Dynaudio Emit M10: kompaktní regálové Hi-Fi reprosoustavy [test]

25. dubna 2021
TWEET SDÍLET
Dobré zpracování, dobrý zvuk v rámci své třídy – Emit M10 jsou dobrou ukázkou toho, jak má vypadat hi-fi pro menší poslechové prostory (nebo třeba na stůl) v 21. století.

Plusy

  • Dobrá pevnost a důraz
  • Dobré podání prostoru
  • Atraktivní a živý zvuk při vyšší hlasitosti

Minusy

  • Při nižších hlasitostech jsou poněkud tenké
9/10
Hodnocení

Dánská značka Dynaudio z malebného Skanderborgu proslula hlavně nekompromisní aktivní studiovou technikou a domácími reprosoustavami vyšší (až nejvyšší) třídy. Navzdory své pověsti prémiového výrobce má v nabídce i vlastně velmi dostupné reprosoustavy. Úplně nejzákladnějším krokem do hájemství této značky je dnes kompaktní regálovka Emit M10.

Vzhled a konstrukce

Že jsou Emit M10 levné neznamená, že by postrádaly ducha Dynaudio. Už na první pohled je patrný firemní designový rukopis, ať už jde o technicistně působící měniče, sražené hrany čelního panelu nebo celkový pocit minimalistické robustnosti.

Klepněte pro větší obrázek

Vpředu na skříni z běžných MDF profilů s matným černým nebo bílým povrchem najdete klasickou dvojici měničů s lehkým přesahem koše středobasu přes planžetu výškáče (což dodává Dynaudiu ten snadno rozpoznatelný look). Vzadu jsou jen dva kruhy – ten horní patří jednoduchému vyústění plastikového bassreflexu, ten druhý tvoří vanička s jedním párem pěkných reproterminálů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Celková konstrukce se nese v duchu účelnosti a jednoduchosti, ale Dynaudio dokázalo „cenově efektivní“ výrobu zvládnout a nabídnout pocit, že máte v ruce dobře zpracovaný objekt.

Snadnou „skladnost“ v reálném prostoru zajišťují rozměry 17 x 29,2 x 23,8 cm (š x v x h), hmotnost 5,6 kg zase umožní postavit je bez problémů i na běžnou polici.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Po technické stránce jsou Emit M10 koncipovány pro maximální „snadnost“ provozu. Vysokotónová kopulka má průměr 2,8 cm a je zasazená v široké planžetě s malým zvukovodem. Středobas má průměr 14 cm a jde o klasickou MSP membránu s prořezy kolem centrální prachovky. Oba reproduktory pochází z výrobních kapacit Dynaudio. Obě pásma Emit M10 pak spojuje jednoduchá frekvenční výhybka prvního řádu s přechodovou frekvencí naladěnou na 1 800 Hz.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Z technických parametrů stojí za to citovat frekvenční rozsah 50 – 23 000 Hz (+/- 3 dB), jmenovitou impedanci 6 ohm a charakteristickou citlivost 86 dB / 2,83 V / m.

Témata článku: Hi-Fi, Testy, Reproduktory, Recenze, Test, Dynaudio, Hi-Fi systémy na Heureka.cz