Další pokus o „český Netflix“ nevyšel. Končí videopůjčovna Obbod

5. června 2020
TWEET SDÍLET

K 30. červnu ukončí provoz česká videotéka Obbod. Na trhu působí o podzimu 2016, kdy odstartovala se smělým plánem nabízet za předplatné bohatý katalog zahraničních titulů, a ještě produkovat vlastní obsah. Obbod dal světu populární sportovní seriály Vyšehrad nebo Lajna a měl ambice točit i další.

Majitel společnosti Kamil Ouška ale pro Mediář přiznal, že existuje silnější konkurence. Jít proti ní by znamenalo vyšší investice, a ty by se nevrátily. A ač měly Vyšehrad i Lajna vysokou sledovanost, většina z ní připadla na pirátské kopie na YouTubu. Předplatitelů má Obbod málo, aktuálně okolo tisícovky.

Služba stála 150 Kč na měsíc, za to nabídla přístup k přibližně 1000 titulů, z velké části ale „béček“. Část filmů bylo možné jednorázově zapůjčit.

Podobně jako Obbod v minulosti skončily i jiné české videotéky. V roce 2015 to zabalily KlikTV, Topfun a Ivio. Ten poslední přitom odvážně nabízel bezplatný tarif proložený reklamou. Předloni zrušila videopůjčovnu Alza, loni pak zavřela krám Banaxi, která poskytovala obsah i pro Tesco Clubcard Kino.

Z tuzemských placených služeb nadále fungují videotéky jednotlivých poskytovatelů internetu, novácké Voyo.cz, dokumentárně zaměřený DAfilms a Aerovod specializující se na nezávislou tvorbu. Bezplatné filmy a seriály jsou mj. k vidění na Mall TV.

Témata článku: Filmy, Filmy on-line, Video, Seriály

Určitě si přečtěte

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

Sharon Stone, Gina Gershon, Salma Hayek, Cameron Diaz, Demi Moore, Pamela Anderson, Kate Winslet, Jennifer Lopez, Elizabeth Hurley nebo Nicole Kidman a jejich odhalené scény ve filmech.

13 Marek Čech

15 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

15 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

69 Jaromír Puk

14 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

14 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

Jako domácí sluchátka označujeme rozměrnější a pohodlnější sluchátka pro dlouhodobější poslech: například hudby u počítače, domácího Hi-Fi, ale i televizoru. Vybrali jsme ta nejlepší.

86 Jaromír Puk