Disney+ roste rychleji než Netflix. Už má 95 milionů předplatitelů

13. února 2021
TWEET SDÍLET

Střednědobý plán sfoukl za rok. Loni na podzim těsně před startem manažeři Disneyho tipovali, že do pěti let by nová streamovací služba mohla mít mezi 60 a 90 miliony předplatitelů. Realita? Po roce jich je 94,9 milionu.

Zavřená kina a lidé lačnící po nových filmech a seriálech hráli Disney+ do karet. Přišel navíc v době, kdy už se lidé naučili platit za obsah na internetu. I jeho mezinárodní expanze je rychlá. Přesto je působivé, že za rok zvládl to, co Netflixu trvalo celou dekádu.

Disney+ momentálně působí ve čtyřech desítkách zemí a ve východní Evropě by se měl objevit ještě letos. Původní plány hovoří o posledním čtvrtletí. V aktuální finanční zprávě bohužel The Walt Disney Company dostupnost nijak neupřesňuje.

Ze stejného zdroje ale víme, že společnost má už celkově 146 milionů předplatitelů video služeb. Kromě Disney+ totiž provozuje ještě Hulu (39,4 milionu) a sportovní ESPN+ (12,1 milionu). Mimo to chce letos mimo Ameriku rozjet novou streamingovou platformu Star. Pravděpodobně půjde o mezinárodní verzi Hulu, kde nebudou licencované pořady a seriály z amerických televizí.

Podle finanční zprávy celá streamovací divize Disneyho utržila během posledního čtvrtletí minulého roku 3,5 miliardy dolarů, ale prodělala 466 milionů. Netflix ve stejném období utržil 6,6 miliardy a vydělal bezmála miliardu, avšak i jemu trvalo dlouhé roky, než začal hospodařit v černých číslech.

Falcon and The Winter Soldier bude pouze na Disney+

Témata článku: Filmy a seriály, Filmy on-line, Disney+, Seriály

Určitě si přečtěte

Jak (ne)nakupovat televizory a techniku v době pandemie [jednoduchý rádce pro začátečníka]

Jak (ne)nakupovat televizory a techniku v době pandemie [jednoduchý rádce pro začátečníka]

Hektický předvánoční čas s sebou každoročně přináší zvýšené množství nákupů. Letos je vše trochu jinak, ale z druhé strany vlastně ani ne.

5 Alexandr Bray

Alexandr Bray
TelevizeKupujeme TVTelevizoryPrůvodce nákupem
11 tipů na levné televizory se skvělým poměrem cena/výkon

11 tipů na levné televizory se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

47 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Televizory
Půlnoční nebe: George Clooney a jeho sci-fi drama na Netflixu [recenze]

Půlnoční nebe: George Clooney a jeho sci-fi drama na Netflixu [recenze]

Melancholicky laděné survival drama o přežití v podmínkách umírajícího světa se v Clooneyho režijním počinu potkává se sci-fi z vesmírné lodě, která zjišťuje, že se nemá kam vrátit.

28 Marek Čech

Marek Čech
Netflix
40 sex symbolů sedmdesátých let

40 sex symbolů sedmdesátých let

Ornella Muti, Laura Antonelli, Jane Birkin, Jacqueline Bisset, Farrah Fawcett, Maria Schneider a Sylvia Kristel aneb Bože, jak hluboko klesly Emmanuelly při Posledním tangu v Paříži. Odhalené scény slavných hereček.

Marek Čech

Marek Čech
Filmy a seriály