EISA : Nejlepší audio/video přístroje pro rok 2011/12

26. srpna 2011
TWEET SDÍLET
Nejlepší reproduktory pro počítač i pro poslech hudby, domácí kina, přehrávače a spoustu dalších nejlepších AV produktů ocenila EISA i v tomto roce. Které to jsou?

V minulém článku jsme se dozvěděli, které televizory a videopřístroje jsou letos považovány odbornou porotou složenou z novinářů za nejlepší. Zástupcem za Českou republiku je časopis Stereo-Video. Bez kvalitního zvuku to nikdy není ono, tak dnes zabrousíme nejen do videa a zesilovačů, ale i do nejlepších reproduktorů.

Pro zajímavost uvádím ceny, za kolik oceněné produkty pořídíte, vždy také uvádím vyjádření poroty k oceněným výrobkům. Je vidět, že nemusíte vždy platit desetitisice, nicméně i ti, co jsou ochotni zaplatit za oceněný přístroj cokoliv, si přijdou na své.

Evropské stolní reproduktory 2011-2012 – Bowers & Wilkins MM-1

Za cenu přes 14 000 Kč můžete čekat jednu z nejlepších malých aktivních dvoukanálových sestav, které se dají sehnat. Při malé velikosti se člověk diví, kde se ten zvuk v těch bedýnkách bere. Udávanývýkon je 4x 18 W, kmitočtový rozsah 38 až 22 000 Hz.

Klepněte pro větší obrázek

Porota EISA: „Proměňte svůj počítač v hifi sestavu, stačí připojit tyto dynamické aktivní reprosoustavy MM-1, jež se stanou během práce či hry u PC vaším nejlepším společníkem. Ozvučnice z hliníkových desek vysoká pouhých 17 cm spolu černou textilní ochrannou mřížkou působí minimalistickým a zároveň luxusním dojmem. Dvoupásmová konstrukce nabízí vestavěný DAC převodník, digitální signálový procesor (DSP) řídí basové reproduktory, výškáče jsou vybaveny technologií z nejvyšších modelů reprosoustav B&W. Hlasitost nastavujete stylovým dálkovým ovladačem, zdroje signálu připojíte přes 3,5mm jack nebo USB konektor. Nejsou levné, ale zvuková kvalita náklady snadno ospravedlní.“

Evropská audio stanice 2011-2012 - Bowers & Wilkins Zeppelin Air

Další generace populární exkluzivní iPod dokovací stanice vylepšená hlavně o bezdrátové připojení opět není levná. Známý americký výrobce špičkové hi-fitechniky za ni chce opět přes 14 000 Kč. Na druhou stranu, hraje to fakt dobře.

Klepněte pro větší obrázek

Porota EISA: „Nenechte se zmást známým vzhledem přístrojů Zeppelin, tato nová verze Air se chlubí dokonalejší kvalitou zvuku a zvýšenou flexibilitou. Uvnitř nekompromisně navržené ozvučnice máme pět nových reproduktorů – subwoofer, dva středové a dva výškové – každý ovládaný vlastním digitálním signálovým procesorem a napájený zesilovačem třídy D. Jak správně soudíte z názvu, Zeppelin také obsahuje přijímač bezdrátového signálu Apple AirPlay pro přímé přehrávání nahrávek z archivu iTunes. K hlavní jednotce nyní digitálně připojíte s iPhonem, iPodem a iPadem pro reprodukci vaší hudby s ještě vyšší kvalitou.“

Evropský univerzální AV přehrávač 2011-2012
Cambridge Audio Azur 751BD

Nový univerzální přehrávač renomované britské firmy zvládá všechny disky, co do něj vložíte. K spoustě ocenění přidala EISA to své, za 26 990 Kč může být tato lahůdka vaše.

Klepněte pro větší obrázek

Porota EISA: „Ne, nemýlíte se, tento obdivuhodně všestranný přehrávač si dokáže poradit s disky CD, DVD, SACD, DVD-Audio i Blu-ray, včetně 3D verzí. Jeho procesor rozkóduje formáty Dolby a DTS HD, přičemž samostatný obvod Marvell QDEO poskytne prostřednictvím HDMI výstupu mimořádně kvalitní obraz. Možnosti připojení jsou opravdu bohaté, na internet dosáhnete přes přiložený Wi-Fi přijímač (dongle), k dispozici je také ethernetové rozhraní a navíc konektor e-SATA pro přehrávání HD audio a video souborů, včetně FLAC a MKV formátů, z vnějších zdrojů. 7.1kanálová audio část vlastní konstrukce je osazena pečlivě vybíranými a testovanými součástkami, shodnými z firemních CD přehrávačů série 6, které slibují jedinečný zvuk doprovázený skvělou kvalitou obrazu.“

Evropský audio design 2011-2012 - DALI FAZON F5

Hliníkový korpus, neobvyklé tvary, frekvenční rozsah 49 až 23 000 Hz v tolerančním pásmu 6 dB a váha 13,9 Kg, to je nová 2,5 pásmové reprobedna firmy Dali. Za 69 000 Kč ji můžete mít dokonce v červené barvě.

Klepněte pro větší obrázek

Porota EISA: „Hifi reprosoustava už dávno není jen pravoúhlá dřevěná skříň, stylová Fazon F5 nás o tom přesvědčí nejpůsobivěji. Tradiční materiály nahradil dánský audio specialista hliníkovým odlitkem, aby dosáhl originálního a šviháckého tvaru. Takový útvar nemá potěšit jen oko, klenutá ozvučnice je také ideální pro snížení vnitřních odrazů a je i neobyčejně tuhá. Hezkou tvářičku provázejí pečlivě testované firemní membrány z dřevěných vláken a hedvábný výškový reproduktor. K mání je ve vysoce leštěných barvách rudé, černé a bílé a tuto 86 cm vysokou skulpturu můžete postavit na speciální stojan, jenž ze všech stran ukryje přívodní kabely.“

Evropské reproduktory 2011-2012 - JBL Studio 190

3,5 pásmové bedny s rozsahem 40 až 22 000 Hz (-+ 3dB) a váhou 22 kg, to je novinka od JBL. Přes velké rozměry a povedený design nezaplatíte za ně velkou. Pár pro stereoposlech stojí 23 980 Kč, dá se také doplnit o další bedny stejné řady do kompletní sestavy domácího kina.

Klepněte pro větší obrázek

Porota EISA: „Firemní koncept Weave zaručuje, že reprosoustavy Studio 190 nezůstanou nepovšimnuty v davu – jsou efektní na první pohled. Trojpásmová konstrukce s párem 165mm basových měničů hraje velmi působivě a intenzivně, dynamicky a detailně, zvládne všechny typy hudby, včetně filmového doprovodu. Rozhodující je také kompatibilita se zesilovači, Studio 190 jsou ideálním partnerem mnohých i levných zesilovačů a AV receiverů. Tolik reproduktorů a tak nízká cenovka – jak to jen ta firma dělá?“

Evropská sestava reproduktorů 5.1 2011-2012 - KEF T205

Lehké a poměrně malé reproduktory se vlezu opravdu všude, kmitočtový rozsah uvádí výrobce 80 Hz až 30 000 Hz, subwoofer s měničem o průměru 25 cm zvládá basy od 30 Hz a zájemce o tuto povedenou sestavu domácí kina za ni zaplatí kolem 42 000 Kč.

Klepněte pro větší obrázek

Porota EISA: „V závodech sestrojit tu nejštíhlejší reprosoustavu se na stupeň vítězů postavila značka KEF se svou řadou T, tenkou pouhých 3,7 cm. Nejde však o podměrečné „Lo-Fi“ modely – jsou vybaveny firemními dvouvrstvými měniči s velmi tuhou a mělkou membránou. Mohou viset na zdi nebo stát na stojanech, vybírat si můžete z několika modelů reprosoustav a vytvořit tak velice homogenní sestavu, která nevyžaduje žádné zvláštní úsilí na instalaci a nastavení. Subwoofer pohání 250wattový zesilovač třídy D, jeho slušivý profil nebude u zadní či postranní zdi nijak překážet.“

Evropské 5.1 kanálové domácí kino 2011-2012 - LG HX966TZ/TZW

Sestavu jsme nedávno testovali, v režimu domácího kina excelovala. Když k tomu přičteme bezdrátové zadní reproduktory, celkový výkon 1 100 W, hliníkový přehrávač, který připevníte i na stěnu jedná se o výborné all-in-one řešení pro fanouška filmů. Zvládá i přehrávat internetový obsah, multimédia z domácí sítě a rovněž je možné jej ovládat smartphonem. Za cenu od 12 000 Kč není co řešit.

Klepněte pro větší obrázek

Porota EISA: „Toužíte po vyhraněné a osobité sestavě domácího kina, aniž byste museli vyrabovat svou peněženku? 3D Blu-ray kino HX966TZ s 5.1kanálovým ozvučením, snadným připojením a nastavením a bezdrátovými zadními reprosoustavami by mohlo být to pravé. Hlavní jednotka je vybavena technologií Smart TV umožňující prohlížení webu, stahování aplikací, zkontaktuje vás s vašimi přáteli na sociálních sítích, poskytne vám předpověď počasí nebo umožní hrát hry. Funkce Wi-Fi Direct opravdu snadno propojí vaše bezdrátové domácí přístroje, k USB vstupu připojíte externí disky a základnu pro iPhone/iPod. Na trhu přeplněném většinou složitými sestavami nabízí LG ryzí a nefalšované řešení s přátelským ovládáním a chováním.“

Evropský síťový přehrávač hudby 2011-2012 - Musical Fidelity M1 CLiC

Síťový hudební přehrávač za cenu přesahující 36 000 není určen běžným spotřebitelům, ale náročným majitelům kvalitních hi-fi sestav, kteří touží po kvalitním doplňku, který by vyřešil přehrávání hudby ze sítě i pevných disků.

Klepněte pro větší obrázek

Porota EISA: „Co je CLiC? Nazvat ho jen digitálním předzesilovačem nebo streamerem by nevystihlo celou podstatu. Přesnější je nejspíš komplexní komponent, jímž proudí internetová rádia a hudební soubory ze všemožných zdrojů včetně kabelové i bezdrátové sítě a USB externích úložišť, CD přehrávače a analogových zdrojů. CLiC je založený na firemním převodníku (DAC) s rozlišením 192 kHz/24 bitů; veškeré údaje zobrazuje rozměrný, jasný displej, jenž usnadňuje obsluhu. Máme tu celkem sedm digitálních vstupů, k nimž připojíme také iPod/iPhone/iPad, přední a zadní USB, dva koaxiální a jeden optický vstup. Musical Fidelity hraje báječně otevřeně, přehledně, živě a přes svou nízkou hmotnost vás dokáže až udeřit svou dynamikou a razantností.“

Témata článku: Novinky, EISA

Nvidia v Evropě potichu snížila ceny GeForce RTX 4090 a 4080

Nvidia v Evropě potichu snížila ceny GeForce RTX 4090 a 4080

Karel Javůrek
GeForce RTX 4000Grafické kartyNvidia
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify
Chytíte telefon, v tu ránu vyskočí reklama. Čína omezuje nekalé praktiky, které u nás ještě ani neznáme

Chytíte telefon, v tu ránu vyskočí reklama. Čína omezuje nekalé praktiky, které u nás ještě ani neznáme

** Čína už po jednom roce začíná regulovat funkci Shake to jump ** Měla sloužit k rychlé navigaci v aplikacích, jenže... ** ...místo toho byla zneužita pro zobrazení otravné reklamy

Martin Chroust
ReklamaČínaSmartphony
Netflix a 30 nejoblíbenějších filmů a seriálů v prosinci 2022: Enola a Wednesday, 1899 … ale i Koruna a nějaká romantika

Netflix a 30 nejoblíbenějších filmů a seriálů v prosinci 2022: Enola a Wednesday, 1899 … ale i Koruna a nějaká romantika

Tyto filmy a seriály jsou teď na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o souhrnnou oblíbenost za poslední týdny, kterou zjišťuje web FlixPatrol.

Ondřej Králík
Netflix
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2022)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2022)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
Brýle Hololens pohořely v testech americké armády. Vyvolávaly nevolnost a byly nebezpečné

Brýle Hololens pohořely v testech americké armády. Vyvolávaly nevolnost a byly nebezpečné

Markéta Mikešová
Rozšířená realitaArmádaUSAHoloLensMicrosoft