Druhá generace BT repro Bose SoundLink Revolve a Revolve+ přidává odolnost i výdrž

3. února 2021
TWEET SDÍLET

První generace bezdrátových reproduktorů Bose SoundLink Revolve je zde s námi už od roku 2017, nám v testu se velmi líbila. Po více než třech letech Bose přichází s druhou generací, která několika vylepšeními zajišťuje, aby reproduktor nezastaral. Co zůstává, tak přenosné rozměry a unikátní konstrukce se skutečným 360° zvukem. Novinky nesou název Bose Revolve II a Bose Revolve+ II.

Klepněte pro větší obrázek

Oproti předchozí verzi přináší několik důležitých vylepšení. Především se chlubí větší odolností. Bose Revolve II i Bose Revolve+ II nyní splňují specifikace IPX 55 a neublíží jim prudký déšť, tryskající voda ani prašné prostředí. Zkrátka je lze bez obavy vzít na zahradu a piknik, či v létě k vodě.

Dále je zde nově Bluetooth 5.0, které slibuje při bezdrátovém připojení větší přenosovou rychlost, což přinese zvuku ve vyšší kvalitě a v neposlední řadě také lepší stabilitu spojení. 

Oba modely také mají o hodinu delší výdrž provozu na baterie. Revolve II umí přehrávat hudbu až 13 hodin (před tím 12 h). Větší a výkonnější Revolve+ II vydrží až 17 hodin (předtím 16 h) – tento model má navíc madlo pro přenášení.

Klepněte pro větší obrázek

Oba reproduktory SoundLink Revolve II se dobíjí přes mikroUSB, lze ale také využit samostatně prodávanou dobíjecí základnu. Kromě bezdrátového propojení tradičně nesmí chybět připojení kabelem přes 3,5 mm Jack konektor. 

Klepněte pro větší obrázek

Skutečný 360° zvuk

Bluetooth reproduktory Revolve II stejně jako první generace hraje stejně kvalitně do všech stran. Unikátní způsob všesměrového zvuku byl použit již v první generaci – na rozdíl od většiny konkurenčních produktů nespoléhá na více měničů namířených do stran, ale je založen na vlastním řešení. Výškový měnič je namířen na speciální akustickou čočku, kde jsou zvukové vlny odraženy od všech stran. Výsledkem je stejná kvalita poslechu bez jinde obvyklého utlumení výšek v místech, kam měniče nemíří.

Klepněte pro větší obrázek

Zůstává také specialitka – závit na spodní straně, pomocí něhož je lze instalovat na fotografický stojan a postavit ho na libovolné místo v prostoru.

K dispozici je  také možnost pomocí aplikace Bose Connect propojit v dosahu Bluetooth dva libovolné reproduktory Bose SoundLink do jednoho setu. Na výběr je pak buď stereo reprodukce, nebo mód, ve kterém hrají obě zařízení totéž. Stejná aplikace umožňuje také zapojit jeden z reproduktorů SoundLink do systému chytrých multiroom reproduktorů Bose řady Smart Speaker. Ostatně změnou i druhé generace je také barevné přizpůsobení modelové řadě Bose Smart Speakers (ta je určená k streamingu hudby přímo přes Wi-Fi).

Nové reproduktory Bose Revolve jsou v černé a stříbrné variantě,  přičemž oficiální cena Revolve II je 5 490 Kč, Revolve+ II pak má stát 7 990 Kč.

Zdroj: TS, BaSys

Témata článku: Novinky, Bluetooth, Bose, Bluetooth reproduktor, Přenosné

Určitě si přečtěte

15 skvělých filmů česky a zdarma. Víme, kde je najdete online

15 skvělých filmů česky a zdarma. Víme, kde je najdete online

Když se chcete podívat na povedený film zdarma a česky, nemusíte "pirátit". Vybrali jsme 15 filmů, které najdete na YouTube či Seznam.cz, jsou zcela zdarma a přitom určitě stojí za shlédnutí. Najdete zde zástupce více žánrů, takže si určitě vyberete (a případně rozšíříte rozhled).

17 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Filmy zdarma
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

34 Jaromír Puk, Marek Čech

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Vybrali jsme 15 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme 15 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

27 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Bluetooth reproduktor
HBO Max přijde do Evropy ještě letos. Oproti HBO Go to bude velký posun

HBO Max přijde do Evropy ještě letos. Oproti HBO Go to bude velký posun

13 Lukáš Václavík

Lukáš Václavík
HBO MaxHBOFilmy on-line