Discovery+ je rájem pro fanoušky dokumentů. Češi si na novou streamovací službu ještě musí počkat | Zdroj: Discovery

Zdroj: Discovery

Discovery+ je rájem pro fanoušky dokumentů. Češi si na novou streamovací službu ještě musí počkat

Před rokem a půl oznámená spolupráce kanálů Discovery a BBC vytvořit něco jako „Netflix pro dokumenty“ je konečně tady. Streamovací služba nese název Discovery+ (discoveryplus.com) a již běží v Británii, Irsku a Indii. Další zastávkou budou Spojené státy (4. ledna) a následně se dočkají i další země.

V USA bude k dispozici 2500 různých pořadů a přes 55 000 epizod. Obsah se ale v různých zemích bude lišit. Mimo Británii a Irsko bude součástí služby i bohatý katalog britské BBC. V Evropě pak součástí předplatného bude též Eurosport vlastněný právě společností Discovery.

Ta sama má bezedný archiv dokumentů díky stanicím Discovery Channel, Travel Channel, Science Channel, Animal Planet, Food Network, HGTV nebo MotorTrend. Diváci tak na jednom místě najdou přírodopisné klenoty od Davida Attenborougha, ale také Bořiče mýtů nebo Nutné k přežití.

Lišit se budou i ceny a dostupné tarify. Zatímco v USA bude služba stát 4,99 $ měsíčně ve verzi s reklamou a 6,99 $ bez reklamy, již spuštěná varianta v Británii a Irsku má jen verzi bez reklamy za 4,99 £ a 5,99 € měsíčně či 49,99 £ a 59,99 € ročně. Část pořadů je však dostupná i bez placení.

S dokumenty má velké plány také Netflix, který jich točím čím dál víc a vypůjčil si přitom ikony BBC i Discovery, již zmíněného Attenborougha nebo Beara Gryllse. Silný v tomto ohledu nebo Disney+, po něhož spadají National Geographic, History Channel a další. V Česku zase máme DaFilms specializující se na tuzemskou či evropskou dokumentaristiku.

Zdroj: Discovery

Určitě si přečtěte

Články odjinud