12
Fotogalerie

Dvakrát bezdrátová sluchátka za ucho [test]

Kapitoly článku:


Druhý zástupce špuntové konstrukce s držákem za ucho je ze stáje společnosti Jabra, která je známá především jako výrobce doplňků k mobilním telefonům. V oblasti sluchátek však také není žádným nováčkem, jelikož své putování začala výrobou handsfree do ucha.

Jabra Pace Sport jsou konstrukční stránce velmi povedená sluchátka, která nabídnou vedle standardních funkcionalit i něco navíc. Zároveň jsou jedněmi z nejodolnějších modelů na trhu – certifikace IP54.

jabra-sport-pace-wireless-box-open-1500x1000.jpg

IP 54 znamená, že jsou sluchátka chráněna proti stříkající vodě. Voda stříká ve všech úhlech vertikálně, v množství 10 litrů za minutu a při tlaku 80–100kN/m2 po dobu nejméně 5 minut + jsou chráněna před nebezpečným dotykem jakoukoliv pomůckou a před vniknutí prachu.

Konstrukce a ovládání

Držáky za ucho mají pružnou konstrukci, která si drží svůj tvar a je možné ji pouze mírně vychýlit do stran, oproti Panasonicům je držák tenčí, takže lépe sedne za ucho i těm, kdo nosí brýle. Uvnitř držáku je veden propojovací kabel. Usazení sluchátek je vcelku snadné a na uších drží dobře, snad jen při silnějším zatáhnutí za kabel mají tendenci mírně vyklouznout ze své pozice.

P6240100.jpgP6240102.jpg

Sluchátka jsou relativně malá, v levém je konektor pro nabíjení (micro USB) a o několik centimetrů níže pod pravým sluchátkem je pak na kabelu ovládací panel. Ten je osazen tradičně trojicí tlačítek pro zvýšení/snížení hlasitosti a jedním multifunkčním ovladačem.

P6240103.jpg

Poslední tlačítko najdete přímo na těle levého sluchátka a je určeno pro ovládání tréninkové aplikace Jabra Sport Life, kterou výrobce zdarma nabízí – při stisknutí dostanete informace o aktuálním splnění probíhajícího tréninku anebo si můžete nastavit pravidelné vysílání audio pokynů do sluchátek

P6240110.jpg

Kabel je relativně krátký a má klasický kruhový průřez, v balení pak najdete malou plastovou sponku, kterou je možné kabel za krkem sepnout, a stáhnout ho tak k sobě, takže nikde nepřekáží. Dále také v balení najdete tři páry gumových koncovek na samotná sluchátka.

Reprodukce

Po nasazení a zapnutí sluchátek vás uvítá hlasová informace o aktivaci a případně o přepnutí do párovacího režimu – párování je bezproblémové a vcelku rychlé. Pak ovšem nastane něco nečekaného a sice obrovský příval hutného basové zvuku, který na sebe značně strhává pozornost a přehlušuje ostatní zvuková spektra.

P6240106.jpgP6300171.jpg

Celkově je projev velmi nevyvážený a to dokonce i u elektronické a taneční hudby, kde bývají basy dominantní – jejich množství je zkrátka natolik velké, že si neužijete jiné nástroje a zvuky. Při sportování to nemusí být na škodu, jelikož vám basy usnadní držení tempa, pro běžný poslech nejsou sluchátka příliš vhodná – basově zabarvený projev po chvíli značně unavuje sluch.

mikrofon je u tohoto modelu umístěn na spodní straně ovladače, takže srozumitelnost při telefonování je pro druhou stranu lepší, nesmíte ale zapomenout ovladač otočit mikrofonem směrem k ústům a tím pádem také mírně potáhnout kabel na pravou stranu.

Plusy

 • velmi odolné provedení
 • samostatné tlačítko pro tréninkovou aplikaci

Mínusy

 • přemíra basů
 • pro některé uživatele může být kabel krátký

Základní technické parametry Jabra Pace Sport

 • frekvenční rozsah: 100 – 10 000 Hz
 • konstrukce: intraaurální, uzavřená, špunty
 • odstup signál-šum: 109 dB
 • mikrofon: ano na ovladači
 • ovládání: 4× tlačítko
 • napájení: vestavěný akumulátor, micro USB
 • verze BT: 4.1
 • hmotnost: 22 gramů
 • cena od 2 600 Kč

 

Určitě si přečtěte

Články odjinud