Detaily spuštění Paramount+: Co nová streamovací služba nabídne, jaká bude cena a dostupnost

Detaily spuštění Paramount+: Co nová streamovací služba nabídne, jaká bude cena a dostupnost

Pokud se přestáváte orientovat v množství streamovacích služeb, které jsou dostupné na trhu, věřte, že situace bude jen komplikovanější. Skoro každý televizní kanál či hollywoodské studio touží mít svou vlastní. Proto brzy odstartuje Paramount+, streamovací služba, za kterou stojí mediální korporát ViacomCBS. Diváky chce nalákat na populární tituly jako je Star Trek, navíc plánuje globální expanzi.

ViacomCBS je jméno známé spíše v USA, vlastní například televizní síť CBS či filmové studio Paramount Pictures. Firma již nyní měla streamovací službu nazvanou CBS All Access, tu ale úderem konce února ruší a vznikne zcela nová s širším obsahem a mnohem většími ambicemi. Bude se jmenovat Paramount+ a spuštění je plánováno na 4. března.

Přednostní filmy i seriály

Jak tento týden prozradili majitelé, služba se bude moci chlubit „horou obsahu“. Do ní má spadat více než 30 tisíc epizod různých seriálů, 2500 filmů či 1000 sportovních utkání, které bude možné streamovat. Navíc jen během tohoto roku by mělo vzniknout 36 originálních seriálů určených pouze pro Paramount+. Mezi nimi bude několik reality show či dlouho očekávaný seriál založený na motivech videoherní série Halo.

Služba také plánuje, že vybrané filmy produkované Paramount Pictures budou na službě dostupně 30–45 dní před tím, než půjdu do kin. To je podobný přístup, který zvolilo HBO Max s filmy od Warner Bros. Paramount+ dokonce již oznámilo několik titulů, kterých se tento přednostní přístup bude týkat, je mez nimi například Mission Impossible 7.

A nejde jen o Paramount Pictures, ViacomCBS vlastní třeba i Comedy Central, takže na nové službě bude přednostně dostupný třeba i SpongeBob.

Za kolik a kdy

Co se týče sazby předplatného, nejlevnější verze vyjde na 5 dolarů měsíčně, ale stále bude obsahovat reklamy a obsah bude mírně omezený. Plný přístup uživatelé dostanou až u verze za 10 dolarů měsíčně, tato verze také bude v prvním měsíci spuštění Paramount+ jediná dostupná.

Zatím si novou službu užijí jen obyvatelé USA, Latinské Ameriky a Kanady. Skandinávie se dočká 25. března, Austrálie někdy v polovině tohoto roku. A zbytek světa? Globální expanze je jeden z důvodů, proč k transformaci služby došlo v první řadě. Termíny rozšíření ještě oznámeny nejsou, nicméně je jisté, že k tomu časem dojde. Češi si tedy počkají, ale dočkat by se měli.

Témata článku: Paramount+

Určitě si přečtěte

15 skvělých filmů česky a zdarma. Víme, kde je najdete online

15 skvělých filmů česky a zdarma. Víme, kde je najdete online

Když se chcete podívat na povedený film zdarma a česky, nemusíte "pirátit". Vybrali jsme 15 filmů, které najdete na YouTube či Seznam.cz, jsou zcela zdarma a přitom určitě stojí za shlédnutí. Najdete zde zástupce více žánrů, takže si určitě vyberete (a případně rozšíříte rozhled).

18 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Filmy zdarma
Netflix začal varovat uživatele sdílející jeden účet ve více domácnostech

Netflix začal varovat uživatele sdílející jeden účet ve více domácnostech

109 Lukáš Václavík

Lukáš Václavík
Filmy on-lineNetflix
Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka od těch nejlevnějších po nejdražší. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

35 Jaromír Puk

Jaromír Puk
VánoceBezdrátová sluchátka
25 nejlepších klasických českých komedií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších klasických českých komedií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Zaměřili jsme se na české nebo československé komedie, které vznikly od 30. let minulého století do současnosti. Vybrali jsme ty nejlepší, nejnavštěvovanější, nebo pro danou dobu něčím typické.

13 Marek Čech

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět