8
Fotogalerie

Creative Stage V2: nová verze levného soundbaru pro TV i počítače

Creative už několik let prodává svůj levný soundbar Stage, který má i subwoofer, byť drátový. Nyní přichází v nové verzi, zcela logicky nazvané Creative Stage V2.

Nový soundbar Stage V2 má být o něco lepší, ale především design působí daleko dospěleji a nekřičí na první pohled "já jsem levný". "Dvojka" je širší a celkově větší (délka je 68 cm proti předchozím 55 cm), vyšší je hmotnost. předchůdce s 1,2kg už jednodušší být nemohl, nyní váží 2 kg. Udávaný výkon je shodný - soundbar má 2x 20 W a subwoofer nabídne 40 W. Celkem tedy dostanete 80 W, což je daleko více, než nabízí běžné televizory. 

8.JPG

Slušný subwoofer má rozměr prakticky stejné, je osazený měničem o průměru basovým 13,3 cm, centrální jednotka dvojicí širokopásmových měničů o průměru 5,7 cm. 

Pro připojení TV poslouží HDMI ARC konektor, digitální optický a analogový AUX vstup zůstává, vylepšené je Bluetooth, které ze stařičké verze 2.1 bylo upgradováno na 5.0. Kodek SBC zůstává. USB konektor se změnil na verzi USB-C. Potěší solidní dálkový ovladač poskytující přístup k všem důležitým funkcím, například Surround režimu či zvýraznění dialogů.

Celkově nepočítejte z žádným Hi-Fi zvukem pro náročné, ale díky slušným ozvučnicím a většímu výkonu nabídne daleko hlasitější a plnější zvukový projev, než mají televizory. Svými menšími rozměry je určen i pro ozvučení počítačových monitorů, například při hraní her.  

Novinka Creative Stage V2 bude s oficiální cenou 109,99 Euro (2 900 Kč) trochu dražší než předchůdce (ten se dá koupit za 2 200 Kč). 

Zdroj: creative.com

Určitě si přečtěte

Články odjinud