EISA 2011: Dvě prestižní ocenění pro LG

29. srpna 2011

Společnost LG Electronics (LG), která je světovým lídrem a inovátorem ve spotřební elektronice, získala dvojici prestižních ocenění EISA 2011. LG zvítězilo v kategorii »European 3D Home Theater Solution«, tedy řešení 3D domácího kina. Druhou kategorií, ve které zvítězil produkt LG, je »European HT 5.1 System«, tedy přehrávač kombinovaný se systémem prostorového zvuku.

European Imaging and Sound Associations (EISA) 2011 udělila společnosti LG hned dvojici ocenění. První je za řešení 3D domácího kina, druhé pak v kategorii 5.1 systémů. Řešení 3D domácího kina se u LG skládá z 3D televizoru LG 55LW650S s technologií Cinema 3D Smart TV a z unikátního sound baru kombinovaného s 3D Blu-ray přehrávačem. Kdo chce kompletní a dokonalé řešení 3D kina, nemá tedy lepší volby. Druhé ocenění dostal systém domácího kina LG HX966TZ/TZW. Jedná se o kombinaci Smart 3D Blu-ray přehrávače se systémem prostorového zvuku.

„Dvojice ocenění ukazuje, že společnost LG je špičkou v domácí zábavě. Spotřebitelé, kteří sáhnou po produktech značky LG, nemohou udělat chybu. Obzvláště hrdí jsme na cenu řešení 3D domácího kina. To potvrzuje, že technologie, kterou jsme pro 3D vybrali, je správným krokem, kterým jsme se i navzdory konkurenci vydali,” uvedl Martin Malý, tiskový mluvčí společnosti LG Electronics CZ.

Model 55LW650S LG CINEMA 3D TV přináší špičkový obraz, jak ve 2D, tak ve 3D. Pro 3D používá pasivní technologii LG CINEMA 3D, která přináší ostrý obraz bez blikání, pro sledování navíc stačí použít lehké pasivní brýle s polarizovanými skly. Že obraz nebliká, to potvrzují certifikáty TÜV a Intertek. Navíc má LG certifikát z oční kliniky Lexum prokazující, že pasivní technologie LG CINEMA 3D nemá negativní vliv na lidské oko. Úhlopříčka televizoru o velikosti 140 cm pak nabízí neskutečný zážitek, který nadchne i nejnáročnějšího diváka. Televizor je vybaven funkcemi Smart TV, takže snadno lze prohlížet internetový obsah, přehrávat multimédia z počítače nebo domácí sítě a přímo do televizoru lze instalovat interaktivní aplikace.

LG HLX56S 3D Blu-ray™ Sound Bar je kombinací 3D Blu-ray přehrávače a výkonného zvukového systému v konfiguraci 4.1 s úctyhodným výkonem 430 W. Ten nabídne famózní zvukový přednes, navíc zabírá jen velmi málo místa. Subwoofer je připojen bezdrátově, takže instalace je velmi jednoduchá. Přehrávač je vybaven novou technologií Wi-Fi Direct™, díky které lze velmi rychle a jednoduše sdílet multimediální obsah ze smartphonů. Celý systém lze navíc velmi komfortně ovládat pomocí smartphonu se systémem Android. Aplikace, která se do zařízení nainstaluje, slouží jako dálkové ovládání s dotykovým displejem.

LG HX966TZ/TZW je nezbytným doplňkem každého náročného diváka, který chce jen ten nejdokonalejší požitek z filmů. 3D Blu-ray™ přehrávač je doplněn o reproduktory s výkonem neuvěřitelných 1 100 W. Je jedno, zda špičkově zpracovaný hliníkový přehrávač připevníte na stěnu, nebo se z něj stane ozdobný doplněk vašeho pokoje zábavy. Tento přehrávač doplní každý televizor o technologii LG Smart TV, takže bude možné jednoduše přehrávat internetový obsah, multimédia z domácí sítě a rovněž je možné jej ovládat smartphonem. Systém vyniká především špičkovou kvalitou zvuku, díky pěti výkonným reproduktorům a subwooferu. Zadní reproduktory se připojují bezdrátově, takže není třeba natahovat po pokoji kabely.

Témata článku: Tiskové zprávy

Určitě si přečtěte

14 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

14 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

Jako domácí sluchátka označujeme rozměrnější a pohodlnější sluchátka pro dlouhodobější poslech: například hudby u počítače, domácího Hi-Fi, ale i televizoru. Vybrali jsme ta nejlepší.

93 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Sluchátka
Pozor. Konec DVB-T neznamená konec koncesionářských poplatků pro ČT a ČRo

Pozor. Konec DVB-T neznamená konec koncesionářských poplatků pro ČT a ČRo

** Necháte si televizor s DVB-T? Poplatky se vás stejně týkají. ** Jaký je oficiální výklad zákona a co říkají ČT a ČRo? ** Proč je zákon špatně a měl by se změnit?

92 Lukáš Václavík

Lukáš Václavík
Přechod na DVB-T2DVB-T2
EISA: nejlepší televizory, projektor a multimediální přehrávač pro rok 2020/2021

EISA: nejlepší televizory, projektor a multimediální přehrávač pro rok 2020/2021

Přestože se letos všechny velké akce a veletrhy se spotřební elektronikou ruší, tak každoročního vyhlášení nejlepších produktů dle asociace EISA jsme se dočkali. Podívejte se, co EISA považuje za to nejlepší.

17 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Televizory
40 sex symbolů italského filmu

40 sex symbolů italského filmu

Sophia Loren, Claudia Cardinale, Laura Antonelli, Ornella Muti nebo Monica Bellucci. Největší hvězdy italského filmu poodhalují závoj své nevšední krásy.

Marek Čech

Marek Čech
Filmy
EISA: nejlepší AV produkty pro domácí kino pro rok 2020/2021

EISA: nejlepší AV produkty pro domácí kino pro rok 2020/2021

Které reproduktory, subwoofer či AV přijímač považuje EISA za nejlepší a nejzajímavější ve svých kategoriích? Nechybí ani soundbary.

6 Jaromír Puk

Jaromír Puk
EISA
První OLED TV od Xiaomi je high-end, který uspokojí i hráče

První OLED TV od Xiaomi je high-end, který uspokojí i hráče

39 Lukáš Václavík

Lukáš Václavík
XiaomiOLEDTelevizory
10 nejlepších filmů o lásce s lesbickou tématikou

10 nejlepších filmů o lásce s lesbickou tématikou

Láska je láska, Vrcholné umění, Loving Annabelle, Děcka jsou v pohodě. Proč vyobrazení vášně v lesbických romancích působí opravdověji?

32 Marek Čech

Marek Čech
Filmy