EISA 2009/2010: video, audio, domácí kino

27. srpna 2009
TWEET SDÍLET
EISA každý rok uděluje ceny produktům z různých oblastí elektroniky. Koho letos ocenila v kategoriích video, audio a domácí kino?

EISA (European Imaging and Sound Association) je unikátní asosiace padesáti zájmových časopisů z celkem devatenácti evropských zemí udělující každoročně ceny (EISA Awards) v různých oblastech spotřební elektroniky.

V roce 1982 se poprvé sešli redaktoři z pěti evropských časopisů o fotografování, aby vybrali fotoaparát roku. O sedm let později se dalších deset foto časopisů připojilo, a rok 1989 tak znamenal historický okamžik – rozšíření členské základny a počátek tradice. Postupem času se začala asociace ještě více rozrůstat a přibývaly další kategorie. Dnes členové asociace udělují ceny v šesti kategoriích – Audio & Home Theatre (audio a domácí kino), In – Car Electronics (elektronika do auta),Photo, Video, Mobile Devices (mobilní zařízení) a Green (ekologické výrobky).

Kategorie Video

Evropská rodinná videokamera 2009/2010 – Sanyo Xacti WH1

Xacti WM1 je vynikající odolná videokamera s nízkou hmotností určená především pro rodiny, jež často tráví prázdniny blízko vody. Ocení ji také amatérští potápěči, kteří už nemusejí o úchvatném podvodním světě pouze vyprávět. Díky důmyslné voděodolnému a prachuodolnému tělu můžete s touto kamerou pracovat až tři metry pod vodou (je certifikována podle norem IEC 60529, IPX8) a nebudete mít problémy ani s nebezpečným pískem. Nahrávku v základním vysokém rozlišení (1280x720p, 30fps) můžete uložit do vestavěné paměti nebo na SD/SDHC karty v externím slotu. Xacti WH1 disponuje 30 násobným optickým zoomem, a dokáže tak zachytit objekty i na hodně velkou vzdálenost.
 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Evropská digitální HD videokamera 2009/2010 – Panasonic HDC-TM300
 
HDC-TM300 je perfektní kombinací špičkové technologie, profesionálních funkcí a jednoduchého ovládání. Vysoce citlivý snímač 3MOS s vysokým rozlišením, účinná optická stabilizace obrazu a vyspělé obvody pro zpracování obraz zaručí kvalitní obraz za všech podmínek. Vestavěná 32GB paměť nahrazuje pevný disk a přispívá k vysoké spolehlivosti a tichému chodu. Nahrávky lze ukládat také na SD kartu a data mezi oběma médii lze jednoduše přesunovat. Vedle znamenitých video vlastností dostáváte díky bohatým možnostem ručního nastavení také kvalitní fotoaparát.
 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
 

Evropský HD „Camcorder“ 2009/2010 – Sony HDR-XR520V

Kamera je vybavena vysoce citlivým CMOS snímačem Exmor R s rozlišením 6 Mpix a novým objektivem G s 12 násobným zoomem, jenž se dokonale doplňuje se snímačem a poskytuje špičkový obraz i ve velmi složitých podmínkách. 240GB disk pojme až 101 hodinovou nahrávku obrazu s nejvyšším rozlišením a ve vysokém datovém toku. Funkce Smile Shutter automaticky rozpozná usměvavou tvář a nastaví mimo jiné správný odstín pleti. Samozřejmosti je velmi účinný optický stabilizátor. Převratnou novinkou pak vestavěná navigace GPS označující polohu každého záběru, což umožňuje vyhledání a archivaci snímků dle místa pořízení.
 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Evropský plazmový televizor 2009/2010– Panasonic TX – P42V10E

Díky vytříbené vyváženosti mezi obrazovou kvalitou, funkčností, konkurenceschopnou cenou a nejmodernější technologií je TX-P42V10E tou nejlepší volbou na plazmovém kolbišti. Televizor nabízí obrazový zážitek se znamenitým kontrastem a přirozenými barvami, jež dosáhnete bez složitého nastavování díky funkci THX Preset. Obraz s nejvyšším rozlišením Full HD získáte díky tunerům MPEG4 z pozemního i satelitního TV vysílání. Díky rozhraní VieraCast a praktickému ovládání se přímo připojíte k internetu, kompatibilita se standardem DLNA vám umožní získávat multimediální soubory z přístrojů zapojených do vaší domácí sítě. Obrazovka NeoPDP má velmi nízkou spotřebu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek  

Evropský LCD televizor 2009/2010 – Philips 46PFL9704H/12

Philips 46PFL9704H/12 disponuje podsvětlením panelu s celkem 224 segmenty diod LED a funkcí Local dimming, která dokáže snížit jas tmavých scén pouze na malých určených ploškách. Díky tomu dosahuje vysoké věrnosti černé barvy a vysokého kontrastu. Technologie Perfect Natural Motion bezchybně a s vysokou ostrostí zobrazí i rychle se pohybující detaily dokonce i ve svislém směru. Setup Assistant vám pomůže rychle vyhledat vaše oblíbená nastavení obrazu. Philips je také připravený pro připojení na internet – některé webové stránky jsou již předem instalované, vy však můžete unikátně procházet celým internetem a vaše oblíbené linky uložit pod přehlednými ikonami. Díky rozhraní USB a DLNA do televizoru dopravíte vaše multimediální soubory z počítače, media serverů, paměťových karet a dalších přístrojů. 46PFL9704H/12 je nejvyspělejším centrem zábavy pro jakoukoli domácnost, vrcholnou kvalitu obrazu doplňuje zadní osvětlení TV Ambilight.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Evropský „Webmedia“ televizor 2009/2010 – Samsung UE46B8000

Současný spotřebitel hledá obrazovou kvalitu na vysoké úrovni, stylový vzhled a zároveň žádá výhody připojení k internetu a k domácí síti. UE46B8000 to nabízí vše.Umožňuje okamžitý přístup na stránky Flickru, YouTube, Twitteru a mnoha dalších služeb, a to po drátě, ale i bezdrátově. Přes rozhraní USB a DLNA se vám otevírá přístup k obsahu vašich kamer, domácích serverů, přenosných audio přehrávačů, externích úložišť typu FAT i NTFS, k bohaté nabídce hudebních a video formátů i ve vysokém rozlišení. Televizor má vestavěnou knihovnu s atraktivní nabídkou her, návodů na kondiční cvičení, kuchařských receptů, písniček, najdete tu i obrazovou galerii a mnoho dalšího.

 Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Evropský Blu-ray přehrávač 2009/2010 – Pioneer BDP-LX91

Pioneer BDP-LX91 je první přehrávač, který díky velmi výkonné elektronice dokáže dekódovat jak formát Dolby TrueHD, tak i DTS-HD Master Audio. Také patří mezi jedny z prvních modelů, jež zvládnou analogový výstup plně osazený 7.1 kanály a kromě propojení HDMI 1.3a nabízí plnou kompatibilitu s Profilem 2 BD Live. Výkonný digitální signálový procesor dokáže přepočítat původní osmibitové kódování barev BD disků na kvalitnější 16 bitové. Kvalita obrazu a zvuku je neobyčejná, vysoce detailní a energická. Bílá barva čistě září, po barevných šmouhách není ani vidu, multikanálový zvuk je jednoduše úžasný, i ty nejsložitější nahrávky jsou vykresleny s nejmenšími detaily.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Evropský nejvýhodnější Blu-ray přehrávač 2009/2010 – LG BD390
 
Už jste se pokusili najít cenově přijatelný BD přehrávač, který by splnil všechny vaše požadavky? Zkuste LG BD390! Lze jej bezdrátově připojit k internetu (802.11n Wi-Fi), nechybí mu žádné z běžných rozhraní – USB, HDMI 1080p, YUV, S-video a nabízí dokonce analogový výstup 7.1. Své multimediální nahrávky si vychutnáte jak z vaší domácí DLNA sítě, tak přímo z PC. BD390 dokáže přehrát také soubory z externích FAT a NTFS, samozřejmosti je podpora mnoho formátů jako např. DivX, DivX HD a dokonce i MKV.
 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Evropský design (domácí kino) 2009/2010 – Samsung BD-P4600
 

Výrobce tento přístroj označil jako nejtenčí BD přehrávač na světě (42 mm) a zároveň také jako vůbec první BD přehrávač, který lze pověsit na zeď. Barevně i vzhledově ladí s televizory Samsung řady Crystal a jeho zaoblené křivky vypadají na stěně velmi působivě a efektně. Bezdrátový přístup k internetu nastavíte jednoduše pomocí USB přijímače, přehrávač má také vstup pro kabel LAN. Přístroj podporuje Bonus View pro filmy s funkcí obraz v obraze a také BD Live 2.0 s množstvím doplňkových interaktivních informací, které uložíte do vestavěné 1GB paměti. Samsung BD-P4600 dokáže podle výrobce přepočítat obraz standardního DVD až na rozlišení 1080p.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Evropská inovace (domácí kino) 2009/2010 – Philips Cinema 21:9 + BDP9100

Fandové domácího kina uvítali uvedení širokoúhlého televizoru Phlips s ohromným nadšením. A protože většina všech Blu-ray disků je distribuována v původním kinoformátu 2,35:1, toto je vůbec první televizor, jenž nás přibližuje k režisérovu záměru sledovat jeho dílo v originálním rozměru. Televizor přesto stále musí přepočítávat výstup BD přehrávače s rozlišením 1080p na svůj rozměr 2560x1080, výsledek však dosahuje přesvědčivé přirozenosti. Za ideálního partnera k Cinema 21:9 považuje výrobce Blu-ray přehrávač Philips BDP9100 vybavený dekodéry Dolby a DTS HD a 1GB pamětí pro extra bonusy BD Live Profile 2.0.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Evropský video projektor 2009/2010 – Sony BRAVIA VPL-VW85

Projektor BRAVIA VPL-VW85 je osazený třemi SXRD panely nejnovější generace, každý s rozlišením 1920x1080, jež poskytují klidný, plynulý a ostrý obraz s vysokým rozlišením. Díky nově koncipovanému ovládání clony dosahuje projektor podmanivého kontrastu, přesvědčivě živoucího videa s dosud neobvyklou hloubkou a čistotou. Firemní obvod Motionflow zajistí plynulé zobrazení rychlých dějů z jakéhokoli signálového zdroje.

 Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Evropská HD video editace 2009/2010 – Sony Vegas Pro 9
 
Za dostupnou cenu Sony Vegas Pro 9 poskytne plně profesionální střihové řešení. Má intuitivní a jednoduché ovládání, ale přitom můžete pracovat s neomezeným počtem audio/video stop i s hojnou paletu video formátů, např. DV, HDV a mnoha variantami AVCHD. Mimoto je kompatibilní s profesionálními formáty jako XDCAM a RED 4k. Díky dokonalému barevnému gradování a externí grafické kartě AJA můžete sledovat obraz jak na profesionálních monitorech, tak i na běžné TV obrazovce. Program bez problémů běží i na méně výkonných počítačích.
 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

 


 

Kategorii Audio a domácí kino naleznete v další kapitole.

Témata článku: Monitor Audio, EISA

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Proč si předplatit Netflix? Třeba kvůli těmto seriálům. Všechny mají dabing nebo české titulky

Proč si předplatit Netflix? Třeba kvůli těmto seriálům. Všechny mají dabing nebo české titulky

Na Netflixu jsme vybrali nejlepší seriály, které mají české titulky a často i dabing. Vycházeli jsme z hodnocení na filmových webech a přidali i trochu svého vlastního vkusu. Naprostou většinu seriálu nikde jinde než na Netflixu nenajdete.

Jaromír Puk
Proč si předplatit?
Recenze hry Gungrave G.O.R.E. Jedním slovem mlátička. Aneb když hra nemá co více nabídnout

Recenze hry Gungrave G.O.R.E. Jedním slovem mlátička. Aneb když hra nemá co více nabídnout

Old school akční rubačka, která je i přes to, že se občas snaží, intelektuálně prázdná až hanba.

Michal Drmla
Gungrave G.O.R.E.RecenzePC
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Netflix a 30 nejoblíbenějších filmů a seriálů v prosinci 2022: Enola a Wednesday, 1899 … ale i Koruna a nějaká romantika

Netflix a 30 nejoblíbenějších filmů a seriálů v prosinci 2022: Enola a Wednesday, 1899 … ale i Koruna a nějaká romantika

Tyto filmy a seriály jsou teď na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o souhrnnou oblíbenost za poslední týdny, kterou zjišťuje web FlixPatrol.

Ondřej Králík
Netflix
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify
Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2022)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2022)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály