Dotyková obrazovka impozantních rozměrů: Sharp představuje PL-702B

30. října 2011

Od firemních školení přes brainstorming až po obchodní prezentace – interaktivní komunikace je dnes osvědčená metoda pro získávání těch nejlepších výsledků v co nejkratším čase. Nový dotykový monitor PN-L702B od společnosti Sharp umožňuje jednoduché sdílení vědomostí mezi několika lidmi. Displej s úhlopříčkou 176,6 centimetrů a Full HD rozlišením 1920 x 1080 pixelů vykreslí přesně každý detail. Díky svému inovativnímu detekčnímu softwaru je možné všechny změny a komentáře okamžitě integrovat do stávajících návrhů na monitoru a vše potom uložit či vytisknout.

Nečitelné písmo na tabuli, často rozostřené promítačky či hektické kopírování diskuzních poznámek patří nyní do minulosti díky novému PN-L702B dotykovému monitoru od společnosti Sharp. "Díky impozantnímu 70palcovému displeji (176,6 cm), full HD rozlišení a citlivé dotykové obrazovce je tento monitor ideální pro výuku ve školách a na univerzitách, pro prezentace v zasedacích místnostech a konferenčních centrech, a také pro e-signage aplikace," říká Peter Heins, ředitel výzkumu a vývoje produktů společnosti Sharp Electronics Europe. "PN-L702B je dokonce okamžitě připraven k použití jako součást videokonferenčního systému, kdy lidé fyzicky se nacházející na různých místech zeměkoule mohou diskutovat na obrazovce v reálném čase, jakoby seděli společně u jednoho stolu“.

Všechny pohyby pouze dvěma prsty

Infračervený detekční systém vyvinutý společností Sharp zlepšuje odezvu dotykové obrazovky a vylepšuje její schopnost integrovat ručně psané poznámky. Tento systém zahrnuje různé infračervené senzory, které rychle a přesně zjistí polohu prstu nebo dotykového pera. PN-L702B má také tzv. funkci dvojdoteku (Touch Dual Function), která uživateli umožňuje procházet obsah tažením dvou prstů nahoru a dolů po obrazovce, dokáže také zvětšovat a zmenšovat roztažením nebo naopak přiblížením prstů k sobě.

Díky UV2A technologii společnosti Sharp nabízí PN-L702B působivě brilantní barvy, zářivě bílou a hluboké odstíny černé. Tato technologie zároveň zajišťuje vysoce účinné plné LED podsvícení a zabraňuje ztrátě jasu na okrajích obrazovky. Výsledkem je vždy optimálně čitelný obsah a zároveň mimořádně nízká spotřeba.

Snadno k použití a okamžitě zapojen do sítě

Při vývoji PN-L702B byl kladen velký důraz na jednoduchost používání. Software Sharpu pro elektronické pero byl vyvinut speciálně pro dotykové monitory Sharp, takže se s displejem velmi snadno pracuje. Uživatelé mohou psát a kreslit přímo na obrazovku pomocí dotykového pera nebo vlastními prsty. Zobrazené obrázky mohou být zvětšovány či otáčeny, ručně psané poznámky mohou být označeny a přesunuty na jakékoliv místo na obrazovce. Po provedení všech úprav lze samozřejmě výsledný zobrazený obsah uložit a vytisknout. Například nejaktuálnější výsledek jednání či brainstormingu může být snadno uložen a později zpřístupněn vybrané skupině lidí. PN L702B lze připojit bez problémů k multifunkčním zařízením Sharp, tiskárnám, skenerům a také zapojit do sítě. Také zobrazení naskenovaných obrázků na dotykovém displeji a poté jejich uložení i s ručně psanými poznámkami je nyní každému na dosah.

Témata článku: Tiskové zprávy


Američané přemýšlí, zda dává smysl raketová přeprava lidí a nákladu kolem Země

Američané přemýšlí, zda dává smysl raketová přeprava lidí a nákladu kolem Země

** AFRL nedávno oznámili spuštění čtvrtého programu Vanguard zvaného Rocket Cargo ** Jde o první program tohoto typu, za který zodpovídají US Space Force ** Cílem bude zjistit, zda je možné a ekonomicky přijatelné v rámci Země přepravovat osoby i náklady raketami

Stanislav Mihulka
VojenstvíDopravaRaketa
540... vědci sečetli hvězdy, hnědé trpaslíky a planety v našem okolí

540... vědci sečetli hvězdy, hnědé trpaslíky a planety v našem okolí

** Astronomové sestavili katalog objektů, které se nachází do vzdálenosti 10 parseků (36 světelných let) od Sluneční soustavy ** Jde o hvězdy, hnědé trpaslíky, exoplanety atd. ** K dispozici je i přehledná mapa

Petr Kubala
AstronomieVesmír
Netflix: 25 nejoblíbenějších filmů a seriálů v říjnu 2021

Netflix: 25 nejoblíbenějších filmů a seriálů v říjnu 2021

Tyto filmy a seriály jsou teď na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o souhrnnou oblíbenost za poslední týdny, kterou zjišťuje web FlixPatrol.

Ondřej Králík
Netflix
Pitva: Skvělá True Wireless sluchátka Jabra Elite 85t mají zajímavé vnitřnosti

Pitva: Skvělá True Wireless sluchátka Jabra Elite 85t mají zajímavé vnitřnosti

Skvělá sluchátka, která vypadají jako nová, protože jsou nová. Bohužel mají výrobní vadu – jedno sluchátko hraje výrazně tišeji. Takže jsem je musel „ekologicky“ zlikvidovat mini úhlovou bruskou.

Jakub Michlovský