Bose QuietComfort Ultra Headphones:  Proti řadě QC45 má ještě lepší aktivní potlačení hluku, ale také razantně vylepšené mikrofony pro snímání vašeho hlasu při hovorech a také okolí pro případný příposlech. Díky tomu je zvuk mimořádně přirozený.

Bose QuietComfort Ultra Headphones: Proti řadě QC45 má ještě lepší aktivní potlačení hluku, ale také razantně vylepšené mikrofony pro snímání vašeho hlasu při hovorech a také okolí pro případný příposlech. Díky tomu je zvuk mimořádně přirozený.

 Bose QuietComfort Ultra Headphones:  Sluchátka mají parádní, prémiový design, použité materiály a zpracování pouzdra jsou prvotřídní. Někoho určitě potěší, že americká značka se ani u nového modelu rozhodla nejít cestou znatelně „ekologických“ materiálů a recyklovaných plastů, celek tak působí velmi luxusním dojmem.

Bose QuietComfort Ultra Headphones: Sluchátka mají parádní, prémiový design, použité materiály a zpracování pouzdra jsou prvotřídní. Někoho určitě potěší, že americká značka se ani u nového modelu rozhodla nejít cestou znatelně „ekologických“ materiálů a recyklovaných plastů, celek tak působí velmi luxusním dojmem.

 Bose QuietComfort Ultra Headphones:  Samozřejmostí je aplikace, kde si můžete ještě doladit nejen podání hudby přesně dle vašeho vkusu, ale například nadefinovat uživatelské ANC režimy i rychlé přepínání mezi nimi. Pro bezdrátové připojení je zde Bluetooth 5.3, kromě AAC a SBC kodeků a poprvé Bose podporuje také velmi kvalitní kodek aptX Adaptive. Jsou to také první sluchátka, která nabízejí prostorový zvuk Bose Immersive Audio.

Bose QuietComfort Ultra Headphones: Samozřejmostí je aplikace, kde si můžete ještě doladit nejen podání hudby přesně dle vašeho vkusu, ale například nadefinovat uživatelské ANC režimy i rychlé přepínání mezi nimi. Pro bezdrátové připojení je zde Bluetooth 5.3, kromě AAC a SBC kodeků a poprvé Bose podporuje také velmi kvalitní kodek aptX Adaptive. Jsou to také první sluchátka, která nabízejí prostorový zvuk Bose Immersive Audio.

 Bose QuietComfort Ultra Headphones:  Proti řadě QC45 má ještě lepší aktivní potlačení hluku, ale také razantně vylepšené mikrofony pro snímání vašeho hlasu při hovorech a také okolí pro případný příposlech. Díky tomu je zvuk mimořádně přirozený.
29
Fotogalerie

Dvojice nových prémiových sluchátek Bose QuietComfort Ultra sází na vynikající potlačení hluku a přizpůsobení zvuku přesně na míru

Označení „QuietComfort“, často zkracované na „QC“, už od roku 2000 používá americký výrobce Bose pro označení funkce aktivního potlačení okolních ruchů (obecně známé pod zkratkou ANC neboli „Active Noise Cancelling). Nyní, po 23 letech od uvedení prvního modelu, ponese nejnovější generace nejvyšší třídy ANC sluchátek Bose název „QuietComfort Ultra“.

Sluchátka řady „Ultra“, která nahrazují na nejvyšším stupínku své předchůdce řady QC, se nyní začínají prodávat i v ČR. 

Bose_QC_Ultra_Headphones_44296-qcuh24-threequarter-right-black-1m-f-x3-2000x2000-rgb_300.jpg

Dvoje nová sluchátka zastupují varianty, o které je aktuálně největší zájem, první jsou Bose QuietComfort Ultra Headphones (velká bezdrátová sluchátka okolo uší), druhým modelem jsou Bose QuietComfort Ultra Earbuds (TWS špunty).

Bose_QC_Ultra_Earbuds_PDP_GALLERY_BLACK-4.jpg

Základ obou sluchátek je shodný a nabídnou také prakticky shodné funkce, což znamená – nový prostorový zvuk tvořený technologií spatial audio, zdokonalené aktivní potlačení okolních ruchů (ANC) a přizpůsobení zvuku individuálně každému uchu. A proti decentnějším předchůdcům Bose také sází výraznější atraktivní design.

Bose_QC_Ultra_Headphones_41001_QCUH24_PDP_Situational_03_1375_B.JPG

Oba modely sluchátek Bose Ultra je možné využívat ve třech režimech. První nabízí plynule nastavitelné aktivní potlačení okolních ruchů, které už v minulé generaci bylo výborné, nyní má být ještě lepší (což první zahraniční recenze potvrzují). O to se stará nový čip Snapdragon a nové mikrofony. Druhý režim „Aware“ naopak do uší okolní zvuky vpustí (při komunikaci se nemusí sundávat sluchátka). Třetí režim je zcela nový prostorový zvuk spatial audio – má dle Bose vytvářet dojem „poslechu kapely hrající před posluchačem a dává realistické podání podobné jako při použití velkých reproduktorových soustav“.

Podobně jako u loňského modelu QC Earbuds II nechybí u obou novinek technologie Custom Tune, tedy doladění zvuku dle tvaru ucha a sluchovodu. Test probíhá při každém nasazení sluchátek na hlavu, kdy měnič sluchátek vyšle krátký zvuk, mikrofony vestavěné na vnitřní straně sluchátek pak měří jeho odezvu, která se vrací ze zvukovodu a elektronika upraví reprodukci.

Jak jsme zmínili již výše, tak Bose dle dostupných informací u obou modelů používá Qualcomm Snapdragon QCC5181 s Bluetooth 5.3. Ten kromě SBC a AAC kodeku podporuje kodek aptX Adaptive (kombinuje aptX LL, HD 24bit/96kHz i adaptivní datový tok, typicky 279 kbit/s až 420kbit/s).  K dispozici je také Swift Pair pro Android. Sluchátka jsou také LE Audio ready, přes update firmwaru by tak sluchátka mohla dostat podporu kodeku LC3. Drobný rozdíl je, že malé Bose Earbuds v současné době nemají podporu multipoint režimu, velký model by ji už měl mít.

Bose_QC_Ultra_Headphones_41001_QCUH24_Black_ThreeQuarter_Left_PhoneComp_x2a_CMYK.jpg Bose_QC_Ultra_Headphones_41001_QCUH24_Black_Composite_1M-F_x1_CMYK.jpg
 

Bose QuietComfort Ultra Headphones mají proti předchůdci přepracovaný design a dostaly i dotekové ovládání. Na jedno nabití baterií vydrží až 24 hodin, samozřejmostí je možnost připojení kabelu. Dle dostupných informací mají sluchátka v každém náušníku pět mikrofonů (čtyři vnější a jeden uvnitř), které se starají o ANC a přenos hlasu při telefonních hovorech.

Bose QuietComfort Ultra Earbuds vychází designově z modelu QC Earbuds II, ale jsou podstatně výraznější a díky jejich lesklým částem působí v uších téměř jako šperk. Navíc mají nově řešenou dotykovou plošku pro lepší ovládání a vylepšený systém uchycení v uších, který se stará o lepší ANC i pevné držení při sportu.

Bose_QC_Ultra_Earbuds_PDP_GALLERY_WHITE-2.jpg Bose_QC_Ultra_Earbuds_1001_QCUEB24_Black_FitKit_Band_Tips_Composite_RGB.jpg

Systém uchycení využívá stále dvě silikonové části (samotný špunt a přepracovaný kroužek pro zašroubování do boltce), každou dodanou ve třech velikostech. Pomocí aplikace Bose Music a speciálního testu je možné najít ideální kombinaci obou částí tak, aby bylo dosaženo co možná nejlepšího ANC i pasivního odhlučnění od okolí.

fc216230-0579-4623-8f0a-d9d1dcde5aa2 
Pokud chcete u sluchátek Bose QuietComfort Ultra Earbuds bezdrátové dobíjení, musíte si dokoupit ještě ochranné pouzdro, které to doplní

Bose Ultra Earbuds na jedno dobití vydrží 6 hodin a baterie v pouzdru přidává dalších 18 hodin, ve výsledku se tak dostanete na 24 hodin. Nemilým překvapením je, že pouzdro má dobíjení přes USB-C, pokud byste rádi i bezdrátové, tak musíte připlatit 49 dolarů za silikonový obal pouzdra, který tuto funkci přidává. A pokud budete využívat prostorový zvuk Immersive Audio, tak se celková výdrž zkrátí na 18 hodin (tedy zhruba něco přes 4 hodiny na jedno nabití) .

Sluchátka Bose QuietComfort Headphones a Bose QuietComfort Earbuds se začínají v těchto dnech prodávat. Oba modely jsou k dispozici v černém a kouřově bílém provedení. Oficiální cena ANC sluchátek přes uši Bose QC Ultra Headphones je 12 490 Kč, za špunty Bose QC Ultra Earbuds zaplatíte 8 990 Kč.

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud