Creative Sound Blaster Recon3D – špičkový zvukový procesor pro PC, Mac, Xbox 360 a PS3

Nový zvukový a hlasový čtyřjádrový procesor Creative Sound Core3D podporuje zvukové technologie THX TruStudio Pro, CrystalVoice a Dolby Digital

MILPITAS, KALIFORNIE – 1. září 2011 Společnost Creative Technology Ltd dnes představila zvukovou kartu Sound Blaster® Recon3D s rozhraním USB pro různé platformy. Přináší zcela novou hloubku realistického zvuku a čistý hlas pro platformy Xbox 360, PS3, PC a Mac.

Karta Sound Blaster Recon3D má kompaktní velikost srovnatelnou s herní myší. Pomocí rozhraní USB ji lze snadno připojit k zařízením Xbox 360, PS3, PC a Mac. Dramaticky zvyšuje kvalitu zvuku a vylepšuje zážitek z poslechu s využitím sady technologií pro vylepšení zvuku THX TruStudio Pro vyvinutých ve spolupráci zvukových odborníků ze společností Creative a THX. Karta Sound Blaster Recon3D podporuje také technologii Dolby Digital ®, která s využitím optického vstupu umožňuje plné dekódování zvuku 5.1. To v kombinaci s THX TruStudio Pro Surround poskytuje neuvěřitelně přesný prostorový zvuk přehrávaný v herní náhlavní soupravě a úžasný zážitek z poslechu filmů pomocí více virtuálních reproduktorů prostřednictvím sluchátek. Navíc karta Sound Blaster Recon3D vylepšuje kvalitu hlasu při komunikaci. Používá k tomu zpracování zvuku CrystalVoice, které implementuje inovativní technologie vyvinuté speciálně za účelem poskytování věrného a čistého zvuku hlasu při hraní her pro více hráčů, při komunikaci online a při videokonferencích.

Úžasný zvukový a hlasový výkon karty Sound Blaster Recon3D je možný díky výkonu integrovaného procesoru Sound Core 3D z rodiny Quartet DSP nedávno uvedené společností Creative se čtyřmi nezávislými procesorovými jádry. Zvukový procesor Sound Core3D je navržen s důrazem na nízkou spotřebu energie a vysoký výkon. Je to první procesor od společnosti Creative, který nabízí v jediném čipu výkonný čtyřjádrový procesor digitálního zpracování signálu (DSP) a zvukové převodníky digital-analog (DAC) a analog-digital (ADC) pro zvuk kvality HD.

„Kartu Sound Blaster Recon3D jsme navrhli s cílem nabídnout snadnou možnost vylepšení zvuku pro všechny platformy – ať již máte herní konzolu, počítač Mac nebo PC, karta Sound Blaster Recon3D vám vždy zajistí nejlepší možný zvukový zážitek a hlasovou komunikaci,“ řekl Ryan Schlieper, produktový a marketingový manažér pre oblast audio produktov a videa ve společnosti Creative Labs, Inc. „To je možné díky našim zkušenostem, vždyť jsme již navrhli a prodali více než 400 milionů zvukových karet. Toto řešení se snadným použitím využívá našeho pokroku ve vývoji špičkových zvukových zařízení. Procesor Sound Core3D se stal základem k vytvoření karty Sound Blaster Recon3D, která umožňuje všem hráčům prožít dramaticky vylepšenou kvalitu zvuku bez ohledu na platformu nebo obsah.“

Sound Blaster Recon3D má ovládání pro přímý přístup k hlasitosti, zvýraznění mikrofonu a nastavení vylepšení zvuku THX TruStudio Pro. Přináší také režim Scout Mode, který umožňuje uživatelům přesně zaměřit cíle v hrách FPS, protože slyší nepřátele dřív, než oni zaslechnou je. Je to podobné jako v armádě, když je vyslán průzkumný tým, aby získal informace o nepříteli.

Nejlepší výkon u jakékoli herní náhlavní soupravy je u karty Sound Blaster Recon3D zajištěn předzesilovačem sluchátek a mikrofonu. Možnosti připojení zahrnují: Micro USB, stereofonní vstup pro mikrofon, výstup pro sluchátka a vstup Aux nebo optický vstup s dekódováním Dolby Digital pro prostorový zvuk sluchátek.

Karta Sound Blaster Recon3D podporuje Xbox 360, PS3, PC a Mac bez nutnosti instalovat ovladače, takže je ideální i k přenášení a použití při herních turnajích, LAN party nebo na návštěvě u kamaráda. Uživatelé nicméně mohou nainstalovat přiložený software do PC nebo počítače Mac a nastavit si vlastní zvukový profil s využitím nastavení THX TruStudio Pro. Toto nastavení lze uložit do karty Sound Blaster Recon3D a použít s konzolami Xbox360 a PS3. Přiložený software rovněž umožňuje používat další pokročilé zvukové algoritmy, například 10pásmový grafický ekvalizér, nastavení úrovně basů a nastavení reproduktorů při použití na PC nebo počítači Mac.

Technologie THX TruStudio Pro zahrnuje tyto součásti:

  • THX TruStudio Pro Crystalizer: Tato technologie vylepšuje zvuk ve hrách, hudbě a filmech tím, že obnovuje křivky v nízkých a vysokých frekvencích, které se ztratily při kompresi.
  • THX TruStudio Pro Surround: Tato technologie poskytuje 360stupňový prostorový zvuk ve hrách – hráči jasně slyší zvuky zepředu, zezadu, shora i zdola.
  • THX TruStudio Pro Smart Volume: Tato technologie řeší problém náhlých změn úrovně hlasitosti ve hrách, hudbě a filmech. Kompenzuje je inteligentním zesílením a zeslabením, aby zajistila konzistenci hlasitosti.
  • THX TruStudio Pro Dialog Plus: Tato technologie zvýrazňuje hlasy ve hrách a filmech. Dialogy tak lépe vyniknou nad ostatními zvuky a okolním hlukem v daném prostředí.
  • THX TruStudio Pro Bass: Tato technologie doplňuje chybějící tóny nízkých frekvencí, které činí zvuk ještě poutavějším.

Mezi technologie CrystalVoice patří:

  • Acoustic Echo Cancellation: Odstraňuje ozvěny, aby se všichni účastníci komunikace navzájem slyšeli jasněji. Ozvěny jsou častým problémem systémů pro hlasovou komunikaci. Účastníci kvůli nim špatně slyší druhou stranu, což komunikaci narušuje.
  • Noise Reduction: Váš hlas bude jasně slyšet i přes hluk v pozadí. Tato technologie neustále monitoruje prostředí a potlačuje nežádoucí hluk, který narušuje konverzaci.
  • Smart Volume: Automaticky upravuje hlasitost, aby zůstávala úroveň hlasu stále stejná. Můžete tak pohodlně normálně konverzovat bez ohledu na to, zda jste blízko nebo daleko od mikrofonu.
  • FX: Umožňuje úpravu hlasu celou řadou efektů – můžete změnit tón hlasu, přidat zajímavý přízvuk nebo hlas úplně změnit, aby zněl jako od jiné osoby.

Sound Blaster Recon Omega

Kartu Sound Blaster Recon3D lze rozšířit o volitelnou bezdrátovou kartu TacticLink. Hráč pak může spárovat kartu Sound Blaster Recon3D s náhlavní soupravou Sound Blaster Tactic3D Omega a užívat bezdrátový zvuk a komunikaci na všech platformách. Společnost Creative nabídne ještě letos kartu Sound Blaster Recon3D a náhlavní soupravu Sound Blaster Tactic3D Omega v jednom speciálním balíčku. Ten bude obsahovat i bezdrátovou kartu TacticLink a nabídne bezdrátově zvuk na různých platformách.

Kromě popsaného různorodého využití při hraní her se univerzální karta Sound Blaster Recon3D uplatní při přehrávání zvuku, hudby a filmů vysoké kvality. Streamuje zvuk z filmů, například z filmů přehrávaných v aplikaci Netflix na konzolách PS3 a Xbox360, a přitom vylepšuje jeho kvalitu a poslechový prožitek.

Zvuková karta Sound Blaster Recon 3D bude v prodeji od října v internetovém obchodě na stránkách creative.com/shop a u místních autorizovaných prodejců za 99,99 EUR. Další informace o kartě Sound Blaster Recon 3D naleznete na stránkách soundblaster.com.

Určitě si přečtěte

Články odjinud