Dotyková obrazovka impozantních rozměrů: Sharp představuje PL-702B

30. října 2011

Od firemních školení přes brainstorming až po obchodní prezentace – interaktivní komunikace je dnes osvědčená metoda pro získávání těch nejlepších výsledků v co nejkratším čase. Nový dotykový monitor PN-L702B od společnosti Sharp umožňuje jednoduché sdílení vědomostí mezi několika lidmi. Displej s úhlopříčkou 176,6 centimetrů a Full HD rozlišením 1920 x 1080 pixelů vykreslí přesně každý detail. Díky svému inovativnímu detekčnímu softwaru je možné všechny změny a komentáře okamžitě integrovat do stávajících návrhů na monitoru a vše potom uložit či vytisknout.

Nečitelné písmo na tabuli, často rozostřené promítačky či hektické kopírování diskuzních poznámek patří nyní do minulosti díky novému PN-L702B dotykovému monitoru od společnosti Sharp. "Díky impozantnímu 70palcovému displeji (176,6 cm), full HD rozlišení a citlivé dotykové obrazovce je tento monitor ideální pro výuku ve školách a na univerzitách, pro prezentace v zasedacích místnostech a konferenčních centrech, a také pro e-signage aplikace," říká Peter Heins, ředitel výzkumu a vývoje produktů společnosti Sharp Electronics Europe. "PN-L702B je dokonce okamžitě připraven k použití jako součást videokonferenčního systému, kdy lidé fyzicky se nacházející na různých místech zeměkoule mohou diskutovat na obrazovce v reálném čase, jakoby seděli společně u jednoho stolu“.

Všechny pohyby pouze dvěma prsty

Infračervený detekční systém vyvinutý společností Sharp zlepšuje odezvu dotykové obrazovky a vylepšuje její schopnost integrovat ručně psané poznámky. Tento systém zahrnuje různé infračervené senzory, které rychle a přesně zjistí polohu prstu nebo dotykového pera. PN-L702B má také tzv. funkci dvojdoteku (Touch Dual Function), která uživateli umožňuje procházet obsah tažením dvou prstů nahoru a dolů po obrazovce, dokáže také zvětšovat a zmenšovat roztažením nebo naopak přiblížením prstů k sobě.

Díky UV2A technologii společnosti Sharp nabízí PN-L702B působivě brilantní barvy, zářivě bílou a hluboké odstíny černé. Tato technologie zároveň zajišťuje vysoce účinné plné LED podsvícení a zabraňuje ztrátě jasu na okrajích obrazovky. Výsledkem je vždy optimálně čitelný obsah a zároveň mimořádně nízká spotřeba.

Snadno k použití a okamžitě zapojen do sítě

Při vývoji PN-L702B byl kladen velký důraz na jednoduchost používání. Software Sharpu pro elektronické pero byl vyvinut speciálně pro dotykové monitory Sharp, takže se s displejem velmi snadno pracuje. Uživatelé mohou psát a kreslit přímo na obrazovku pomocí dotykového pera nebo vlastními prsty. Zobrazené obrázky mohou být zvětšovány či otáčeny, ručně psané poznámky mohou být označeny a přesunuty na jakékoliv místo na obrazovce. Po provedení všech úprav lze samozřejmě výsledný zobrazený obsah uložit a vytisknout. Například nejaktuálnější výsledek jednání či brainstormingu může být snadno uložen a později zpřístupněn vybrané skupině lidí. PN L702B lze připojit bez problémů k multifunkčním zařízením Sharp, tiskárnám, skenerům a také zapojit do sítě. Také zobrazení naskenovaných obrázků na dotykovém displeji a poté jejich uložení i s ručně psanými poznámkami je nyní každému na dosah.

Témata článku: Tiskové zprávy

Určitě si přečtěte

25 nejlepších klasických českých komedií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších klasických českých komedií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Zaměřili jsme se na české nebo československé komedie, které vznikly od 30. let minulého století do současnosti. Vybrali jsme ty nejlepší, nejnavštěvovanější, nebo pro danou dobu něčím typické.

8 Marek Čech

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Bose TV Speaker: dostupný, kompaktní a překvapivě kvalitní soundbar [test]

Bose TV Speaker: dostupný, kompaktní a překvapivě kvalitní soundbar [test]

Existuje mnoho cest ke kvalitnějšímu a silnějšímu zvuku televizorů. V našem testu představujeme jednu velmi rychlou a jednoduchou.

14 Alexandr Bray

Alexandr Bray
RecenzeTestSoundbarBoseTestyDomácí kino
12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

Parazit, Tenkrát v Hollywoodu, Favoritka, Devadesátky, Rocketman, Zelená kniha, Žena na válečné stezce, Výjimeční, Deštivý den v New Yorku, Yesterday, Srážka s láskou, The Beach Bum. Třetí letošní výběr se nese v odlehčenějším duchu.

14 Marek Čech

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
TCL 65C815: Stohertzový 4K HDR LCD televizor s výborným zvukem [test]

TCL 65C815: Stohertzový 4K HDR LCD televizor s výborným zvukem [test]

Volali jste po testu TCL a tak ho zde máte. Android OS, VA panel a 100 Hz. To na první pohled nezní špatně, co říkáte?

27 Alexandr Bray

Alexandr Bray
TCLLCD a LEDTestyTelevizory
22 nejlepších erotických thrillerů. Poradíme, kde je najdete online

22 nejlepších erotických thrillerů. Poradíme, kde je najdete online

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

4 Marek Čech

Marek Čech
Filmy on-lineFilmy
40 sex symbolů italského filmu

40 sex symbolů italského filmu

Sophia Loren, Claudia Cardinale, Laura Antonelli, Ornella Muti nebo Monica Bellucci. Největší hvězdy italského filmu poodhalují závoj své nevšední krásy.

Marek Čech

Marek Čech
Filmy
Pozor. Konec DVB-T neznamená konec koncesionářských poplatků pro ČT a ČRo

Pozor. Konec DVB-T neznamená konec koncesionářských poplatků pro ČT a ČRo

** Necháte si televizor s DVB-T? Poplatky se vás stejně týkají. ** Jaký je oficiální výklad zákona a co říkají ČT a ČRo? ** Proč je zákon špatně a měl by se změnit?

92 Lukáš Václavík

Lukáš Václavík
Přechod na DVB-T2DVB-T2