10
Fotogalerie

EISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2013/2014

Jaké reproduktory jsou letos nejlepší? Kdo si odnesl ocenění asociace EISA? Podívejme se na kategorii AV produktů, jejichž cílem je nabídnout kvalitní zvuk.

Kapitoly článku:


EISA je největší organizací vydavatelů multimédií v Evropě sdružující celkem 50 specializovaných časopisů z 19 evropských zemí zaměřených na oblast od audia a videa a mobilní elektroniky až po fotografii. Zástupcem za Českou republiku je časopis Stereo-Video. Podobně jako každý rok i tentokrát EISA vybrala nejlepší produkty.

Oficiální vyhlášení výsledků a předání ocenění proběhne již tradičně na veletrhu IFA, podívejme se však na kategorii audio, která zahrnuje sluchátka, reprobedny, audiosystémy a další výrobky, jejichž primární funkcí je kvalitní reprodukce zvuku. Hodnotí se vždy v několika kategoriích, ty ale každý rok nemusí být shodné.

Pro upřesnění: text o produktech nejsou naše slova, ale zdůvodnění asociace EISA, ve kterém popisuje, proč daný produkt vybrala a ocenila. Mimochodem - jsou pro vás podobná ocenění důležitá při výběru a nákupu?


Bezdrátová sluchátka roku 2013-2014:
AKG K935

AKG K935.jpg 

Pokud si chcete užívat zvuk svého hifi systému soukromě, avšak neuvázaný přívodním kabelem, pak AKG jsou ta pravá sluchátka pro vás. Základna, kterou lze zavěsit také na zeď, obsahuje magnety, jež drží sluchátka při nabíjení ve správné poloze. Plně nabitá hrají až osm hodin, přenos signálu probíhá na frekvenci 2,4 GHz, jež zajišťuje vysokou kvalitu zvuku.

Analogové vstupy cinch a 3,5 mm společně s přepínačem citlivosti dovolují připojit sluchátka k pestré směsici hudebních zdrojů. K935 hrají velmi detailně, zvuk má veliký prostor a působí velmi sympaticky, pohodě a komfortu při poslechu přispívají také měkké sametové náušníky a nízká hmotnost sluchátek.


Evropské Hi-Fi příslušenství roku 2013-2014:
AudioQuest Carbon USB kabel

Carbon.jpg 

Každý ostřílený hifista ví, že různé signálové a reproduktorové kabely mají vliv na zvuk hifi systému, avšak totéž je pravda i o digitálních kabelech. Zvýšený zájem o USB DAC převodníky nyní doprovází také podobná popularita speciálních USB kabelů a AudioQuest stojí na čele těchto nových technologií.

Carbon USB, pojmenovaný podle opláštění tkaného z uhlíkových vláken, tvoří výběrové vodiče z ryzí mědi potažené stříbrem, konstrukce přísně dodržuje specifikaci USB, proto nabízí výjimečnou kompatibilitu a napomáhá dosáhnout neobyčejné kvality zvukové reprodukce se všemi kvalitními USB převodníky. Pokud chcete vydolovat z vaší aparatury to nejlepší, pak zapojte AudioQuest Carbon.


Evropský bezdrátový reproduktorový systém pro rok 2013/2014: Dali Kubik Free

DALI-Kubik-Free.jpg 

DALI v této nejnovější sérii miniaturních dvoupásmových reprosoustav spojil účelnost spolu se zábavou. Kubik Free se samostatným napájením se bezdrátově spojí s jakýmkoli Bluetooth hudebním přehrávačem a vestavěné zesilovače obratem vykouzlí lahodně příjemný zvuk z vlastních firemních středobasových repro s membránou z dřevěných vláken a z výškáče s měkkou kupolkou.

Samozřejmě, že máme k dispozici také USB a optické vstupy k připojení vašeho televizoru či stereofonních audio zařízení. Multipinový konektor je připravený napájet druhou, tentokrát pasivní reeprosoustavu Kubik Free Xtra, využít můžete také výstup pro subwoofer k vytvoření ucelené sestavy 2.1. Vzhled si pak přizpůsobíte výběrem té pravé barvy krycí mřížky.


Evropský mikro audio systém roku 2013-2014: LG CM3430

lg-cm3430w-micro-hifi-system-medium02.jpg 

V miniaturní skříňce tohoto bezdrátového systému je ukryto podstatně více audio technologií, než je na první pohled zjevné. Reprosestavu v konfiguraci 2.1 se dvěma basovými reproduktory ukrytými v těle CM3430 pohání 40wattový zesilovač třídy D.

Supertenký kabinet, který je k mání v mnoha barevných variantách, hostí CD přehrávač se štěrbinovou mechanikou, FM nebo DAB přijímač (v závislosti na verzi) a USB konektor, jehož prostřednictvím přehráváte i nekomprimované hudební soubory. Hudba může také proudit bezdrátově po Bluetooth nebo AirPlay. Ať už zvolíte jakýkoli zdroj, všestranný CM3430 zahraje překvapivě majestátně a podmanivě, navzdory svému nenápadnému vzezření.

 


Evropské High End audio roku 2013/14:
T+A MP 3000 HV/PA 3000 HV

ta-hv-serie-lp.jpg 

Toto ocenění EISA si zaslouží pouze takový produkt, který kombinuje to nejlepší z hifi techniky se znamenitou zvukovou kvalitou. Tento rok stanul na vítězném stupni zástupce úžasné řady HV (High Voltage) firmy T+A. Oba komponenty, digitální přehrávač MP 3000 HV a integrovaný zesilovač PA 3000 HV, mají mohutné hliníkové šasi s bezvadně čistým designem.

Srdcem přehrávače je jeho highendový převodník, doplněný plejádou digitálních vstupů, CD mechanikou, síťovým klientem UPnP pro přenos hudby z počítačových zdrojů, internetovým a FM radiopřijímačem. Zesilovač zvládne vydatných 300 W a sestavu můžeme ovládat skvělou firemní dvoucestnou dálkou FD100 vybavenou displejem. Série HV je ztělesněním highendového vkusu a samé podstaty Hi-Fi!

Určitě si přečtěte

Články odjinud