10
Fotogalerie

DAC a sluchátkový zesilovač iFi NEO iDSD 2 jako první na světě nabídne bezztrátový bezdrátový přenos hudby přes Bluetooth

Dlouhá leta je bezdrátový přenos zvuku symbolem „nižší kvality“ zvuku, protože vždy byl ztrátový, a to včetně dosud nejkvalitnějšího kodeku LDAC s datovým tokem 990 kb/s. Nový DAC/sluchátkový zesilovač iFi NEO iDSD 2 jako první bude podporovat nejnovější Bluetooth 5.4 a nový kodek aptX Lossless, který poskytuje maximální datový tok 1 200 kb/s. V podstatě tak nabídne zvuk v CD kvalitě přenášený přes Bluetooth (byť CD má 1411kb/s), neboť aptX Lossless využívá kompresi podobnou bezztrátovému FLACu.

ifi-audio-neo-idsd-2.jpg

NEO iDSD 2 použil nový zvukový čip Bluetooth QCC518x společnosti Qualcomm, který „umí“ Bluetooth 5.4. Podporuje tak všechny aktuálně používané kodeky Bluetooth, tedy kromě aptX Lossless také aptX Adaptive, aptX, LDAC, LHDC/HWA, AAC a samozřejmě SBC. Je samozřejmě nutné dodat pro plné využití iFi NEO iDSD 2 budete potřebovat také sluchátka, která aptX Lossless Bluetooth podporují.

6.jpg

Novinka má mít také špičkový D/A převodník, který u symetrického výstupu  4,4mm Jack dokáže dodat výkon 5 550 mW/32 ohmů. Nový model se také pochlubí novým analogovým obvodem navrženým tak, aby snižoval šum a přeslechy v signálové cestě.

10.jpg9.jpg

Podpora zvuku je rozsáhlá, Neo 2 podporuje data PCM až do 32 bitů/768 kHz a DSD 512 (22.6MHz). Díky čtyřkanálovému provedení čipu D/A převodníku mají formáty PCM a DSD oddělené cesty, a mohou tak zůstat ve své nativní podobě před převodem na analogový signál. K dispozici je také podpora MQA (až 384 kHz).

5.jpg

Pokud jde o připojení, tak NEO iDSD 2 má USB3.0 B, optický a koaxiální digitální vstup, 3,5mm analogový vstup. A samozřejmě již zmiňované Bluetooth. Co se výstupů týče, tak kromě standardního sluchátkového 6,3mm konektoru a symetrického 4,4mm výstup jsou na zadní straně k dispozici RCA výstupy a  symetrické XLR pro připojení zesilovače, nebo aktivních repro. 


Nejoblíbenější zesilovače iFi

Další oblíbené zesilovače iFi


Po nastavení poslouží dvoupalcový barevný displej, který zobrazuje informace, jako je formát zvuku, vzorkovací frekvence, úroveň hlasitosti, vstupní režim a nastavení. Kromě dálkového ovládání nesmí chybět ani aplikace iFi Nexis (pro  Android a iOS). D/A převodník nabídne čtyři digitální filtry, sluchátkový zesilovač pak několik úrovní nastavení zisku a nemají chybět další možnosti.

Co se ceny týče, tak sluchátkový zesilovač/DAC iFi NEO iDSD 2 má stát 899 Euro, což by mohlo znamenat „hezkou českou cenu“ – 21 990 Kč. 

Zdroj: iFi

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud