Creative Sound Blaster Recon3D – špičkový zvukový procesor pro PC, Mac, Xbox 360 a PS3

7. září 2011

Nový zvukový a hlasový čtyřjádrový procesor Creative Sound Core3D podporuje zvukové technologie THX TruStudio Pro, CrystalVoice a Dolby Digital

MILPITAS, KALIFORNIE – 1. září 2011 Společnost Creative Technology Ltd dnes představila zvukovou kartu Sound Blaster® Recon3D s rozhraním USB pro různé platformy. Přináší zcela novou hloubku realistického zvuku a čistý hlas pro platformy Xbox 360, PS3, PC a Mac.

Karta Sound Blaster Recon3D má kompaktní velikost srovnatelnou s herní myší. Pomocí rozhraní USB ji lze snadno připojit k zařízením Xbox 360, PS3, PC a Mac. Dramaticky zvyšuje kvalitu zvuku a vylepšuje zážitek z poslechu s využitím sady technologií pro vylepšení zvuku THX TruStudio Pro vyvinutých ve spolupráci zvukových odborníků ze společností Creative a THX. Karta Sound Blaster Recon3D podporuje také technologii Dolby Digital ®, která s využitím optického vstupu umožňuje plné dekódování zvuku 5.1. To v kombinaci s THX TruStudio Pro Surround poskytuje neuvěřitelně přesný prostorový zvuk přehrávaný v herní náhlavní soupravě a úžasný zážitek z poslechu filmů pomocí více virtuálních reproduktorů prostřednictvím sluchátek. Navíc karta Sound Blaster Recon3D vylepšuje kvalitu hlasu při komunikaci. Používá k tomu zpracování zvuku CrystalVoice, které implementuje inovativní technologie vyvinuté speciálně za účelem poskytování věrného a čistého zvuku hlasu při hraní her pro více hráčů, při komunikaci online a při videokonferencích.

Úžasný zvukový a hlasový výkon karty Sound Blaster Recon3D je možný díky výkonu integrovaného procesoru Sound Core 3D z rodiny Quartet DSP nedávno uvedené společností Creative se čtyřmi nezávislými procesorovými jádry. Zvukový procesor Sound Core3D je navržen s důrazem na nízkou spotřebu energie a vysoký výkon. Je to první procesor od společnosti Creative, který nabízí v jediném čipu výkonný čtyřjádrový procesor digitálního zpracování signálu (DSP) a zvukové převodníky digital-analog (DAC) a analog-digital (ADC) pro zvuk kvality HD.

„Kartu Sound Blaster Recon3D jsme navrhli s cílem nabídnout snadnou možnost vylepšení zvuku pro všechny platformy – ať již máte herní konzolu, počítač Mac nebo PC, karta Sound Blaster Recon3D vám vždy zajistí nejlepší možný zvukový zážitek a hlasovou komunikaci,“ řekl Ryan Schlieper, produktový a marketingový manažér pre oblast audio produktov a videa ve společnosti Creative Labs, Inc. „To je možné díky našim zkušenostem, vždyť jsme již navrhli a prodali více než 400 milionů zvukových karet. Toto řešení se snadným použitím využívá našeho pokroku ve vývoji špičkových zvukových zařízení. Procesor Sound Core3D se stal základem k vytvoření karty Sound Blaster Recon3D, která umožňuje všem hráčům prožít dramaticky vylepšenou kvalitu zvuku bez ohledu na platformu nebo obsah.“

Sound Blaster Recon3D má ovládání pro přímý přístup k hlasitosti, zvýraznění mikrofonu a nastavení vylepšení zvuku THX TruStudio Pro. Přináší také režim Scout Mode, který umožňuje uživatelům přesně zaměřit cíle v hrách FPS, protože slyší nepřátele dřív, než oni zaslechnou je. Je to podobné jako v armádě, když je vyslán průzkumný tým, aby získal informace o nepříteli.

Nejlepší výkon u jakékoli herní náhlavní soupravy je u karty Sound Blaster Recon3D zajištěn předzesilovačem sluchátek a mikrofonu. Možnosti připojení zahrnují: Micro USB, stereofonní vstup pro mikrofon, výstup pro sluchátka a vstup Aux nebo optický vstup s dekódováním Dolby Digital pro prostorový zvuk sluchátek.

Karta Sound Blaster Recon3D podporuje Xbox 360, PS3, PC a Mac bez nutnosti instalovat ovladače, takže je ideální i k přenášení a použití při herních turnajích, LAN party nebo na návštěvě u kamaráda. Uživatelé nicméně mohou nainstalovat přiložený software do PC nebo počítače Mac a nastavit si vlastní zvukový profil s využitím nastavení THX TruStudio Pro. Toto nastavení lze uložit do karty Sound Blaster Recon3D a použít s konzolami Xbox360 a PS3. Přiložený software rovněž umožňuje používat další pokročilé zvukové algoritmy, například 10pásmový grafický ekvalizér, nastavení úrovně basů a nastavení reproduktorů při použití na PC nebo počítači Mac.

Technologie THX TruStudio Pro zahrnuje tyto součásti:

  • THX TruStudio Pro Crystalizer: Tato technologie vylepšuje zvuk ve hrách, hudbě a filmech tím, že obnovuje křivky v nízkých a vysokých frekvencích, které se ztratily při kompresi.
  • THX TruStudio Pro Surround: Tato technologie poskytuje 360stupňový prostorový zvuk ve hrách – hráči jasně slyší zvuky zepředu, zezadu, shora i zdola.
  • THX TruStudio Pro Smart Volume: Tato technologie řeší problém náhlých změn úrovně hlasitosti ve hrách, hudbě a filmech. Kompenzuje je inteligentním zesílením a zeslabením, aby zajistila konzistenci hlasitosti.
  • THX TruStudio Pro Dialog Plus: Tato technologie zvýrazňuje hlasy ve hrách a filmech. Dialogy tak lépe vyniknou nad ostatními zvuky a okolním hlukem v daném prostředí.
  • THX TruStudio Pro Bass: Tato technologie doplňuje chybějící tóny nízkých frekvencí, které činí zvuk ještě poutavějším.

Mezi technologie CrystalVoice patří:

  • Acoustic Echo Cancellation: Odstraňuje ozvěny, aby se všichni účastníci komunikace navzájem slyšeli jasněji. Ozvěny jsou častým problémem systémů pro hlasovou komunikaci. Účastníci kvůli nim špatně slyší druhou stranu, což komunikaci narušuje.
  • Noise Reduction: Váš hlas bude jasně slyšet i přes hluk v pozadí. Tato technologie neustále monitoruje prostředí a potlačuje nežádoucí hluk, který narušuje konverzaci.
  • Smart Volume: Automaticky upravuje hlasitost, aby zůstávala úroveň hlasu stále stejná. Můžete tak pohodlně normálně konverzovat bez ohledu na to, zda jste blízko nebo daleko od mikrofonu.
  • FX: Umožňuje úpravu hlasu celou řadou efektů – můžete změnit tón hlasu, přidat zajímavý přízvuk nebo hlas úplně změnit, aby zněl jako od jiné osoby.

Sound Blaster Recon Omega

Kartu Sound Blaster Recon3D lze rozšířit o volitelnou bezdrátovou kartu TacticLink. Hráč pak může spárovat kartu Sound Blaster Recon3D s náhlavní soupravou Sound Blaster Tactic3D Omega a užívat bezdrátový zvuk a komunikaci na všech platformách. Společnost Creative nabídne ještě letos kartu Sound Blaster Recon3D a náhlavní soupravu Sound Blaster Tactic3D Omega v jednom speciálním balíčku. Ten bude obsahovat i bezdrátovou kartu TacticLink a nabídne bezdrátově zvuk na různých platformách.

Kromě popsaného různorodého využití při hraní her se univerzální karta Sound Blaster Recon3D uplatní při přehrávání zvuku, hudby a filmů vysoké kvality. Streamuje zvuk z filmů, například z filmů přehrávaných v aplikaci Netflix na konzolách PS3 a Xbox360, a přitom vylepšuje jeho kvalitu a poslechový prožitek.

Zvuková karta Sound Blaster Recon 3D bude v prodeji od října v internetovém obchodě na stránkách creative.com/shop a u místních autorizovaných prodejců za 99,99 EUR. Další informace o kartě Sound Blaster Recon 3D naleznete na stránkách soundblaster.com.

Témata článku: Tiskové zprávy

Určitě si přečtěte

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, které nejlépe přiblíží zážitky astronautů a přitom vás dobře zabaví. Rovnou přidáme informaci, kde se na ně můžete legálně kouknout na internetu.

19 Ondřej Králík

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
Bose TV Speaker: dostupný, kompaktní a překvapivě kvalitní soundbar [test]

Bose TV Speaker: dostupný, kompaktní a překvapivě kvalitní soundbar [test]

Existuje mnoho cest ke kvalitnějšímu a silnějšímu zvuku televizorů. V našem testu představujeme jednu velmi rychlou a jednoduchou.

14 Alexandr Bray

Alexandr Bray
RecenzeTestSoundbarBoseTestyDomácí kino
12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

Parazit, Tenkrát v Hollywoodu, Favoritka, Devadesátky, Rocketman, Zelená kniha, Žena na válečné stezce, Výjimeční, Deštivý den v New Yorku, Yesterday, Srážka s láskou, The Beach Bum. Třetí letošní výběr se nese v odlehčenějším duchu.

14 Marek Čech

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Sony WH-1000XM4: nejlepší bezdrátová sluchátka s ANC jsou ještě lepší [test]

Sony WH-1000XM4: nejlepší bezdrátová sluchátka s ANC jsou ještě lepší [test]

Po představení sluchátek WH-1000XM4 padalo hodně dotazů, oč jsou nová sluchátka lepší, než stávající WH-1000XM3. Přece jen, třetí generace byl výborná. Musím však potvrdit, že čtvrtá je lepší - a to podstatně. Jestli stojí za příplatek? Domnívám se, že ano.

74 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka
Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka od těch nejlevnějších po nejdražší. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

59 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka
První OLED TV od Xiaomi je high-end, který uspokojí i hráče

První OLED TV od Xiaomi je high-end, který uspokojí i hráče

39 Lukáš Václavík

Lukáš Václavík
XiaomiOLEDTelevizory
TCL 65C815: Stohertzový 4K HDR LCD televizor s výborným zvukem [test]

TCL 65C815: Stohertzový 4K HDR LCD televizor s výborným zvukem [test]

Volali jste po testu TCL a tak ho zde máte. Android OS, VA panel a 100 Hz. To na první pohled nezní špatně, co říkáte?

27 Alexandr Bray

Alexandr Bray
TCLLCD a LEDTestyTelevizory