Denon DHT-S416: nový soundbar nabídne Google Chromecast pro streamování hudby

17. září 2020
TWEET SDÍLET

Soundbary v posledních letech nahrazují i klasické audiosystémy a tak není divu, že výrobci do nich přidávají Bluetooth. Nový 2.1 kanálový soundbar Denon DHT-S416 však ještě dál a přidává Google Chromecast. V případně poslechu hudbeních on-line služeb Google Play Music, YouTube Music, Amazon Music HD, Spotify, Tidal, Deezer, Qobuz a dalších lze využít vyšší kvalitu a přímé streamování přes Wi-Fi. 

Klepněte pro větší obrázek
Denon DHT-S416

Integrovaný Chromecast lze v domácnosti také zařadit do multiroom systému, případně soundbar můžete ovládat hlasem přes jiné zařízení s Google Assistant. Klasické připojení přes Bluetooth samozřejmě zůstává k dispozici také.

Pokud jde o připojení, tak nechybí HDMI ARC konektor pro přímé připojení televizoru, případně optický digitální vstup. Zvuk lze upravit nastavením zvukového režimu, k dispozici zde budou tři – Movie, Music a Night. Případné zvýraznění dialogů je možné, vybrat si lze ze tří úrovní. Naopak režim Denon Pure Audio Mode má vyřadit všechny dodatečné úpravy a korekce zvuku. Co se formátu zvuku týče, tak dekóduje Dolby Digital, jak je v cenově dostupnějších modelech obvyklé. 

Samotný soudbar je osazen čtveřicí měničů (dva širokopásmové + dva výškové), bezdrátový subwoofer je pak osazen basovým měničem o průměru 165mm. Co se designu týče, tak Denon jde tradiční decentní cestou, určitě potěší malou výškou 5,6 cm, aby šel bez problémů položit na stolek před televizor. Montáž na stěnu je možná také. 

Denon DHT-S416 má pro Evropu nastavenou částku 329 Euro, což odpovídá vzhledem k výbavě zajímavé ceně 8 800 Kč.

Zdroj: Denon

Témata článku: Soundbary, Domácí kino, Internetové rádio, Reproduktory, Denon, Google, Chromecast, Domácí kina na Heureka.cz