6
Fotogalerie

Denon Sound Bar 550 k Dolby Atmos a DTS:X přidává multiroom HEOS i Alexu

Denon u svého nového zvukového projektoru Sound Bar 550 vychází vstříc těm, kdo chtějí kompaktní, ale maximálně vybavený soundbar. Novinka nabídne podporu formátů Dolby Atmos a DTS:X.

K tomu přidejte podporu streamování Hi-Res hudby z lokálních zdrojů (FLAC, WAV, ALAC až do 24bit/192kHz, DSD 2,8/5,6 MHz), ale také z hudebních on-line služeb jako jsou Spotify Free/Premium, Amazon Music HD, TuneIn Internet Radio, TIDAL, Deezer a další. Nebo můžete poslouchat Internetové rádia. Podporován je firemní multiroom systém HEOS, ale také hlasové ovládání Alexa. 

FnMaLygtvoxWvGNqjnh6Gg-970-80.jpg.jpg

Systém je osazen šesti měniči – dvěma výškovými měniči o průměru 19 mm, ty doplňují čtyři širokopásmové měniče o průměru 55 mm. Basy pak posiluje trojice pasivních zářičů s rozměry 50 x 90 mm. Vše napájí čtveřice zesilovačů, výkon bohužel výrobce neudává.

Pro připojení slouží HDMI vstup i HDMI výstup s podporou eARC, 4K, DolbyVision i HDR10. Nechybí klasický optický digitální a analogový vstup, ale ani USB pro přímé přehrávání audiosouborů. Síť se připojuje přes síťový konektor RJ45, nebo bezdrátově přes WiFi 2,4GHz/5GHz. 

Pokud by vám byl samotný soundbar s virtuálním zvukem málo, tak lze systém rozšířit o bezdrátový subwoofer DSW-1H a zadní reprobedny (Denon Home 350/250/150) a vytvořit tak plnohodnotný systém 5.1.

Denon Sound Bar 550 se má začít prodávat během února, ohlášená cena je 649 Euro, což odpovídá u nás částce přibližně 17 000 Kč. 

Zdroj: Denon

Určitě si přečtěte

Články odjinud