Disney+ míří do dalších evropských zemí. Češi i Slováci si mohou nechat zajít chuť

23. června 2020
TWEET SDÍLET

The Walt Disney Company dnes oznámila, že její streamovací služba se rozšíří do dalších osmi evropských zemí. Od 15. září bude Disney+ fungovat i v Portugalsku, Belgii, Lucembursku, Islandu, Norsku, Švédsku, Finsku a Dánsku. Všude budou platit lokálními měnami, tedy korunami či eurem. Předplatné stojí 7 eur měsíčně či 70 eur ročně, v přepočtu 190 a 1900 Kč.

Disney+ momentálně běží v 16 zemích světa a o rozšíření do západní a severní Evropy jsme se dozvěděli již v únoru. Tehdy ale služba jen vágně uvedla dostupnost „v létě“. Teď kromě upřesnění data přidala i dvě nové země, původně totiž nepočítala s Lucemburskem a Islandem.

Česku i Slovensku se Disney+ zatím vyhýbá, kdy bychom se mohli dočkat? Platí-li i nadále plán oznámený loni na jaře, tak to bude nejdříve na podzim 2020, nejpozději v létě 2021.

Klepněte pro větší obrázek
Plán na rozšiřování Disney+ z jara 2019

Firma nás řadí do kategorie „východní Evropa“. Té se podle roadmapy bude věnovat až v 1. fiskálním kvartálu 2021, který v účetnictví Disneyho odpovídá poslednímu čtvrtletí kalendářního roku 2020. V celém světě by služba Disney+ měly být dostupná na podzim 2021.

Dostupnost Disney+
Datum Země
12. 11. 2019 USA, Kanada, Nizozemsko
19. 11. 2019 Austrálie, Nový Zéland, Portoriko
24. 03. 2020 Velká Británie, Irsko, Německo, Itálie, Španělsko, Švýcarsko, Rakousko
03. 04. 2020 Indie
07. 04. 2020 Francie
11. 06. 2020 Japonsko
15. 09. 2020 Portugalsko, Belgie, Lucembursko, Island, Norsko, Švédsko, Finsko, Dánsko

Disney+ bude potenciálně nejsilnějším konkurentem Netflixu, protože se může opřít o bohatý archiv svých mediálních společností. The Walt Disney Company má vlastní filmové studio, kromě toho vlastní Fox, Marvel, Lucasfilm a Pixar. Silný je též v televizi, neboť vlastní National Geographic, ABC, FX, Disney Channel, většinu ESPN atd.

Témata článku: Filmy, Filmy on-line, Video, Seriály, Disney+

Určitě si přečtěte

10 nejlepších filmů o lásce s lesbickou tématikou

10 nejlepších filmů o lásce s lesbickou tématikou

Láska je láska, Vrcholné umění, Loving Annabelle, Děcka jsou v pohodě. Proč vyobrazení vášně v lesbických romancích působí opravdověji?

32 Marek Čech

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

Sharon Stone, Gina Gershon, Salma Hayek, Cameron Diaz, Demi Moore, Pamela Anderson, Kate Winslet, Jennifer Lopez, Elizabeth Hurley nebo Nicole Kidman a jejich odhalené scény ve filmech.

13 Marek Čech

15 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

15 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

69 Jaromír Puk

Jak levně připojit mobil v autě k napájení i reproduktorům

Jak levně připojit mobil v autě k napájení i reproduktorům

Jednoduché tipy na co se zaměřit a co vybrat, když chcete přehrávat hudbu z mobilu přes vaše autorádio.

32 Tomáš Holčík