DIGITEX, INTERKAMERA a SPORT Life: 5.11. až 8.11.

DIGITEX, INTERKAMERA a SPORT Life: 5.11. až 8.11.

DIGITEX a INTERKAMERA se zaměří na zábavu i vzdělávání, proběhnou poprvé společně s veletrhem SPORT Life

Mezinárodní veletrh spotřební elektroniky a digitální zábavy DIGITEX a Mezinárodní výstava fotografické techniky INTERKAMERA se uskuteční letos poprvé souběžně s veletrhem SPORT Life a to od čtvrtka 5. do neděle 8. listopadu 2009 v areálu brněnského výstaviště. Zatímco DIGITEX bude cílen především na oblast digitální zábavy a trávení volného času, INTERKAMERA si ponechá svou tradiční edukativní podobu. Díky zaplnění všech pavilónů a atraktivnímu programu očekávají organizátoři masivní účast široké veřejnosti.

Loňský rok byl posledním, kdy se DIGITEX a INTERKAMERA konaly společně s historicky úspěšným, na ICT zaměřeným, veletrhem INVEX. Avšak vzhledem k různým požadavkům vystavovatelů i odlišné návštěvnické skupině se organizátoři pro rok 2009 rozhodli pro zásadní změnu koncepce. INVEX FORUM a 3IN, jako konferenční pokračovatelé odborné podoby INVEXU se tak konaly již v říjnu, zatímco spotřebitelsky zaměřené veletrhy DIGITEX a INTERKAMERA proběhnou za dva dny, od čtvrtka 5. do neděle 8. listopadu 2009, a to nově společně s veletrhy SPORT Life, Bike Brno, boat Brno a Caravaning brno.

Radek Malý, ředitel projektu DIGITEX a INTERKAMERA k uvedené změně říká: „Vzhledem k termínové blízkosti a společné cílové skupině se naskytla jedinečná příležitost uspořádat DIGITEX a INTERKAMERU souběžně s veletrhem SPORT Life - a my jsme se rozhodli tuto šanci využít.Jsem přesvědčen o tom, že tento krok je spojen s řadou pozitivníchfaktorů, které přinesou větší efekt jak návštěvníkům, tak i vystavovatelům.“

Návštěvníky mířící do Brna čeká zcela zaplněné výstaviště

Letos poprvé tak budou moci zájemci míříci na DIGITEX či INTERKAMERU shlédnout maximálně atraktivní podívanou zcela zaplněného výstaviště, a to včetně nového pavilonu P. Návštěvníci budou moci na jednom místě, v jednom čase a za jedno vstupné (v příjemné výši 100,- Kč, resp. 60,- Kč) shlédnout skutečně velmi mnoho – od spotřební elektroniky přes digitální zábavu až po sportovní vybavení všeho druhu. „Vzhledem k synergii všech spotřebitelských akcí a konání od čtvrtka do neděle, tedy po oba víkendové dny, očekáváme velkou účast veřejnosti,“ vyjadřuje již dopředu optimismus Radek Malý a dodává: „Svou premiéru má i možnost přímého prodeje, můžeme se tedy těšit na zajímavé veletržní nabídky v samém začátku předvánočního nákupního období.“

Hlavním tahákem DIGITEXU bude digitální zábava

Již loňská mimořádně úspěšná část DIGITEXU zaměřená na počítačové, konzolové a mobilní hraní dávala tušit, že se v podobném duchu setkáme v Brně opětovně a dočkáme se tak největšího letošního komunitního srazu. Očekávaná je účast desítek předních multiherních klanů, stovek soutěžních hráčů a desítek tisíc větších či menších příznivců digitální zábavy. Připraven pro ně bude bohatý doprovodný program i představení atraktivních novinek od největších světových výrobců hardware.

Finále WGT o ceny za více než 300.000 korun

Nejprestižnější česko-slovenská série turnajů World GameMaster Tournament obsadí takřka celý pavilon C. Nominovaní hráči se zde utkají o ceny v hodnotě více než 300.000,- Kč, věnovaných společnostmi Asus a Intel. „Turnaje proběhnou v týmových hrách Counter Strike 1.6 a Call of Duty 4 a v soutěžích jednotlivců ve sportovním simulátoru FIFA 10 a závodní hře Trackmania Nations Forever,“ uvádí Martin Liberský, ředitel portálu Grunex.com jež akci organizuje, a dodává: „O akci jsme zaznamenali obrovský zájem. Do online kvalifikace se nám přihlásilo přes 500 hráčů, ze kterých na brněnské finále postoupilo 104 nejlepších.“ Samotnému finále World GameMaster Tournament bude vyhrazeno v pavilonu C několik desítek výkonných herních počítačů s komponenty společnosti Asus a novými herními procesory Intel Core i5. Zřejmě poprvé na akci tohoto druhu si budou moci hráči užít i mimořádně velkých monitorů Asus s uhlopříčkou 22“ a odezvou 2ms.

Na své si přijdou i diváci, a to buď sledováním velkoplošných projekcí přenášejících vybrané zápasy hrané na podiu a komentované odborníky, nebo jako aktivní účastníci veřejných turnajů, v rámci nichž se představí i nejlepší česko-slovenský dívčí tým. Zábava bude připravena i v kokpitu formule 1 od společnosti Intel či v podobě simulátorů reálného závodění Force Dynamics 301. Všichni návštěvníci veletrhu se budou moci zúčastnit též prvního ročníku Mistrovství České republiky v tancování na tanečních podložkách od Rare-Items. Příznivci adrenalinu pak jistě ocení možnost zahrát si od pátku do neděle poker s profesionálními krupiéry na profesionálních stolech od společnosti Expekt.com či v trochu odlehčeném duchu stolní fotbálek na soutěžních stolech Rosengart.

V rámci World GameMaster Tournament v pavilonu C však nebude chybět ani možnost shlédnout a vyzkoušet nejnovější hardware. “Na veletrhu budeme v rámci herní akce World GameMaster Tournament prezentovat zcela nové procesory Intel Core i5, které jsou ideální volbou právě pro hráče. Disponují vylepšenou technologií Turbo Boost, která ve vhodných případech procesor sama přetaktuje tak, aby podával co nejvyšší výkon a zároveň byl energeticky úsporný,”komentuje českou veletržní premiéru nového produktu Pavel Svoboda ze společnosti Intel. Svůj stan zde bude mít i nVidia, jež plánuje předvést produkty z oblasti 3D zobrazení a to v podobě technologie NVIDIA 3D Vision. Zklamáni nebudou ani příznivci extrémního overclockingu (přetaktování) počítačů za pomoci tekutého dusíku a zájemci o shlédnutí nejvýkonnějších tuzemských PC sestav. A zapomenout nesmíme samozřejmě ani na produkty z dílny Asusu, jež budou připraveny hned na několika místech pavilonu C. V relax zóně budou v pohodlí křesel Wegget k dispozici nové notebooky s extrémní výdrží Asus řady UL a herní série notebooků řady G. Zřejmě poprvé v České republice si pak budou moci zájemci vyzkoušet mobilní telefony s plnohodnotnou navigací Garmin-Asus Nüvifone M20 či žhavou novinku Garmin-Asus Nüvifone G60.

Počítačové hraní doplní tradiční akce i firmy spotřební elektroniky

Hrát se ovšem nebude pouze na počítačích nebo noteboocích, ale i na herních konzolích Nintedo Wii. A to například zbrusu nová hra Wii Fit Plus, určená k procvičení a protažení celého těla, nebo 12 sportovních her v multiplayeru pod názvem Wii Sports Resort. Skalní fanoušky čeká i ochutnávka toho nejlepšího, co Nintendo na letošní předvánoční sezónu připravilo, od tradiční střílečky Metroid Prime Trilogy, přes populární Pokémony na herní konzoli Nintendo DS až po netradiční fotbálek v podání hry Academy of Champion. Svou „hráčskou“ expozici bude mít pavilonu B i ADC Blackfire Entertainment, jež představí karetní a deskové hry podle počítačových předloh a taktéž jedinečné produkty pro Poker.

Jako součást DIGITEXU proběhne ve dnech 6. – 7. listopadu 2009 v pavilonu B sedmý ročník Mistrovství ČR v nejrychlejším eSeMeSkování, soutěž, jejímž cílem je co nejrychleji a přesně bez chyby napsat do mobilního telefonu zadanou větu o 160-ti znacích a tu uložit. V historii brněnských soutěží je platným rekordem v rychlém psaní SMS zpráv čas Jakuba Dvořáka z roku 2005 a to 0:63:44 sekund, zapsaný v „České knize rekordů“. Nejúspěšnější účastníci soutěže si v letošním roce odnesou ceny v podobě mobilních telefonů Nokia.

Nokia však nebude pouze hlavním sponzorem soutěže v rychlostním SMSkování, ale samozřejmě své nejnovější produkty z oblasti mobilních telefonů a navigací ukáže i široké veřejnosti a to hned na dvou expozicích. Výhradně navigacemi se pak bude zabývat například stánek společnosti PLANstudio. Svůj pestrý sortiment digitální satelitní, pozemní i kabelové techniky ukáže firmy ISAT.

Těšit se můžeme však i na 19 čínských vystavovatelů, jež předvedou celou plejádu produktů z oblasti spotřební elektroniky a počítačového hardware. K vidění budou též expozice vydavatelství Burda Praha, Extra Publishing a CPress Media. A právě posledně jmenovaný uvede stejně jako v loňském rocesérii přednášek nazvanou „CPress Show 2009“ o tématech, jako jsou internet a sociální sítě, hudba a film, netbooky, navigace, digitální fotoaparáty, LCD televize a plazmy.

K vidění budou i produkty Apple či energeticky nejúspornější LCD televize na světě

Studio JASYKO, tradiční vystavovatel veletrhu DIGITEX a hlavní garant projektu Technologie & Design, pro návštěvníky opětovně plánuje ukázky toho nejlepšího z oblasti spotřební elektroniky, umístěné do prostředí architektonicky vyvedených pokojíčků – expozic stylového nábytku Nadop. K vidění zde budou například zcela nové LCD televizory Sharp kladoucí důraz na ekologii a též technologické perličky jako řady AQUOS LE700E a LE600E s plným LED podsvícením a ohromujícím dynamickým kontrastním poměrem 2 000 000:1. V podobě 52 palcového modelu se spotřebou méně než 100 wattů se na DIGITEXU představí i energeticky nejúspornější LCD televize na světě. „Trh s LCD televizemi stále pokračuje v růstu. Očekáváme celosvětový prodej 127 miliónů LCD televizí ke konci roku 2009, což odpovídá růstu 22 procent za rok“, říká Hiroshi Sasaoka, CEO společnosti Sharp Electronics Europe.

Milovníci poslechu si přijdou na své u referenčních reprosoustav špičkového anglického výrobce Bowers&Wilkins 800D, osazených výškovými reproduktory z diamantu potaženého platinou. O dodávku kvalitního signálu se budou starat komponenty kanadského výrobce Classe, vše propojeno odpovídající kabeláží Audioquest. K vidění bude i řídící systém pro inteligentní domy Crestron.

Pokojíčky stylového nábytku a technologických perliček však ukáží i další zajímavosti. Srdce každého příznivce kultovní značky Apple zde jistě zaplesá v mimořádně efektivní ukázce propojení těchto špičkových produktů s high-end zvukovými soustavami, zobrazovacími zařízeními a dalšími doplňky z nabídky Studia JASYKO. Řešení od firmy iStyle v sestavě počítač Mac Mini se stane centrem multimédií stylově vybavených pokojů. Promyšlené propojení těch nejnovějších technologií poskytne návštěvníkům akce nevšední zážitek v kombinaci jednoduchosti a komplexnosti prezentace multimédií. Předvede prezentace fotografií, hudby, videa, internetu, to vše začleněné do celkového systému. „Počítače MacMini vynikají celou řadou jedinečných vlastností. Design, velikost, tichý provoz, úspornost provozu a vybavenost programy v ceně počítače jsou samozřejmostí. S programy pro tvorbu a úpravy multimédií iLife jednoduše vytvoříte svá vlastní domácí díla“ říká Pavel Hanousek, ředitel společnosti iStylePro.

INTERKAMERA o technologiích, edukaci i výstavách

Svého druhého ročníku v prostorách brněnského výstaviště se dočká i INTERKAMERA, veletrh zaměřený zejména na oblast fotografování a kompletní proces práce s fotografií. Setkat se zde budeme moci s pestrým sortimentem od digitálních přístrojů přes příslušenství, software na zpracování fotografií či třeba fotoknihami.

Již tradičně na veletrhu představí novinky ze své podzimní nabídky ZONER software. Tou hlavní a nejočekávanější bude nová verze oblíbeného programu pro práci s digitálními fotografiemi a jejich archivem - Zoner Photo Studio 12. Návštěvníci DIGITEXU budou mít možnost nejen zúčastnit se křtu produktu, ale také jako první budou mít příležitost seznámit se s novinkami osobně na první veřejné prezentaci. Fujifilm, známá fotografická značka, zde ukáže nejen své nové modely, osazené čipem EXR, ale slibuje i pohled do budoucnosti v podání a veletržní ukázce fotoaparátů s označením 3D REAL. Chybět nebudou ani produkty od JVC, Sony, Canonu či Olympusu.

Kompletní nabídku fotoknih, fotodárků vyráběných z digitálních i klasických fotografií či novinky v podobě fotoobrazů z fotografií či fotokalendářů. To vše ukáže na své expozici CeWe Color, který zde zároveň otevře veletržní maloobchodní prodejnu FOTOLAB s prodejem všech kategorií digitálních fotoaparátů za internetové ceny. Na stejném místě se budou moci návštěvníci v pátek 6. listopadu 2009 od 13:00 do 18:00hod setkat v rámci autogramiády a vyfotografovat se s českou miss roku 2009 Ivetou Lutovskou. Inovativní systém Clixx’Pixx StudioAlbum pro vazbu snímků na fotografickém papíře do fotoknih pak na INTERKAMEŘE představí německý výrobce PROMAXX.

Velmi bohatý doprovodný program si pro návštěníky připravila Photon Europe. Hned dvě stage vybavené kompletní nabídkou studiové techniky PHOTON EUROPE, včetně všech typů příslušenství nabídnou dvakrát denně workshopy se zkušenými lektory. Přítomní návštěvníci si budou moci zapůjčit radiové odpalovače a vyzkoušet si práci se zábleskovými světly pod vedením lektora, který jim na scéně vytvoří zajímavé kompozice pro fotografování. Souběžně s workshopy budou probíhat na třetí stage semináře zaměřené především na výtvarnou fotografii, kompozici, barevnou skladbu a práci se světlem. Dalším tématem, kterému bude věnován velký prostor, bude post-procesing (úpravy a retušování fotografií). Všechny semináře budou doprovázené promítáním ukázek fotografií.Lektoři budou také provádět rozbor fotografií účastníků semináře, ať už pořízených přímo na workshopu, nebo z přineseného portfolia.

Workshopy a semináře nalezneme i na stánku FotoInstitut.cz a FotoAparát.cz, kde bude možnost vyzkoušet si například fotografování modelky v profesionálně vybaveném studiu. Začínající fotografové a ti, kteří zatím nemají s fotografií téměř žádné zkušenosti, jistě ocení každodenní blok s názvem "Začínáme fotografovat“, jež vysvětlí hlavní zásady a základy fotografie. Těšit se můžeme i na fotocestopisné přednášky z Islandu, národních parků USA a pro milovníky našich hor i ze Šumavy.

Na bohatý doprovodný program INTERKAMERY naváže řada výstav fotografií. Zmínit můžeme například výstavu a přednášky fotografa a cestovatele Jiřího Kolbaby, výstavu barevných fotografií Adolfa Ziky „Kouzlo kalendáře“, výstavu fotografií zpěváka a fotografa Petra Nagyho, výstavu velkoplošných fotografií fotografa Michaela Fokta, výstavu fotografií Martina Třešňáka či výstavu „ZACHYŤTE KRÁSU POHYBU“.

INFORMACE PRO NÁVŠTĚVNÍKY

Termín konání:

5. – 8. listopadu 2009 (čtvrtek až neděle)

Místo konání:

Výstaviště 1, 647 00 Brno

Otevřeno denně:

9.00 – 18.00 hod.

Poslední den:

9.00 – 16.00 hod.

VSTUPNÉ

základní vstupenka

100,- Kč

zlevněná vstupenka

60,- Kč

rodinná vstupenka

250,- Kč

víkendová vstupenka (dvoudenní platnost)

140,- Kč

vstupné na základě internetové předregistrace

60,- Kč

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

O DIGITEXU a INTERKAMEŘE

Oba veletrhy se uskuteční v termínu od 5. do 8. listopadu 2009 souběžně s veletrhem SPORT Life, tedy s přesahem do obou víkendových dní. DIGITEX i INTERKAMERA jsou cíleny na širokou veřejnost, které představí kromě nejnovějších trendů z oblasti spotřební elektroniky a digitální zábavy i řadu tematicky ucelených doprovodných programů, vzdělávacích i zábavních akcí. Digitex je zaměřen zejména na oblast herní zábavy, Interkamera pak na segment spotřební elektroniky související se zobrazovací technikou. Digitex a Interkamera se v roce 2008 (společně s Invexem) uskutečnily na 18.550 m2 výstavní plochy a shlédlo je 55.569 návštěvníků.

O SPORT Life

SPORT Life se za dobu svého konání stal projektem s jasnou a pevnou pozicí ve střední a východní Evropě. Souběžně s veletrhem SPORT Life se konají další tři veletržní projekty: Bike Brno (nově jako samostatná značka), dále boat Brno a Caravaning brno. Tyto čtyři souběžně konané projekty nabídnou letos již poosmé velmi širokou a bohatou přehlídku vybavení pro sportovní aktivity všeho druhu a vytvoří místo plné zábavy a inspirace pro volný čas či aktivně strávenou dovolenou.

Veletrh SPORT Life se v roce 2008 (včetně současně probíhajících Bike Brno, boat Brno, Caravaning Brno) konal na 42.166m2 výstavní plochy apřišlo se na něj podívat 43.224 návštěvníků.

Určitě si přečtěte

Články odjinud