Do Česka míří Antik TV. Sází na agresivní cenu, za 199 Kč nabídne 134 stanic pro až 7 zařízení

Do Česka míří Antik TV. Sází na agresivní cenu, za 199 Kč nabídne 134 stanic pro až 7 zařízení

Slovenský Antik Telecom rozjíždí služby i u nás. Bez připojení k internetu, zato s televizními službami Antik TV. Zde chce prorazit mezi téměř desítkou velkých internetových televizí, které pod sebou mají největší tuzemští operátoři. Antik TV přitom má čím oslovit.

Nabídne jeden bezplatný tarif, dva placené a k tomu dva balíčky. Televizi lze pak sledovat na libovolném připojení, a to až na dvou TV či STB a pěti mobilech či tabletech. Antik běží na Androidu a iOS, podporuje ale také Android TV, Apple TV, smart TV od Samsungu a LG a má i vlastní set-top box.

Bezplatný tarif zahrnuje kanály českých a slovenských veřejnoprávních televizí, Seznam TV, Noe, NASA a některé regionální stanice. Téměř vše v HD. Základní placený balíček Antik TV Mini za 199 Kč už obsahuje 134 stanic včetně českých a slovenských komerčních (Nova, Prima, Barrandov, Joj, Markíza), sportovních (Sport 1 a 2, Arena Sport 1 a 2, Golf Channel…), dokumentárních (National Geographic, History Channel, Love Nature…), filmových (Filmbox, AMC, AXN…), dětských (Disney, Nickelodeon, Minimax…) či hudebních.

Vyšší Antik TV za 299 Kč má 161 stanic, navíc má zejména Discovery, Europosport 1 a 2, Nova Sport 1 a 2 či další kanály Filmboxu. Kdo chce ještě víc, za 99 Kč je v nabídce balíček Babylon s 13 erotickými stanicemi a za 239 Kč filmový balíček s HBO 1, 2 a 3 plus Cinemax 1 a 2. V jeho ceně je i předplatné HBO Max.

Antik TV v aplikacích nabízí programový průvodce na 14 dní a také televizní archiv, který na televizorech jde 20 dní dozadu, na mobilech a tabletech pak 10 dní. Telelevize streamuje ve formátu H.265 s adaptivním datovým tokem, který v případě HD může dosahovat až 6 Mb/s. Antik se do budoucna připravuje i na UHD/4K, nebo u něj uvádí doporučené připojení o rychlosti stahování alespoň 15 Mb/s, avšak v nabídce zatím žádná stanice v takové kvalitě nevysílá. Ani oblígátní NASA TV.

Web antiktv.cz již funguje, stáhnout je možné také aplikace. Služba oficiálně odstartuje v nadcházejících dnech. Nutno podotknout, že Antik do Česka opatrně přichází už desátým rokem. V létě 2012 zde začala fungovat jeho služba iPhone TV, k té době se také váže registrace u ČTÚ. Podruhé pak Antik hlásil start televizních služeb v červnu 2015 a potřetí letos v lednu.

Určitě si přečtěte

Články odjinud