Denon RCD-M 37+SC-M37: test hi-fi mikrosystému

1. července 2009
TWEET SDÍLET
Samostatný malý CD receiver lze volitelně doplnit vhodnými reproduktory, dvojice pak tvoří zajímavý kvalitní hi-fi mikrosystém.

S narůstajícím zájmem o klasickou stereofonní techniku jde ruku v ruce také nabídka značkových hi-fi systémů v kompaktním provedení, coby estetických doplňků interiéru. Dříve bylo toto řešení vnímáno jako kompromisní, nicméně i zde se doba zjevně mění. Že tohle řešení nemusí být automaticky na úkor zvukových kvalit ukáže test.

Provedení a vzhled

Přístroji koncipovanému pro velmi jednoduchou a přímočarou obsluhu se zachováním exkluzivního designu odpovídá i rozložení ovládacích prvků. Chromovaná tlačítka transportu jsou větší, dobře hmatatelná a s přesně definovaným stiskem, podobně dvouřádkový 16-ti znakový displej s pomocnými informativními ikonkami má velmi decentní svit, přičemž ale neztrácí nic ze své přehlednosti a čitelnosti i na větší vzdálenost.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Námi testovaný přístroj je v barevném provedení Premium Silver, což neznačí nějakou lepší stříbrnou, nýbrž velmi světlý a mírně nazlátlý povrch (nejlépe patrné na denním světle), dostupné je však i černé provedení a obě jsou identická s povrchovou úpravou „velkých“ komponent firemní řady. Receiver je poměrně těžké (téměř 4,5 kg) a bytelné konstrukce s kovovým čelním panelem a tzv. klasických rozměrů mikrosystémů, tedy téměř vždy miniaturní pouze z čelního pohledu, nicméně do hloubky mnohdy měří skoro jako normální komponenty, nenechte se tedy oklamat na první pohled miniaturními rozměry při instalaci do nábytku. Přístroj je chlazen pasivně, takže žádný větráček se nekoná.

Vybavení

Receiver na svou kategorii oplývá velmi slušnou konektivitou, celkem tři analogové vstupy (včetně 3,5 mm čelního Portable) a jeden výstup pro nahrávání snad vzhledem k zaměření přístroje ani nebudou plně využity. Někomu by možná mohl chybět digitální vstup, nicméně jej nevídám ani u dražších mikrosystémů. Vestavěný CD přehrávač umí mimo klasická cédéčka přehrávat stejně jako čelní USB vstup soubory MP3 a WMA a po celou dobu poslechu se čtecí mechanika chovala tiše a svižně načítala i notně poškozená média. Nabízí všechny běžné funkce jako u větších hi-fi komponent, tedy opakování jedné či všech skladeb, programování pořadí i náhodný režim.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Sluchátkový výstup společně s jedním vstupem pro nejrůznější MP3 „havěť používají shodně 3,5 mm jack zdířek a pokud by byl v budoucnu zájem razantně rozšířit zvukové spektrum o nejnižší frekvence, nezapomnělo se ani zde na klasický monofonní pre-out pro jakýkoli aktivní subwoofer. Jistě také potěší, že vzhledem ke kvalitativní úrovni receiveru jsou použity šroubovací svorky na místo pérových. Vestavěný RDS tuner s bezproblémovým příjmem obsáhne až 40 FM/AM stanic.

Klepněte pro větší obrázek

Ovládání

Dodávaný dálkový ovladač je v podstatě převzat z větších komponent, tedy do ruky velmi dobře padnoucí a s rozumným osazením gumovými tlačítky. Vše je logické a bez zbytečných dvojhmatů. Vstup AUX 1 na zadní straně receiveru má přiřazen 3.5 mm konektor přenášející řídící povely pro iPod vložený do takto připojené dokovací stanice a lze jej tedy ovládat ovladačem mikrosystému také.

Klepněte pro větší obrázek

Stejně jako jiné mikrosystémy i tento oplývá funkcí časovače s možností nastavit opakované každodenní spuštění, plnící např. funkci budíku, jednorázové spuštění, či klasický užitečný Sleep Timer pro automatické vypnutípři usínání s nastavením od 10 - 90 min. po 10 minutových krocích. Funkce Dimmer zajistí ve třech stupních zeslabení, nebo úplné vypnutíosvětlení displeje.

Reproduktory

Do testu dodané dvoupásmové basreflexové reprosoustavy byly navrženy přímo pro testovaný receiver RCD-M37 a v nastavovacím menu pro ně dokonce najdeme volitelnou položku Optimizing Filter, tedy optimalizační filtr odpovídající vlastnostem dodávaných SC-M37, který je možno samozřejmě také vypnout v případě použití jiných reprosoustav.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Předesílám, že v případě SC-M37 nejde o žádné druhořadé „seťáčky“, které jsou nedělitelnou součástí systému, naopak. Reproduktory nejsou sice povinné a k receiveru je možno zakoupit libovolně jiné, ale v momentě kdy je vezmete do rukou, posoudíte kvalitu povrchové úpravy, poměrně velkou hmotnost (3.8 kg/kus) a tuhost ozvučnice, stanou se horkým kandidátem pro tandem s testovaným CD receiverem. Doporučená maloobchodní cena je také více než příznivá, něco kolem tří a půl tisíce korun za pár, a to je pro leckoho silným rozhodovacím argumentem.

Klepněte pro větší obrázek

Samotné reprosoustavy mají basreflex vyveden na zadní stěně a výrobce pro doladění zvukových vlastností přikládá i molitanové ucpávky. Membrána basového měniče je zhotovena z karbonu v kombinaci se skelnými vlákny a šasi reproduktoru je nemagnetické, odlité z aluminia pro dosažení čistého zvuku. Na výběr máme dvě barevná provedení dýh a to třešeň a černou.

Zvuk a závěrečné hodnocení

Ekvalizace zvuku je dle filozofie přístroje pojata velmi jednoduše a je možná také přímo z čelního panelu. Nabízí významné jednorázové zvýraznění basové složky SDB (funkce Super Dynamic Bass), která je dle poslechového testu vhodná spíše pro dodávané reproduktory, ale při použití na AQ L29 se příliš neosvědčila, dále klasické korekce basů a výšek (+/- 10dB), které jsou pojaty velmi decentně a jejich jemné použití bylo přínosem, další volbou můžeme veškeré korekce včetně SDB vypnout.

Na čem jsme testovali

Integrovaný CD přehrávač byl doplněn pro otestování analogových vstupů opět Denonem DCD 1500AE (cca 23 000 Kč). K ověření kvality zesilovače byly dodávané firemní reprosoustavy střídány dvoupásmovkami AQ labrador 29 (cca 10 000 Kč) a naopak setové reproduktory byly připojovány na integrovaný zesilovač Denon PMA 1500AE (cca 27 000 Kč). Poslouchaly se CD se skladbami Lucie Bílé, TOTO a Enya, dále testovací disk se stejnými skladbami v MP3 - 192 kbps a dalšími hudebními referenčními ukázkami. Jako přenosné audiozařízení byl do čelního vstupu připojen přehrávač iPod nano.

Testovací sestavu a prostory pro test poskytlo hi-fi studio Jasyko.

Zvukový projev vzhledem k ceně originálních reproduktorů u mne předčil očekávání, co do basů totiž mohou směle konkurovat mnohem objemnějším bednám, frekvenční průběh je mírně přikrášlený, s tím se ovšem u téhle kategorie počítalo. Celkově vzato je zvuk s velmi příjemným a pohodovým nádechem, dlouhodobě poslouchatelný a neunavující i pro předpokládané umístění v malém pokojíku či ložnici.

Samozřejmě že zvuk originálních reproduktorů nemohl stoprocentně konkurovat kontrolně připojeným regálovkám AQ Labrador 29, které ukázaly velké rezervy v kvalitě a výkonu zesilovače, avšak už za téměř za trojnásobek ceny. Každopádně pro případné zájemce doporučuji vyzkoušet obě možnosti, tedy i nějakou dražší variantu, budete mile překvapeni, co takový mikrosystém od renomovaného výrobce dokáže.

Denon RCD-M 37

cena 9 990 Kč

 • produkt stereo receiver s CD
 • přehrávané média / formáty CD, CD-R/RW (audio CD, MP3, WMA)
 • výkon 2 x 30 W / 6 ohmů
 • zadní analogové audio vstupy / výstupy 2x /1x stereo, subwoofer Pre out
 • digitální vstup / výstup - / -
 • čelní analogový vstup 1x 3.5 mm stereo jack (PORTABLE IN)
 • čelní USB vstup MP3, WMA
 • sluchátkový výstup 3,5 mm stereo jack
 • tuner RDS, 40 FM stanic
 • příkon 65 W
 • stand-by 0,3 W
 • rozměry (š × v × h) 210 × 115 × 308,5 mm
 • hmotnost 4,3 kg
 • příslušenství dálkový ovladač, FM a AM anténa, originální a český návod

Denon SC–M37

cena 3 590 Kč

 • produkt dvoupásmové reprosoustavy s basreflexem
 • měniče 1x středobasový s 120 mm membránou, 1x výškový s 25 mm kalotou
 • impedance 6 ohmy
 • zpracování výkony špičkový/trvalý 120 W / 60W
 • citlivost 86 dB (1W – 1m)
 • frekvenční rozsah 45 Hz – 40 kHz
 • dělící frekvence 3 kHz
 • rozměry (š × v × h)145 × 233 × 234 mm
 • hmotnost 3,8 kg / kus
 • příslušenství 8x podložky pod reproduktory, 2x molitanová ucávka basreflexu, 2 x 3 m repro dvoulinka 

Zapůjčil

AVmania.cz hodnotí
design/provedeníKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek10/10
zvukKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek8/10
připojeníKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek9/10
ovládáníKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek10/10
celkemKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek9/10

Témata článku: Hi-Fi, Domácí kino, Mikrosystémy, Test, Domácí kina na Heureka.cz

12 tipů na levné televizory se skvělým poměrem cena/výkon. Třeba pod stromeček

12 tipů na levné televizory se skvělým poměrem cena/výkon. Třeba pod stromeček

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

Jaromír Puk
Televizory
Recenze televizoru TCL 65C835. Špičkový 4K HDR TV s miniLED podsvícením, takříkajíc pro každého

Recenze televizoru TCL 65C835. Špičkový 4K HDR TV s miniLED podsvícením, takříkajíc pro každého

Před zhruba rokem jsem měl v testu staršího bratra TCL 65C825. Vyčetl jsem mu pár chyb. Televizor mě přesto hodně oslovil. Dnes přichází nástupce. Dokáže porazit svého staršího sourozence?

Alexandr Bray
Google TVminiLEDTCLRecenzeTest4K TVLCD a LEDTestyTelevizory
23 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek. Od nejlevnějších za pár stovek až k Apple AirPods Max

23 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek. Od nejlevnějších za pár stovek až k Apple AirPods Max

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka
19 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

19 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

Marek ČechVojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
Recenze televizoru TCL 65C935. Překrásný křižník s prostorovým burácením

Recenze televizoru TCL 65C935. Překrásný křižník s prostorovým burácením

Když jsem dopisoval článek o nižším modelu C835, vyřkl jsem myšlenku, že budu s napětím čekat na modely roku příštího, roku 2023. Proč? Abych zjistil, zda TCL byla schopna udržet mimořádnou kvalitu. Ale proč čekat tak dlouho?

Alexandr Bray
Google TVTCLRecenzeTestAndroid TVLCD a LEDTestyTelevizory
Vybrali jsme 18 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Pod vánoční stromek, na párty i na zahradu

Vybrali jsme 18 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Pod vánoční stromek, na párty i na zahradu

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

Jaromír Puk
Bluetooth reproduktor
Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

Průlet filmovým děsem od dvacátých let minulého století do současnosti. Nejstrašidelnější horory, které prověřil čas, i tituly, které se snaží tento žánr se všemi jeho odnožemi posouvat dál.

Marek Čech
Filmy on-line
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix