10
Fotogalerie

Design Colection: novinky Philips 2008

Nejen letošní modely televizorů budou v novém designu. I další zajímavé AV produkty budou součástí nové Design Colection.

Revoluční technologické skoky v audio a videotechnice jsou prozatím za námi a tak se společnosti snaží zákazníky zaujmout nejen technickými parametry, ale především designem svých výrobků. Právě vzhled a komfort v době, kdy technické rozdíly mezi výrobky jsou pro laika nepostřehnutelné, je tou maličkostí, jenž dokáže přesvědčit kupujícího, že právě ten či onen výrobek je to pravé. Zde mají výrobci dvě možnosti, kterak stylizovat své výrobky. Někteří jdou cestou individualizace jednotlivých řad svých produktů a ti druzí nabízejí celé designové komplety. Zákazník má tak jistotu, že si může vybavit různými produkty, jenž spolu dokonale ladí a nemají tak doma tzv. “všehochuť”.

Společnost Philips letos přišla na český trh s novou řadou výrobků Design Collection, která je podle společnosti inspirovaná přáním spotřebitelů toužících po potlačení dominance technologií a mužského prvku ve spotřební elektronice. Celá kolekce tak svým vzhledem usiluje o vytvoření rovnováhy mezi těmito prvky a zároveň je obohacuje o emoce. 

HTS8140_02_ME8_HQ.jpg HTS8140I_42PFL9603_01_HQ.jpg

Vznik inovativního řešení inspirujícího novou Design Collection vyvinutou mnohokrát oceněným týmem Philips Design byl iniciován spotřebitelským průzkumem. „Spotřebitelé jsou frustrováni a zmateni nabídkou nepřeberného množství produktů zaměřených na nejnovější technologie, vypadajících podobně a unifikovaně. Chtějí výjimečné produkty, které jsou vyspělé a zároveň krásné,” uvádí Andrea Ragnetti, generální ředitel sektoru Consumer Lifestyle společnosti Philips. „Chceme jim v tomto ohledu pomoci a tak přicházíme s jedinečným a velmi odlišný designem nabízejícím prožitky, podněcujícím smysly a vnášejícím emoce do světa technologií.“ 

Produkty, které Philips nabídne v novém designu jsou nejen LCD televizory s plochou obrazovkou, ale i systém domácího kina či bezdrátový audio systém, DVD přehrávač, nový DVD/HDD rekordér s pevným diskem (HDR 3800) a Go Gear přehrávače MP3 a MP4. 

Jaké jsou nové LCD televizory?

Nejvyšší řady LCD televizorů Philips 9700 a 9600 nabízejí technologii zpracování obrazu Perfect Pixel HD Engine a jedinečnou technologii Ambilight Spectra. Obrazovka 100 Hz Clear LCD pro poskytuje mimořádnou ostrost i při rychlém pohybu na obrazovce a tak dochází k více než dvojnásobnému zvýšení ostrosti reprodukce pohybu v porovnání s běžnými displeji LCD a zkrácení reakční doby na 2 milisekundy (měřeno v BEW). Systém Perfect Natural Motion bude eliminovat trhavé pohyby z obrazů SD a HD včetně filmů 1080p, 24p True Cinema nechybí také. Zajímavostí je, že tři barevné kanály (RGB) jsou optimalizovány pomocí 17bitového zvýraznění barev, což představuje celkem 2250 trilionů barev - výsledkem jsou bohatší barvy se zachovanou vynikající ostrostí.

Technologie Ambilight Spectra 3 a Ambilight Spectra 2 se senzorickým kruhem, který obklopuje obraz a podle výrosbce se tak divák více noří do obrazů. Oddělené ovládání indikátorů LED vytváří mnoho světelných segmentů, které se sjednocují do jednoho světelného oparu. To nabízí lepší sledování obsahu obrazovky a rozšíření obrazu do pokoje. Řada Philips 9700 je nabízena v úhlopříčkách 42”, 47” a 52”, řada 9600 pak v úhlopříčkách 32”, 37”, 42” a 47”.

42PFL9603D_10_FTL__0711275316.jpg  37PFL7603D_10_FTL__0712171181.jpg 37PFL5603D_10_FTL__0711260053.jpg
Modely nejvyšší, střední i nižší řady jsou si na první pohled velmi podobné

Nová řada LCD televizorů Philips 7000 je vybavena technologií Philips Pixel Plus 3HD Engine, LED podsvícením Ambilight (modely 76xx) a systémem zvuku Invisible Sound System. Díky technologii Pixel Plus 3 HD jsou artefakty a šum ve všech zdrojích od multimédií po standardní televizi a komprimovaný signál HD redukovány, aby byl zajištěn čistý a ostrý obraz. Technologie wOOx pak u zvuku dostala na starost vylepšení basů. Celou řadu tvoří TV s úhlopříčkami 32”, 37”, 42” a 47”. 

Nižší řada LCD televizorů Philips 5000 má přinést nejen moderní a sofistikovaný design, ale také Full HD 1080p displej, technologii Philips Pixel Plus HD a systém Invisible Sound System. Se třemi vstupy HDMI na zadní straně a 1 vstupem HDMI na straně televizoru můžete připojit více zdrojů HD, například set top box, přehrávač Blu-ray, herní konzoli nebo digitální videokameru. Tuto nejširší řadu Philips 5000 tvoří úhlopříčky 19”, 22”, 26”, 32”, 37”, 42” a 47”. 

Co by byl obraz bez zvuku

Další části designové kolekce Philips je novým systémem domácího kina SoundBar HTS8140. Ten v sobě ukrývá nejnovější vymoženosti domácí zábavy zahrnující mimo jiné technologii Ambisound, rozhraní HDMI a technologii zvýšení rozlišení videa (1080p). 

Jak je zvykem v poslední době, aby jste měli prostorový zvuk, nemusíte mít reproduktory po celé místnosti. Philips nabízí za pomoci technologie Ambisound zážitek ze zvuku 5.1 bez omezení divákovy pozice, nezávisle na velikosti nebo tvaru místnosti a bez rušení způsobeného množstvím reproduktorů či kabelů. To činí pomocí kombinovaného efektu psychoakustických jevů, zpracování polí a precizního umístění zakřiveného reproduktoru Ambisound. Mezi zajímavosti patří i Full Sound pro zvýšení MP3 audio kvality. 

HTS8140_06B_ME8_HQ.jpg HTS8140_12_RFT__0801161027.jpg

Vestavěný DVD přehrávač zvládá DVD-Video, DVD+R/+RW, DVD-R/-RW, Video CD/SVCD, CDR/-RW, DivX Ultra, MPEG I, MPEG 2, MP3, WMA, JPEG, vestavěn je i digitální tuner AM/FM, RDS. Ve výbavě jsou konektory dokovací stanice pro iPod, MP3 Link, USB, HDMI výstup, TV vstup a scart. Pro snadné ovládání připojených zařízení prostřednictvím rozhraní HDMI CEC slouží sběrnice EasyLink. O přepočet obrazu na vysoké rozlišení se bude starat Faroudja DCDi. Orientační cena má být 25 000 Kč.  

S novým designem i bez drátu

Novinkou je i nové bezdrátové audio centrum Streamium WACS7500, které je díky 80 GB pevnému disku schopné uložit do své paměti až 1 500 CD. Philips WACS700 představuje univerzální audio přístroj, který je schopen reprodukovat hudbu bezdrátovým spojením Wi-Fi do až pěti stanic Streamium Wireless Music Station umístěných kdekoliv v bytě nebo domě. Funkce „My Room, My Music” přenáší různou hudbu do jednotlivých stanic systému, což představuje ideální řešení pro domácnosti, jejíž členové mají odlišný hudební vkus, ale chtějí si dopřát poslech celé škály svého hudebního archivu.

WACS7500_04_HQ.jpg WACS7500_12_FTL__0708270002.jpg

Díky zabudované funkci „Music Broadcast” může být stejná hudba reprodukována na všech stanicích zároveň v celém bytě nebo domě. A v neposlední řadě je zde funkce „Music Follows Me”, jež doprovází posluchače bez přerušení při pohybu z jedné místnosti do druhé. Přístup k audiotéce uložené na 80 GB pevném disku organizuje databáze Gracenote CDDB, jež na LCD displeji dálkového ovladače zobrazuje textové informace o nahrávce, autorovi a albu. K dispozici je i barevné zobrazení obalu alba a možnost poslechu internetového rádia. Rozhraní USB zde naleznete samozřejemě také. 

A nakonec i něco malého do kapsy

Pokud chce majitel LCD televizoru podobný designový kousek, Philips pro něj připravil novou řadu flash audio video přehrávačů GoGear SA52xx.

SA5245_02_TLP__0801150013.jpg

Celou řadu tvoří tři modely – SA5225 (2 GB), SA5245 (4 GB) a SA5285BT (8 GB), které nabízejí mimo jiné 2,8″ barevný OVGA LCD displej a technologii FullSound. Ta věrně obnovuje zvukové detaily komprimované hudby a výrazně ji tak obohacuje a vylepšuje. Nejvyšší model SA5258BT pak navíc nabízí i Bluetooth. Uživatelé mohou na cestách poslouchat hudbu ve formátech MP3, WMA, AAC. Vestavění je i FM rádio, WMV videa a JEPG fotografie zvládne novinka také.

Další přístroje z Design Colection Philips by měly postupně ty stávající doplnit.

 
V článku byly použity informace z tiskových zpráv společnosti Philips.

Určitě si přečtěte

Články odjinud