11
Fotogalerie

Druhá generace reproduktoru Sonos Roam přináší přepracované ovládání a jednodušší párování

Bezdrátový Sonos Roam (test zde) stále patří mezi nejlepší malé reproduktory na trhu, ale přece jen se vyrábí tři roky, a tak si zasloužil osvěžení, a to se netýká jen designu. Vše dobré zůstává, stále nabízí možnost Wi-Fi připojení (2,4/5GHz) a možnost integrace do Sonos multiroom systému, či přímého streamování ze sítě. A také zde zůstává Bluetooth, nyní je ve verzi 5.2. Nově se však zjednodušuje párování.

E456_513349_Sonos_Sidecar_LV_Credenza_0251_v02_HR_Sidecar.jpg

Nyní nebude třeba se nejdříve přihlašovat do domácí Wi-Fi sítě, ale přes Bluetooth půjde spárovat Sonos Roam 2 rovnou s jakýmkoliv zdrojem zvuku, podobně jako kterýkoliv jiný „obyčejný“ bezdrátový reproduktor. K tomuto účelu zde nově přibylo samostatné párovací tlačítko, první generace měla pouze tlačítko zapnutí/vypnutí, přes které se párování řešilo. Kromě druhého tlačítka novou verzi poznáte jednoduše podle nového monochromatického loga. 

V ostatních vlastnostech se už moc nemění. Výdrž je 10 hodin na jedno nabití, přičemž kromě běžného dobití přes USB-C je možné využít i bezdrátové iQ. Odolnost proti vodě a prachu je de dle IP67, takže reproduktor zvládne i pád do vody (30 minut ve vodě do hloubky 1 m). 

Roam 2.JPG

O zvuk se starají dva měniče, jeden výškový a druhý středobasový, ty napájí dva digitální zesilovače třídy H. Integrované mikrofony se pak využívají nejen pro automatickou optimalizaci zvuku Trueplay, ale také pro využití hlasové asistence Amazon Alexa (ta však vyžaduje internetové připojení). 

Nový Sonos Roam 2 má oficiální cenu 4 990 Kč, české zastoupení uvádí, že se bude prodávat černá a bílá verze, na svých stránkách Sonos nově má i další tři barevné verze – oranžovou, světle modrou a olivově zelenou. Zda u nás bude v prodeji i tyto varinaty zatím není známo. 

Zdroj: Sonos

Určitě si přečtěte

Články odjinud