor iRoar je schopen dle Creativu inteligentně rozšiřovat dynamický rozsah zvuku nahrávek, u kterých je komprimována dynamika (tzv. Loudness war).  Inteligentní procesor založený na technologii expanze dynamického rozsahu do reproduktoru iRoar, čímž automaticky analyzovala a obnovila dynamiku v komprimovaných zvukových stopách v reálném čase, iRoar také obsahuje technologii Smart Volume, která inteligentně pracuje na pozadí, aby se minimalizovaly náhlé změny úrovně hlasitosti během přehrávání, aby se zabránilo nepříjemným změnám hlasitosti kvůli změnám v hlasitosti nahrávek.

Konferenční hovory nahlas

Uživatelé mohou očekávat, že je bude slyšet hlasitě a jasně během hovorů díky technologiím Adaptive Noise Reduction (adaptivní redukce šumu) a Adaptive Acoustic Echo Cancellation (adaptivní rušení zvukového echa) v reproduktoru iRoar. Kromě toho, vestavěné mikrofony v reproduktoru iRoar nahrávají 360º zvuk kolem reproduktoru nebo selektivně přes technologii Mic Beam. Po aktivaci režimu Private (soukromí), reproduktor iRoar drží a izoluje hlas uživatele v 30º akustické zóně před reproduktorem. Zvuky z této zóny budou jasně zachyceny, ale okolní hluk nebo jiné hlasy v této zóně omezí.

Inteligentní funkce Voice Morph

Vestavěný procesor SB-Axx1 také umožňuje uživatelům aktivovat funkci Voice Morph, se kterou si změníte hlas v reálném čase pro zábavu během prezentace nebo hry s přáteli a dětmi. Pokud se na Telekonferenční rozhovor použije reproduktor, uživatelé mohou měnit své hlasy během hovoru s využitím aplikace iRoar Dashboard.

iRoar Dashboard aplikace

iRoar přichází s balíčkem iOS a Android mobilních aplikací nazývaných iRoar Dashboard, který umožňuje ovládat reproduktor na dálku a upravit nastavení zvuku, například ekvalizér, parametry zpracování zvuku, stejně jako mikrofon a hlasové ovládání přímo z telefonu. Všechna tato nastavení mohou být trvale uloženy v reproduktoru.

Přednastavené profily jsou BlasterX, Game On, Audiophile Bliss, Cinemania, Sonic Bass, Live Concert  Každý profil lze přizpůsobit tak, aby vytvořil nový osobní profil. Dále jsou k dispozici funkce ekvalizér, Immersion a Dialog+ (vylepšuje hlasy ve filmech, nebo pri hraní her pro jasnější dialog).

Aplikace iRoar vzdálený asistent

Tato aplikace změní iPhone nebo Android zařízení na iRoar ovladač. Kromě přehrávání hudby z mediální knihovny na telefonu vzdálený asistent umožňuje přístup k zvuku uloženému na microSD kartě vložené v reproduktoru iRoar. Ukáže vám skladbu a album skladby právě přehrávané. S aplikací vzdáleného ovladače iRoar si také mohou uživatelé spustit nahrávání zvuku na microSD kartu.

Oficiální cena reproduktoru Creative iRoar je 370 EUR, mikrofon iRoar Mic stojí 79.99 EUR a subwoofer iRoar Rock má stát 149.99 EUR. Reproduktory se budou prodávat přes online obchod na www.creative.com, iRoar a mikrofon by měly být dostupné, subwoofer by měl být v prodeji od jara.  

Zdroj: creative

Určitě si přečtěte

Články odjinud