Creative Sound Blaster Recon3D – špičkový zvukový procesor pro PC, Mac, Xbox 360 a PS3

7. září 2011

Nový zvukový a hlasový čtyřjádrový procesor Creative Sound Core3D podporuje zvukové technologie THX TruStudio Pro, CrystalVoice a Dolby Digital

MILPITAS, KALIFORNIE – 1. září 2011 Společnost Creative Technology Ltd dnes představila zvukovou kartu Sound Blaster® Recon3D s rozhraním USB pro různé platformy. Přináší zcela novou hloubku realistického zvuku a čistý hlas pro platformy Xbox 360, PS3, PC a Mac.

Karta Sound Blaster Recon3D má kompaktní velikost srovnatelnou s herní myší. Pomocí rozhraní USB ji lze snadno připojit k zařízením Xbox 360, PS3, PC a Mac. Dramaticky zvyšuje kvalitu zvuku a vylepšuje zážitek z poslechu s využitím sady technologií pro vylepšení zvuku THX TruStudio Pro vyvinutých ve spolupráci zvukových odborníků ze společností Creative a THX. Karta Sound Blaster Recon3D podporuje také technologii Dolby Digital ®, která s využitím optického vstupu umožňuje plné dekódování zvuku 5.1. To v kombinaci s THX TruStudio Pro Surround poskytuje neuvěřitelně přesný prostorový zvuk přehrávaný v herní náhlavní soupravě a úžasný zážitek z poslechu filmů pomocí více virtuálních reproduktorů prostřednictvím sluchátek. Navíc karta Sound Blaster Recon3D vylepšuje kvalitu hlasu při komunikaci. Používá k tomu zpracování zvuku CrystalVoice, které implementuje inovativní technologie vyvinuté speciálně za účelem poskytování věrného a čistého zvuku hlasu při hraní her pro více hráčů, při komunikaci online a při videokonferencích.

Úžasný zvukový a hlasový výkon karty Sound Blaster Recon3D je možný díky výkonu integrovaného procesoru Sound Core 3D z rodiny Quartet DSP nedávno uvedené společností Creative se čtyřmi nezávislými procesorovými jádry. Zvukový procesor Sound Core3D je navržen s důrazem na nízkou spotřebu energie a vysoký výkon. Je to první procesor od společnosti Creative, který nabízí v jediném čipu výkonný čtyřjádrový procesor digitálního zpracování signálu (DSP) a zvukové převodníky digital-analog (DAC) a analog-digital (ADC) pro zvuk kvality HD.

„Kartu Sound Blaster Recon3D jsme navrhli s cílem nabídnout snadnou možnost vylepšení zvuku pro všechny platformy – ať již máte herní konzolu, počítač Mac nebo PC, karta Sound Blaster Recon3D vám vždy zajistí nejlepší možný zvukový zážitek a hlasovou komunikaci,“ řekl Ryan Schlieper, produktový a marketingový manažér pre oblast audio produktov a videa ve společnosti Creative Labs, Inc. „To je možné díky našim zkušenostem, vždyť jsme již navrhli a prodali více než 400 milionů zvukových karet. Toto řešení se snadným použitím využívá našeho pokroku ve vývoji špičkových zvukových zařízení. Procesor Sound Core3D se stal základem k vytvoření karty Sound Blaster Recon3D, která umožňuje všem hráčům prožít dramaticky vylepšenou kvalitu zvuku bez ohledu na platformu nebo obsah.“

Sound Blaster Recon3D má ovládání pro přímý přístup k hlasitosti, zvýraznění mikrofonu a nastavení vylepšení zvuku THX TruStudio Pro. Přináší také režim Scout Mode, který umožňuje uživatelům přesně zaměřit cíle v hrách FPS, protože slyší nepřátele dřív, než oni zaslechnou je. Je to podobné jako v armádě, když je vyslán průzkumný tým, aby získal informace o nepříteli.

Nejlepší výkon u jakékoli herní náhlavní soupravy je u karty Sound Blaster Recon3D zajištěn předzesilovačem sluchátek a mikrofonu. Možnosti připojení zahrnují: Micro USB, stereofonní vstup pro mikrofon, výstup pro sluchátka a vstup Aux nebo optický vstup s dekódováním Dolby Digital pro prostorový zvuk sluchátek.

Karta Sound Blaster Recon3D podporuje Xbox 360, PS3, PC a Mac bez nutnosti instalovat ovladače, takže je ideální i k přenášení a použití při herních turnajích, LAN party nebo na návštěvě u kamaráda. Uživatelé nicméně mohou nainstalovat přiložený software do PC nebo počítače Mac a nastavit si vlastní zvukový profil s využitím nastavení THX TruStudio Pro. Toto nastavení lze uložit do karty Sound Blaster Recon3D a použít s konzolami Xbox360 a PS3. Přiložený software rovněž umožňuje používat další pokročilé zvukové algoritmy, například 10pásmový grafický ekvalizér, nastavení úrovně basů a nastavení reproduktorů při použití na PC nebo počítači Mac.

Technologie THX TruStudio Pro zahrnuje tyto součásti:

  • THX TruStudio Pro Crystalizer: Tato technologie vylepšuje zvuk ve hrách, hudbě a filmech tím, že obnovuje křivky v nízkých a vysokých frekvencích, které se ztratily při kompresi.
  • THX TruStudio Pro Surround: Tato technologie poskytuje 360stupňový prostorový zvuk ve hrách – hráči jasně slyší zvuky zepředu, zezadu, shora i zdola.
  • THX TruStudio Pro Smart Volume: Tato technologie řeší problém náhlých změn úrovně hlasitosti ve hrách, hudbě a filmech. Kompenzuje je inteligentním zesílením a zeslabením, aby zajistila konzistenci hlasitosti.
  • THX TruStudio Pro Dialog Plus: Tato technologie zvýrazňuje hlasy ve hrách a filmech. Dialogy tak lépe vyniknou nad ostatními zvuky a okolním hlukem v daném prostředí.
  • THX TruStudio Pro Bass: Tato technologie doplňuje chybějící tóny nízkých frekvencí, které činí zvuk ještě poutavějším.

Mezi technologie CrystalVoice patří:

  • Acoustic Echo Cancellation: Odstraňuje ozvěny, aby se všichni účastníci komunikace navzájem slyšeli jasněji. Ozvěny jsou častým problémem systémů pro hlasovou komunikaci. Účastníci kvůli nim špatně slyší druhou stranu, což komunikaci narušuje.
  • Noise Reduction: Váš hlas bude jasně slyšet i přes hluk v pozadí. Tato technologie neustále monitoruje prostředí a potlačuje nežádoucí hluk, který narušuje konverzaci.
  • Smart Volume: Automaticky upravuje hlasitost, aby zůstávala úroveň hlasu stále stejná. Můžete tak pohodlně normálně konverzovat bez ohledu na to, zda jste blízko nebo daleko od mikrofonu.
  • FX: Umožňuje úpravu hlasu celou řadou efektů – můžete změnit tón hlasu, přidat zajímavý přízvuk nebo hlas úplně změnit, aby zněl jako od jiné osoby.

Sound Blaster Recon Omega

Kartu Sound Blaster Recon3D lze rozšířit o volitelnou bezdrátovou kartu TacticLink. Hráč pak může spárovat kartu Sound Blaster Recon3D s náhlavní soupravou Sound Blaster Tactic3D Omega a užívat bezdrátový zvuk a komunikaci na všech platformách. Společnost Creative nabídne ještě letos kartu Sound Blaster Recon3D a náhlavní soupravu Sound Blaster Tactic3D Omega v jednom speciálním balíčku. Ten bude obsahovat i bezdrátovou kartu TacticLink a nabídne bezdrátově zvuk na různých platformách.

Kromě popsaného různorodého využití při hraní her se univerzální karta Sound Blaster Recon3D uplatní při přehrávání zvuku, hudby a filmů vysoké kvality. Streamuje zvuk z filmů, například z filmů přehrávaných v aplikaci Netflix na konzolách PS3 a Xbox360, a přitom vylepšuje jeho kvalitu a poslechový prožitek.

Zvuková karta Sound Blaster Recon 3D bude v prodeji od října v internetovém obchodě na stránkách creative.com/shop a u místních autorizovaných prodejců za 99,99 EUR. Další informace o kartě Sound Blaster Recon 3D naleznete na stránkách soundblaster.com.

Témata článku: Tiskové zprávy

Nejlepší filmy o cestování časem, které byste měli vidět. Víme, kde je najdete on-line

Nejlepší filmy o cestování časem, které byste měli vidět. Víme, kde je najdete on-line

Kdo by nechtěl vrátit čas a něco změnit? Vybrali jsme nejlepší komedie, sci-fi, vážnější i zamilované filmy, které mají společné téma cestování v čase.

Jaromír Puk
Filmy, které musíte vidět
25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

Průlet filmovým děsem od dvacátých let minulého století do současnosti. Nejstrašidelnější horory, které prověřil čas, i tituly, které se snaží tento žánr se všemi jeho odnožemi posouvat dál.

Marek Čech
Filmy on-line
23 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek. Od nejlevnějších za pár stovek až k Apple AirPods Max

23 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek. Od nejlevnějších za pár stovek až k Apple AirPods Max

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka
Recenze televizoru TCL 65C835. Špičkový 4K HDR TV s miniLED podsvícením, takříkajíc pro každého

Recenze televizoru TCL 65C835. Špičkový 4K HDR TV s miniLED podsvícením, takříkajíc pro každého

Před zhruba rokem jsem měl v testu staršího bratra TCL 65C825. Vyčetl jsem mu pár chyb. Televizor mě přesto hodně oslovil. Dnes přichází nástupce. Dokáže porazit svého staršího sourozence?

Alexandr Bray
Google TVminiLEDTCLRecenzeTest4K TVLCD a LEDTestyTelevizory
Vybrali jsme 18 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Pod vánoční stromek, na párty i na zahradu

Vybrali jsme 18 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Pod vánoční stromek, na párty i na zahradu

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

Jaromír Puk
Bluetooth reproduktor
19 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

19 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

Marek ČechVojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Recenze televizoru TCL 65C935. Překrásný křižník s prostorovým burácením

Recenze televizoru TCL 65C935. Překrásný křižník s prostorovým burácením

Když jsem dopisoval článek o nižším modelu C835, vyřkl jsem myšlenku, že budu s napětím čekat na modely roku příštího, roku 2023. Proč? Abych zjistil, zda TCL byla schopna udržet mimořádnou kvalitu. Ale proč čekat tak dlouho?

Alexandr Bray
Google TVTCLRecenzeTestAndroid TVLCD a LEDTestyTelevizory
Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory