Design Colection: novinky Philips 2008

22. května 2008
TWEET SDÍLET
Nejen letošní modely televizorů budou v novém designu. I další zajímavé AV produkty budou součástí nové Design Colection.

Revoluční technologické skoky v audio a videotechnice jsou prozatím za námi a tak se společnosti snaží zákazníky zaujmout nejen technickými parametry, ale především designem svých výrobků. Právě vzhled a komfort v době, kdy technické rozdíly mezi výrobky jsou pro laika nepostřehnutelné, je tou maličkostí, jenž dokáže přesvědčit kupujícího, že právě ten či onen výrobek je to pravé. Zde mají výrobci dvě možnosti, kterak stylizovat své výrobky. Někteří jdou cestou individualizace jednotlivých řad svých produktů a ti druzí nabízejí celé designové komplety. Zákazník má tak jistotu, že si může vybavit různými produkty, jenž spolu dokonale ladí a nemají tak doma tzv. “všehochuť”.

Společnost Philips letos přišla na český trh s novou řadou výrobků Design Collection, která je podle společnosti inspirovaná přáním spotřebitelů toužících po potlačení dominance technologií a mužského prvku ve spotřební elektronice. Celá kolekce tak svým vzhledem usiluje o vytvoření rovnováhy mezi těmito prvky a zároveň je obohacuje o emoce. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Vznik inovativního řešení inspirujícího novou Design Collection vyvinutou mnohokrát oceněným týmem Philips Design byl iniciován spotřebitelským průzkumem. „Spotřebitelé jsou frustrováni a zmateni nabídkou nepřeberného množství produktů zaměřených na nejnovější technologie, vypadajících podobně a unifikovaně. Chtějí výjimečné produkty, které jsou vyspělé a zároveň krásné,” uvádí Andrea Ragnetti, generální ředitel sektoru Consumer Lifestyle společnosti Philips. „Chceme jim v tomto ohledu pomoci a tak přicházíme s jedinečným a velmi odlišný designem nabízejícím prožitky, podněcujícím smysly a vnášejícím emoce do světa technologií.“ 

Produkty, které Philips nabídne v novém designu jsou nejen LCD televizory s plochou obrazovkou, ale i systém domácího kina či bezdrátový audio systém, DVD přehrávač, nový DVD/HDD rekordér s pevným diskem (HDR 3800) a Go Gear přehrávače MP3 a MP4. 

Jaké jsou nové LCD televizory?

Nejvyšší řady LCD televizorů Philips 9700 a 9600 nabízejí technologii zpracování obrazu Perfect Pixel HD Engine a jedinečnou technologii Ambilight Spectra. Obrazovka 100 Hz Clear LCD pro poskytuje mimořádnou ostrost i při rychlém pohybu na obrazovce a tak dochází k více než dvojnásobnému zvýšení ostrosti reprodukce pohybu v porovnání s běžnými displeji LCD a zkrácení reakční doby na 2 milisekundy (měřeno v BEW). Systém Perfect Natural Motion bude eliminovat trhavé pohyby z obrazů SD a HD včetně filmů 1080p, 24p True Cinema nechybí také. Zajímavostí je, že tři barevné kanály (RGB) jsou optimalizovány pomocí 17bitového zvýraznění barev, což představuje celkem 2250 trilionů barev - výsledkem jsou bohatší barvy se zachovanou vynikající ostrostí.

Technologie Ambilight Spectra 3 a Ambilight Spectra 2 se senzorickým kruhem, který obklopuje obraz a podle výrosbce se tak divák více noří do obrazů. Oddělené ovládání indikátorů LED vytváří mnoho světelných segmentů, které se sjednocují do jednoho světelného oparu. To nabízí lepší sledování obsahu obrazovky a rozšíření obrazu do pokoje. Řada Philips 9700 je nabízena v úhlopříčkách 42”, 47” a 52”, řada 9600 pak v úhlopříčkách 32”, 37”, 42” a 47”.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Modely nejvyšší, střední i nižší řady jsou si na první pohled velmi podobné

Nová řada LCD televizorů Philips 7000 je vybavena technologií Philips Pixel Plus 3HD Engine, LED podsvícením Ambilight (modely 76xx) a systémem zvuku Invisible Sound System. Díky technologii Pixel Plus 3 HD jsou artefakty a šum ve všech zdrojích od multimédií po standardní televizi a komprimovaný signál HD redukovány, aby byl zajištěn čistý a ostrý obraz. Technologie wOOx pak u zvuku dostala na starost vylepšení basů. Celou řadu tvoří TV s úhlopříčkami 32”, 37”, 42” a 47”. 

Nižší řada LCD televizorů Philips 5000 má přinést nejen moderní a sofistikovaný design, ale také Full HD 1080p displej, technologii Philips Pixel Plus HD a systém Invisible Sound System. Se třemi vstupy HDMI na zadní straně a 1 vstupem HDMI na straně televizoru můžete připojit více zdrojů HD, například set top box, přehrávač Blu-ray, herní konzoli nebo digitální videokameru. Tuto nejširší řadu Philips 5000 tvoří úhlopříčky 19”, 22”, 26”, 32”, 37”, 42” a 47”. 

Co by byl obraz bez zvuku

Další části designové kolekce Philips je novým systémem domácího kina SoundBar HTS8140. Ten v sobě ukrývá nejnovější vymoženosti domácí zábavy zahrnující mimo jiné technologii Ambisound, rozhraní HDMI a technologii zvýšení rozlišení videa (1080p). 

Jak je zvykem v poslední době, aby jste měli prostorový zvuk, nemusíte mít reproduktory po celé místnosti. Philips nabízí za pomoci technologie Ambisound zážitek ze zvuku 5.1 bez omezení divákovy pozice, nezávisle na velikosti nebo tvaru místnosti a bez rušení způsobeného množstvím reproduktorů či kabelů. To činí pomocí kombinovaného efektu psychoakustických jevů, zpracování polí a precizního umístění zakřiveného reproduktoru Ambisound. Mezi zajímavosti patří i Full Sound pro zvýšení MP3 audio kvality. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Vestavěný DVD přehrávač zvládá DVD-Video, DVD+R/+RW, DVD-R/-RW, Video CD/SVCD, CDR/-RW, DivX Ultra, MPEG I, MPEG 2, MP3, WMA, JPEG, vestavěn je i digitální tuner AM/FM, RDS. Ve výbavě jsou konektory dokovací stanice pro iPod, MP3 Link, USB, HDMI výstup, TV vstup a scart. Pro snadné ovládání připojených zařízení prostřednictvím rozhraní HDMI CEC slouží sběrnice EasyLink. O přepočet obrazu na vysoké rozlišení se bude starat Faroudja DCDi. Orientační cena má být 25 000 Kč.  

S novým designem i bez drátu

Novinkou je i nové bezdrátové audio centrum Streamium WACS7500, které je díky 80 GB pevnému disku schopné uložit do své paměti až 1 500 CD. Philips WACS700 představuje univerzální audio přístroj, který je schopen reprodukovat hudbu bezdrátovým spojením Wi-Fi do až pěti stanic Streamium Wireless Music Station umístěných kdekoliv v bytě nebo domě. Funkce „My Room, My Music” přenáší různou hudbu do jednotlivých stanic systému, což představuje ideální řešení pro domácnosti, jejíž členové mají odlišný hudební vkus, ale chtějí si dopřát poslech celé škály svého hudebního archivu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Díky zabudované funkci „Music Broadcast” může být stejná hudba reprodukována na všech stanicích zároveň v celém bytě nebo domě. A v neposlední řadě je zde funkce „Music Follows Me”, jež doprovází posluchače bez přerušení při pohybu z jedné místnosti do druhé. Přístup k audiotéce uložené na 80 GB pevném disku organizuje databáze Gracenote CDDB, jež na LCD displeji dálkového ovladače zobrazuje textové informace o nahrávce, autorovi a albu. K dispozici je i barevné zobrazení obalu alba a možnost poslechu internetového rádia. Rozhraní USB zde naleznete samozřejemě také. 

A nakonec i něco malého do kapsy

Pokud chce majitel LCD televizoru podobný designový kousek, Philips pro něj připravil novou řadu flash audio video přehrávačů GoGear SA52xx.

Klepněte pro větší obrázek

Celou řadu tvoří tři modely – SA5225 (2 GB), SA5245 (4 GB) a SA5285BT (8 GB), které nabízejí mimo jiné 2,8″ barevný OVGA LCD displej a technologii FullSound. Ta věrně obnovuje zvukové detaily komprimované hudby a výrazně ji tak obohacuje a vylepšuje. Nejvyšší model SA5258BT pak navíc nabízí i Bluetooth. Uživatelé mohou na cestách poslouchat hudbu ve formátech MP3, WMA, AAC. Vestavění je i FM rádio, WMV videa a JEPG fotografie zvládne novinka také.

Další přístroje z Design Colection Philips by měly postupně ty stávající doplnit.

 
V článku byly použity informace z tiskových zpráv společnosti Philips.

Témata článku: Novinky


Vybrali jsme 17 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Pod stromeček, nejen na koledy

Vybrali jsme 17 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Pod stromeček, nejen na koledy

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

Jaromír Puk
Bluetooth reproduktor
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
40 sex symbolů sedmdesátých let

40 sex symbolů sedmdesátých let

Tento výběr vás přesvědčí o tom, že 70. léta byla z hlediska nahoty ve filmu velmi otevřená. Kdo je podle vás erotickým symbolem desetiletí? Překoná někdo Ornellu Muti?

Marek Čech
Filmy a seriály
Jak se šíří covid v Česku: Čerstvá data, účinek očkování, mapy okresů, srovnání se světem. Pravidelně aktualizované grafy

Jak se šíří covid v Česku: Čerstvá data, účinek očkování, mapy okresů, srovnání se světem. Pravidelně aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Pravidelně aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský
COVID-19Koronavirus
Hry zadarmo, nebo se slevou: balíček Batmanových her a Dead by Daylight zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: balíček Batmanových her a Dead by Daylight zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Nad 3,5mm jackem se smráká. Sluchátkový konektor příští rok nejspíš zmizí i z levných telefonů

Nad 3,5mm jackem se smráká. Sluchátkový konektor příští rok nejspíš zmizí i z levných telefonů

** Před pár lety byl 3,5mm konektor nepsaným základem každého telefonu ** Od premiéry iPhonu 7 to však jde s jackem strmě z kopce ** U drahých telefonů chybí úplně a začíná mizet i z modelů střední třídy

Martin Chroust
Střední třída3,5mm jack
Nejlepší seriály na Netflixu. Všechny mají dabing nebo české titulky

Nejlepší seriály na Netflixu. Všechny mají dabing nebo české titulky

Na Netflixu jsme vybrali nejlepší seriály, které mají české titulky a často i dabing. Vycházeli jsme z hodnocení na filmových webech a přidali i trochu svého vlastního vkusu.

Ondřej Králík
Netflix
Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
Netflix: 25 nejoblíbenějších filmů a seriálů v listopadu 2021

Netflix: 25 nejoblíbenějších filmů a seriálů v listopadu 2021

Tyto filmy a seriály jsou teď na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o souhrnnou oblíbenost za poslední týdny, kterou zjišťuje web FlixPatrol.

Ondřej Králík
Netflix