Denon AH-D7200: výborná Hi-Fi sluchátka pro domácí poslech [test]

4. července 2021
TWEET SDÍLET
Kdo by to byl řekl, že jedna z nejlepších, nejvšestrannějších a nejvyzrálejších sluchátek v kategorii do 30 000 Kč bude mít tak trochu nenápadně a trochu jako doplněk ve svém portfoliu zrovna japonský Denon.

Plusy

  • Krásné zpracování
  • Výtečná cena za daný výkon
  • Skvostný komfort nošení
  • Líbezně muzikální „Denon zvuk“
  • Jedny z nejlepších sluchátek minimálně do úrovně 30 000 Kč

Minusy

  • Nic za dané peníze
10/10
Hodnocení

Japonský Denon se může chlubit více než sto deseti lety historie výroby elektroniky, zhruba poloviční dobu (což je čas neméně úctyhodný) se pak věnuje i výrobě sluchátek – kdo by to byl řekl, že právě Denon tak patří mezi nejstarší výrobce v tomto segmentu.

V současnosti má firma v nabídce poměrně širokou škálu „komerčních“ modelů, ale také trojici klenotů v podobě klasických hi-fi sluchátek takříkajíc „pro dospělé“.

Vzhled a konstrukce

I prostřední model AH-D7200 patří mezi prémiová, až luxusně vyrobená sluchátka. Dřevěné mušle, kovové nosné části, krásně prošitá pravá ovčí kůže na týlním mostě, všechno je vysoce nadstandardní a i leckterá mnohem dražší sluchátka pak nevypadají takhle dobře. Přidejte k tomu ještě vysoký komfort nošení a pěkně polstrované měkounké pěnové náušníky v umělé kůži, které dobře přilnou k uším a máte dlouhodobě velmi snadno snesitelná sluchátka pro prakticky jakoukoliv hlavu.

Klepněte pro větší obrázek

AH-D7200 jsou velmi klasicky navržená a nesnaží se nějak prozkoumávat hranice možných sluchátkových technologií – jsou to poctivá, pravověrná uzavřená sluchátka.

Klepněte pro větší obrázek

Denon navrhuje a vyrábí také použité měniče – jde o dynamické reproduktory typu FreeEdge o mírně nadstandardním průměru 5 cm. Reproduktory jsou připevněné na tlumící vrstvě z umělé pryskyřice pro zmírnění vibrací. Materiálem membrány je nanovlákenná struktura a papírová směs.

Klepněte pro větší obrázek

Do každé mušle přivádí signál jedna odnož kabelu z bezkyslíkaté mědi čistoty 7N s pěknými konektory a celkově lehkou, pružnou konstrukcí. Na straně sluchátek je 3,5 mm otvor, dodávaný kabel má pak u zesilovače 6,3 mm jack s dodávanou redukcí.

Klepněte pro větší obrázek

Sluchátka váží příjemných 350 gramů. Výrobce udává frekvenční odezvu 5 – 55 000 Hz, impedanci 25 ohm a citlivost 105 dB / mW. Na poměry sluchátek mají AH-D7200 schopnost zpracovat velký výkon – prý až 1 800 mW.

Témata článku: Hi-Fi, Testy, Sluchátka, Test, Recenze, Sluchátka na Heureka.cz