23
Fotogalerie

Dvoje nová True Wireless sluchátka Technics mají být po všech stránkách lepší. Jako první umí současně připojit tři zařízení

Panasonic před pár lety k velké radosti spousty milovníků hudby a audiotechniky oprášil svoji značku Technics. Kromě gramofonů, zesilovačů a reprobeden pod touto značkou samozřejmě vyrábí i sluchátka. 

Nyní japonská firma představila dvě novinky – True Wireless sluchátka Technics EAH-AZ80 a Technics EAH-AZ60M2. Zatím co model EAH-AZ80 je novou vlajkovou lodí, tak sluchátka EAH-AZ60M2 je vylepšenou verzí již prodávaného, velmi dobrého modelu AZ60

EAH-AZ80_Slant_Earbuds_Out_Case_Closed_S_Silver.jpgEAH-AZ60M2_Slant_Earbuds_Out_Case_Closed_S_Silver.jpg
True Wireless sluchátka Technics EAH-AZ80 a Technics EAH-AZ60M2

Základním rozdílem mezi modely je především měnič. Sluchátka do uší EAH-AZ80 je vybavena novou 10mm hliníkovou membránou s volným okrajem. Zde Technics dle svých slov „díky 55 letům zkušeností společnosti přináší dosud nejlepší kvalitu zvuku“.

Velmi zajímavou funkcí, kterou mají oba nové modely, je vícebodové připojení Bluetooth (Multipoint), které nyní umožnuje připojit až tři zařízení současně. Kromě toho je dle výrobce vylepšené také aktivní potlačení okolního hluku, a samozřejmě nový design má zajistit pohodlnější usazení v uších.

ikonaAV.jpg

Při navrhování nových sluchátek EAH-AZ80 společnost Technics využila (jakožto legendární audio značka) dle svých slov své zkušenosti, aby „zajistila čistou kvalitu zvuku se zaměřením na každý aspekt – reproduktor, akustickou konstrukci, mechanickou konstrukci i digitální zpracování signálu – takže uslyšíte každý detail“.

Charakteristický zvuk Technics

Vlajková loď, model EAH-AZ80, má již zmiňovaný nový 10mm hliníkový měnič. Ten má zajistit lepší odezvu vysokých a nízkých frekvencí a zároveň snížit nežádoucí rezonanci a zkreslení. Konstrukce ozvučnice v obou modelech EAH-AZ80 a EAH-AZ60M2 skrývá také akustickou komoru, která „optimalizuje proudění vzduchu pro přirozený zvuk vokálů a dalších středních frekvencí: silné basy a harmonizér, který vyhlazuje výšky a vytváří dynamický rozsah zvuku s menším zkreslením“. Výsledkem má být bohatý, detailní, podmanivý a prostorový zvuk.

EAH-AZ80_Earbud_Side_S_Silver.jpg EAH-AZ60M2_Earbud_Side_S_Silver.jpg
Technics EAH-AZ80 a Technics EAH-AZ60M2

Co se připojení týče, tak oba modely podporují nejkvalitnější bezdrátový audiokodek LDAC (32bit/96kHz a datovým tokem 990 kbps), který doplňuje běžnější AAC a SBC.

Pro aktivní potlačení hluku, které k prémiové třídě TWS sluchátek patří, zde řeší firemní technologie Dual Hybrid Noise Cancelling. Kombinuje vnitřní i vnější mikrofon a digitální softwarový filtr s analogovým hardwarovým filtrem, který potlačuje hluk uvnitř sluchátek. Protože každý jedinec má uši rozdílné, tak Technics u obou sluchátek dodává rovnou sedm různých velikostí špuntů, následovně aplikace Technics Audio Connect umožnuje individuální doladění ANC.

Aktivní potlačení hluku doplňuje aktivní příposlech okolí, a to ve dvou režimech. „Přirozené prostředí“ propustí všechny zvuky bez úpravy, režim „Pozornost“  propouští především lidský hlas a zároveň omezuje další nežádoucí okolní zvuky. Úroveň příposlechu se dá opět nastavit. 

AZ80_QS002.jpg

Každé sluchátko má čtyři integrované mikrofony, celkem je jich tedy osm. Kromě nich má čisté hovory zaručit firemní technologii JustMyVoice. Jak dle Technicsu pracuje? Mikrofony s detekcí hlasu zachytí hlas při mluvení, zatímco dva mikrofony MEMS ho aktivně izolují a redukují okolní hluk pomocí technologie tvarování paprsku (to pro čistý hovor i v hlučném prostředí). 

Detekce hlasu a funkce adaptivního potlačení hluku se automaticky přizpůsobuje úrovni hluku, dohromady mají zajistit jasnější a zřetelnější hlas. Samozřejmostí je možnost využití pouze jednoho sluchátka, a to jak pro vyřizování hovorů, tak pro poslech hudby, či slova. Podpora hlasové asistence nesmí chybět také, nativně je integrovaná hlasová asistentka Alexu.

EAH-AZ60M2_Front_Earbuds_Out_Case_Closed_K_Black.jpg

Zajímavé je, že oba modely EAH-AZ80 a EAH-AZ60M2 mají shodnou výdrž baterie na jedno nabití – 7 hodin se zapnutým ANC a celkem 24 hodin s kompaktním pouzdrem. Sluchátka podporují Qi bezdrátové nabíjení, využít se dá i klasické USB-C. 

EAH-AZ60M2_CreativeImage_1_S_Sliver.jpg

Ovládání je dotekové, sluchátka jsou vybavena senzorem, který pozastaví přehrávání při vyjmutí sluchátek z uší a automaticky ho obnoví po jejich opětovném nasazení. Sluchátka jsou odolná proti prachu a vodě – plní IPX 4.

Technics zdůrazňuje, že oproti předchůdcům vylepšena byla vylepšena i konstrukce a ergonomie EAH-AZ80 a EAH-AZ60M2. Prémiová sluchátka EAH-AZ80 jsou větší a mají „speciálně tvarované tělo, které se přizpůsobuje ušnímu boltci a zajišťuje lepší stabilitu bez tlaku“. Nižší a menší model EAH-AZ60M2 má „All-Day Comfort Fit Design s rozšířenou kontaktní plochou“, z testu předchůdce víme, že jde o mimořádně pohodlný design. 

Cena a dostupnost

Prémiový model EAH-AZ80 se bude prodávat v sytě černé a stříbrné barvě, oficiální cena je 7 199 Kč. Sluchátka Technics EAH-AZ60M2 pak budou v černé, stříbrné a půlnočně modré barvě, oznámená cena je 5 499 Kč. Prodej začíná už během května. 

Zdroj: Technics

Určitě si přečtěte

Články odjinud