Disney+ překonává očekávání, už má 116 miliónů předplatitelů

15. srpna 2021
TWEET SDÍLET

Přestože v ČR si ještě na Disney+ musíme počkat do poloviny příštího roku, tak dále roste. K 3. červenci dosáhla služba na 116 milionů předplatitelů, čímž o 3 milióny překonala odhady analytiků Wall Streetu.

Za poslední čtvrtletí si Disney+ polepšil o 8,7 miliónů pravidelných diváků, celkové příjmy činily 5,6 miliard dolarů. Zajímavé je, že za poslední rok ale klesl průměrný příjem z jedno diváka o 10 % – z 4,62 dolaru na 4,16 dolaru. Společnost Disney ale může být pokojena, neboť opětovné otevření loni zavřených zábavních parků jí přineslo 45 % meziroční nárůst příjmů. 

Stojí určitě za zmínku, že z USA, Anglie či Austrálie je pouze 60 % předplatitelů. Velmi silný je Disney+ také v Indii – tam těží z velké nabídky oblíbených Bollywoodských filmů, kterými doplňuje svoji mezinárodní nabídku. Dalším velkým důvodem, proč je v Indii služba pod místním názvem Disney Plus Hotstar oblíbená, že tam divák platí jen 299 rupií (87 Kč). 

Pro celkový obraz je třeba zmínit, že společnosti Disney patří také on-line služby ESPN+ a Hulu, které však provozuje jen lokálně, tedy v USA. Hulu má přitom 42,8 miliónů předplatitelů a ESPN+ 14,9 milionu. Pro srovnání – Netflix aktuálně udává 209 miliónů předplatitelů.

Zdroj: Disney Report

Témata článku: Filmy a seriály, Disney+