12
Fotogalerie

Denon představil svoje první True Wireless sluchátka. Míří proti Apple AirPods

Japonský Denon jako jeden z posledních výrobců klasické Hi-Fi techniky a samozřejmě také sluchátek přidává do své nabídky True Wireless sluchátka. Je to nezbytnost, protože zcela bezdrátová sluchátka (TWS) velmi rychle vytlačují všechny ostatní konstrukce a modely. 

Novinka se pojetím zjevně inspirovala u Apple AirPods Pro a přestože sluchátka mají firemní design, tak nápadná podoba se nedá přehlédnout. Dvojice sluchátek nese přesné označení AH-C830NCW a AH-C630W, přičemž vyšší a dražší varianta bude mít aktivní potlačení hluku. Cenově však míří do dostupnější třídy, nikoliv mezi prémiové (drahé) modely.

denon-will-launch-two-tws-earbuds-ah-c830ncw-and-ah-c630w_01.jpg

Sluchátka Denon AH-C830NCW jsou osazena dynamickým měničem o rozměrech 10 x 11 mm a zvuk má být laděn firemními odborníky. Bluetooth je ve verzi 5.0, podporovány jsou kodeky AAC a SBC, podporováno je rychlé párování Google Fast Pair. O potlačení hluku i o přenos hlasu se stará trojice vestavěným mikrofonů, potěší odolnost proti vodě dle IPX4. Ovládání je samozřejmě dotekové. Výdrž na jedno nabití je 4,8 hodiny s ANC a 6 hodin bez ANC, pouzdro pak přidává energii na celkových 19/24 hodin. Nabíjí se přes USB-C, bezdrátové zde není.

TWS sluchátka Denon AH-C630W jsou osazena měničem o průměru 10 mm a jak jsem zmínili, tak nemají ANC. Je zde pouze jeden mikrofon na každé straně, Bluetooth 5.0 s kodeky AAC a SBC zůstávají, mizí však rychlé párování Google Fast Pair. Výdrž na jedno nabití má být 4,5 hodiny s pouzdrem se dostanete na na celkových 18 hodin.

Nová sluchátka Denon se budou prodávat v černé a bílé variantě, cena v EU má být 129 Euro (3 250 Kč) za model s ANC, levnější varianta bez ANC má stát 89 Euro (2 250 Kč).

Zdroj: Denon

Určitě si přečtěte

Články odjinud