Dan  |  06. 12. 2014 08:30

Dva dny a jedna noc je ultra socialisticko-komunistickým nefunkčním blbábolem tak velkým, že i sám Marx by z toho musel začít mlátit hlavou do zdi...Protože jestliže někdo pracuje ve firmě, kde jeho práci NEPOTŘEBUJÍ, ale pracuje tam jenom "aby tam pracoval a měl důstojný život", pak je to úplně to samé jako kdyby byl na sociálních dávkách - akorát se to jmenuje jinak.Je to stejné jako zákon, že firma nad 25 zaměstnanců má povinnost zaměstnat jednoho postiženého nebo platit pokutu. WTF??!!! Proč???!!! Sám vím o firmě, která právě takto z povinnosti jednoho postiženého zaměstnala a protože oni většinou nemají nějaké skvělé schopnosti nebo vysokou kvalifikaci a tohle byla technologická firma zabývající se zahraničními zakázkami a už tak se jí v ČR hledali zaměstnanci špatně, prostě pro něj práci neměla a ředitel mu řekl: "Vaše práce bude, že budete sedět doma a brát plat, do sídla firmy vůbec nechoďte."A postižený, místo aby skákal radostí do nebe, protože tohle je snad sen každého - brát plat za nic a moct si dělat na vlastních projektech, které ani nemusí se začátku vydělávat, protože mám rezervu platu, tak tu firmu ZAŽALOVAL!!!!!!!A soud rozhodl, že firma "porušila jeho důstojnost" a má mu prý povinnost VYTVOŘIT a přidělit práci.Co to sakra je???!!!! Takže nechat ho sedět doma je špatně, ale dát mu třeba za úkol jeden den seřadit knihovnu A-Z a druhý den od Z-A - tedy naprostou kravinu, kterou nikdo nepotřebuje, tak to je úplně v pohodě, jo? .Vážně je mi na zblití nad takovým myšlením!!!! Nemám nic proti sociálním dávkám, ale nemusíme ze sebe všichni dělat naprosté šašky jenom proto, aby si lidi, kteří jsou pracovně nepoužitelní, toto nebyli nuceni celý život uvědomit a připadli si strašně důležití...To bych třeba mohl zažalovat výrobce kalhot, že když jsem se teď vyžral a kupoval si kalhoty XXL a byly mi "tak tak", že to ohrozilo moji lidskou důstojnost, protože místo toho, abych se přestal přežírat a chlastat sladké nápoje a začal cvičit, tak chci, aby výrobce pro mě označil pár kalhot velikosti XXL písmenem M.
Naprostá blbost! Když je člověk vypasený prase, tak má cvičit, jako jsem začal já a už hubnu...Naopak, když je člověk nezaměstnatelnej, tak se musí začít UČIT - např. jazyky, klidně i programovací jazyky, psychologii, komunikaci atd.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
mark  |  06. 12. 2014 11:30

Film jsem zatím neviděl , ale asi máte pravdu .

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
glowi  |  07. 12. 2014 14:40

Film jsem neviděl a jsem pravičáik jak poleno, ale pokud jsem dobře četl, tak jde o to, že práci i plat hrdinky si rozdělili její kolegové, takže nejde o to, že by její prace nebyla potřeba, ale jestli se ostatní zaměstnanci vzdají práce přesčas a zejména peněz navíc, aby se mohla vrátit.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
kubaj  |  06. 12. 2014 18:19

Nechápu ty pozitivní recenze. Ten film nemá žádný přesah - je to trapnost nad trapnost.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Zasílat názory