Detaily spuštění Paramount+: Co nová streamovací služba nabídne, jaká bude cena a dostupnost

Detaily spuštění Paramount+: Co nová streamovací služba nabídne, jaká bude cena a dostupnost

Pokud se přestáváte orientovat v množství streamovacích služeb, které jsou dostupné na trhu, věřte, že situace bude jen komplikovanější. Skoro každý televizní kanál či hollywoodské studio touží mít svou vlastní. Proto brzy odstartuje Paramount+, streamovací služba, za kterou stojí mediální korporát ViacomCBS. Diváky chce nalákat na populární tituly jako je Star Trek, navíc plánuje globální expanzi.

ViacomCBS je jméno známé spíše v USA, vlastní například televizní síť CBS či filmové studio Paramount Pictures. Firma již nyní měla streamovací službu nazvanou CBS All Access, tu ale úderem konce února ruší a vznikne zcela nová s širším obsahem a mnohem většími ambicemi. Bude se jmenovat Paramount+ a spuštění je plánováno na 4. března.

Přednostní filmy i seriály

Jak tento týden prozradili majitelé, služba se bude moci chlubit „horou obsahu“. Do ní má spadat více než 30 tisíc epizod různých seriálů, 2500 filmů či 1000 sportovních utkání, které bude možné streamovat. Navíc jen během tohoto roku by mělo vzniknout 36 originálních seriálů určených pouze pro Paramount+. Mezi nimi bude několik reality show či dlouho očekávaný seriál založený na motivech videoherní série Halo.

Služba také plánuje, že vybrané filmy produkované Paramount Pictures budou na službě dostupně 30–45 dní před tím, než půjdu do kin. To je podobný přístup, který zvolilo HBO Max s filmy od Warner Bros. Paramount+ dokonce již oznámilo několik titulů, kterých se tento přednostní přístup bude týkat, je mez nimi například Mission Impossible 7.

A nejde jen o Paramount Pictures, ViacomCBS vlastní třeba i Comedy Central, takže na nové službě bude přednostně dostupný třeba i SpongeBob.

Za kolik a kdy

Co se týče sazby předplatného, nejlevnější verze vyjde na 5 dolarů měsíčně, ale stále bude obsahovat reklamy a obsah bude mírně omezený. Plný přístup uživatelé dostanou až u verze za 10 dolarů měsíčně, tato verze také bude v prvním měsíci spuštění Paramount+ jediná dostupná.

Zatím si novou službu užijí jen obyvatelé USA, Latinské Ameriky a Kanady. Skandinávie se dočká 25. března, Austrálie někdy v polovině tohoto roku. A zbytek světa? Globální expanze je jeden z důvodů, proč k transformaci služby došlo v první řadě. Termíny rozšíření ještě oznámeny nejsou, nicméně je jisté, že k tomu časem dojde. Češi si tedy počkají, ale dočkat by se měli.

Určitě si přečtěte

Články odjinud