Disney+ v únoru rozšíří nabídku i do několika zemí Evropy, bude levnější než Netflix. ČR chybí

24. ledna 2020
TWEET SDÍLET

Studio Disney spustilo v listopadu 2019 svoji očekávanou streamingovou službu, nabídka však zatím byla omezená jen na některé země (USA, Kanada, Austrálie, Nový Zéland...). On-line služba Disney+ je přímým konkurentem dalším populárním streamingovým službám, jako jsou Netflix, Apple TV+, či Amazon Prime Video. 

Klepněte pro větší obrázek

Nyní by od 24. února měla služba být dostupná i v Evropě, zatím v Anglii, Francii, Německu, Itálii, Španělsku, Rakousky a Švýcarsku. Později se má dostupnost rozšířit i o Portugalsko a Norsko. 

Asi nejzajímavější je, že cenou se rozhodl přímo konkurovat Neflixu, kdy při měsíčních platbách zájemce zaplatí 6,99 €, nebo 69,99 € za rok. To je méně, než kolik činí nejlevnější nabídka Neflixu (7,99 €).

Služba Disney+ nabízí filmy a seriály filmových studií Disney, ale ti dalších, kteréí pod tuto společnost patří – tedy Lucasfilm, Marvel a Pixar. Když pomineme záplavu původních pohádek, jako jsou Sněhurka sedm trpaslíků, Kráska a zvíře atd, tak koncem minulého roku Disney+ uvedl velmi dobře hodnocený seriál ze světa Star Wars – The Mandolorian. Podobně mají výhradě pro tento kanál vznikat seriály ze světa Marvelu. 

Speciál: Netflix

Netflix je populární streamovací videoslužba. Kromě filmů, seriálů a dokumentů, které nakupuje, produkuje i svůj vlastní obsah. Nechybí ani mnoho populárních českých filmů, velká část zahraniční produkce obsahuje české titulky, některé tituly mají i český dabing.

Témata článku: Netflix, Filmy on-line, Disney+, Neflix, Televize, Televize na Heureka.cz