Dolby Atmos FlexConnect umožní připojit bezdrátově k TV zadní efektové repro. Novinka bude v televizorech od TCL příští rok

17. září 2023
TWEET SDÍLET

Společnost Dolby představila nedávno na IFA novou technologii pro Dolby Atmos nazvanou Dolby Atmos FlexConnect. Zároveň oficiálně výrobce televizorů TCL, že technologii v roce 2024 najdete u nových televizorů s čipovou sadou Pentonic Smart TV řady MediaTek.

Dolby Atmos FlexConnect je nová funkce, která propojí zvukový systém televizoru s doplňkovými bezdrátovými reproduktory, a zprostředkuje tak rozsáhlejší a pohlcující zvukový zážitek v Dolby Atmos.

Klepněte pro větší obrázek

FlexConnect dle Dolby inteligentně optimalizuje zvuk pro libovolné uspořádání místnosti a nastavení reproduktorů. Společnost TCL příští rok spolu s televizory uvede na trh řadu doplňkových bezdrátových reproduktorů, které budou určeny k doplnění nový TV s podporou Dolby Atmos FlexConnect. "Spotřebitelé by neměli stěhovat svůj nábytek, aby si mohli vychutnat lepší zvuk, ale zvuk by se měl přizpůsobit jim," řekl John Couling, senior viceprezident společnosti Dolby Laboratories pro zábavu. 

Systém Dolby Atmos FlexConnect nemá být závislý na korektním umístění v referenčních místech. Naopak má nabídnout možnost umístit jeden nebo více bezdrátových reproduktorů kamkoli v místnosti, bez starostí, zda jsou umístěny ideálně. Po kalibraci systém zkombinuje jednotlivá zařízení s reproduktory televizoru, aby se dosáhlo nejlepšího zvukového přednesu pro zážitek ze zvuku Dolby Atmos na míru daného prostoru.

Nastavení má být jednoduché a rychlé, nemá vyžadovat žádné další vybavení ani kabely. Akustické mapování Dolby bude využívat mikrofony v televizoru k lokalizaci každého bezdrátového reproduktoru v místnosti a následovně automaticky kalibruje systém. Součástí má být tzv. „dynamické vyvažování zvuku“, kdy systém “dynamicky optimalizuje zvuk na základě možností a umístění všech dostupných reproduktorů“.

Ceny reproduktorů zatím nejsou známé, dá se očekávat, že reproduktorů s podporou této technologie se příští rok objeví více od různých výrobců. 

Zdroj: TCL

Témata článku: Domácí kino, Dolby Atmos, TCL, Domácí kina na Heureka.cz