Dokud vás smrt nerozdělí. Jak funguje doživotní záruka na sluchátka Koss?

8. července 2020
TWEET SDÍLET

„Na doživotí, to jako do konce života?“ zaznělo v jedné české pohádce. A přesně takhle funguje i záruka na sluchátka Koss. Americká firma patří mezi několik málo výjimek v oboru elektra, kde doživotní záruka není završena koncem výroby daného produktu, ale datem úmrtí prvního majitele.

Zákonem definovaná záruka pro spotřebitele trvá dva roky a má několik podmínek, které je třeba splnit. Nevztahuje se například na běžné opotřebení či mechanické poškození zapříčiněné nesprávným zacházením.

Koss se na důvod neptá. Servisní středisko přijme klidně i úmyslně poškozené zboží. Jen musí být v takovém stavu, aby jej bylo možné identifikovat. V průběhu majitelova života lze sluchátka opravovat či vyměňovat opakovaně. A pokud se již daný produkt nebude vyrábět, Koss jej vymění za podobný ve stejné cenové relaci.

 

Koss Porta Pro jsou stále nejpopulárnějšími sluchátky, vyrábí se nepřetržitě od roku 1984

 

Nadstandardní služba ale není zdarma. Každá oprava stojí 300 Kč, při registraci po koupi je poplatek jen 50 Kč. Dalších 140 Kč (či 90 Kč při platbě předem) stojí zaslání zboží zpět, pokud si jej nevyzvednete osobně. Servis v Česku provádí společnost Eurostar Ostrava.

Záruka se vztahuje na několik desítek sluchátek značky Koss, u všech ale musí být doživotní záruka explicitně zmíněna. Kupříkladu oblíbená Porta Pro se prodávají i ve variantě s klasickou dvouletou zárukou (a jsou o dvě stovky levnější). U bezdrátových modelů pak záruka bude vždy jen dvouletá, protože zkrátka mají více elektroniky, která se může pokazit či opotřebit (Bluetooth, tlačítka, DAC přijímač, akumulátor...).

14 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

14 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

Jako domácí sluchátka označujeme rozměrnější a pohodlnější sluchátka pro dlouhodobější poslech: například hudby u počítače, domácího Hi-Fi, ale i televizoru. Vybrali jsme ta nejlepší.

Málo inovací

Kromě záruky jsou Kossy proslulé i jakousi konzervativností. V době vzniku některá sluchátka zaujala unikátní konstrukcí a odvážnými nápady. Dnes už ale značka příliš neexperimentuje. Nové technologie jako Bluetooth, ANC, magneto-planární měniče, true wireless apod. přicházejí pomalu či vůbec. Výrobci také utekly důležité trhy s mobily nebo příslušenstvím pro hráče...

PS: V minulosti poskytovala doživotní záruku na vybraná sluchátka také společnost Skullcandy. Dodnes ji u některých levných špuntů nabízí také JLab Audio. V obou případech to ale byla záruka trvající po dobu výroby produktu. Znáte i jiné značky s podobnou výhodou?

Témata článku: Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, Koss

Určitě si přečtěte

Wharfedale EVO4.2: výborné třípásmové regálové Hi-Fi reprosoustavy [test]

Wharfedale EVO4.2: výborné třípásmové regálové Hi-Fi reprosoustavy [test]

Pokud hledáte větší třípásmové regálové reprosoustavy právě takovém rozpočtu do 20 000 Kč, dá se říct, že nutně musíte skončit u EVO4.2. Wharfedale EVO4.2 představují kultivovaný ideál větší všestranné reprosoustavy za rozumné peníze.

Daniel Březina

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

73 Jaromír Puk

Lov: elitářští liberálové pořádají v brutální satiře hon na stoupence Donalda Trumpa [recenze]

Lov: elitářští liberálové pořádají v brutální satiře hon na stoupence Donalda Trumpa [recenze]

Film v satirické nadsázce přenáší kulturní války mezi liberály a konzervativci ze sociálních sítí a politického kolbiště do žánru slasherové vyvražďovačky.

30 Marek Čech

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

Parazit, Tenkrát v Hollywoodu, Favoritka, Devadesátky, Rocketman, Zelená kniha, Žena na válečné stezce, Výjimeční, Deštivý den v New Yorku, Yesterday, Srážka s láskou, The Beach Bum. Třetí letošní výběr se nese v odlehčenějším duchu.

13 Marek Čech

Vybrali jsme 15 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme 15 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

35 Jaromír Puk