EISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2017/2018

EISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2017/2018

Jaké reproduktory jsou letos nejlepší? Jaká sluchátka si odnesla ocenění EISA? Podívejme se na kategorii Hi-Fi produktů, jejichž cílem je nabídnout kvalitní zvuk.

EISA je největší organizací vydavatelů multimédií v Evropě sdružující celkem 50 specializovaných časopisů z 19 evropských zemí zaměřených na oblast od audia a videa a mobilní elektroniky až po fotografii.

Zástupcem za Českou republiku je časopis Stereo-Video. Podobně jako každý rok i tentokrát EISA vybrala nejlepší produkty. Oficiální vyhlášení výsledků a předání ocenění proběhne již tradičně na veletrhu IFA, podívejme se však na kategorii audio, která zahrnuje sluchátka, reprobedny, audiosystémy a další výrobky, jejichž primární funkcí je kvalitní reprodukce zvuku. Hodnotí se vždy v několika kategoriích, které se ale mohou měnit.

Pozor! Opět připomínáme, že text k produktům není náš text, ale převzaté oficiální zdůvodnění EISA, proč právě dané Hi-Fi zařízení považuje za nejlepší ve své kategorii.

Přenosný D/A převodník - sluchátkový zesilovač 2017/2018
RHA DACAMP L1

Cena: 14 990 Kč 

RHA DACAMP L1.jpg

EISA: Tato mladá společnost suverénně vstoupila do světa špičkových audio výrobců se svým plně symetrickým sluchátkovým zesilovačem a D/A převodníkem se dvěma čipy ESS SABRE32 ES9018K2M. Ve výbavě dostanete veškeré kabely pro spojení s  vaším přenosným strojkem, k  dispozici je mimo USB a symetrického AES/EBU také optický vstup.

Audiofilové ocení symetrický výstup pro sluchátka v  sousedství běžného 3,5mm jacku. Dacamp vydrží hrát muziku s  rozlišením až 384 kHz/32 bitů deset hodin s  výstupním napětím až 30 mV, poctivé pouzdro je pevného hliníku. Pro všechny, kdo si rádi vychutnají špičkovou kvalitu muziky také na cestách, je RHA senzační volbou.

Pokračování 2 / 14

Síťový multiroomový přehrávač 2017/2018
Yamaha WXC-50

Cena: 11 990 Kč

Yamaha WXC-50.jpg

EISA: Miniaturním rozměrům navzdory lze nový bezdrátový komponent WXC-50 považovat za hi-fi švýcarský armádní nůž, který toho umí opravdu hodně. Pracuje jako samostatný streamer nebo D/A převodník-předzesilovač a plně využívá multiroomové funkce firemního síťového systému MusicCast.

Tato technologie snadné distribuce dat v  rámci celého domu či bytu se snadno ovládá například prostřednictvím aplikace v mobilním zařízení. Podpora DSD, bezeztrátových FLAC souborů či všech důležitých hudebních serverů je samozřejmostí. Cenově velmi dostupný způsob jak zaplnit hudbou celý váš poslechový prostor.

Pokračování 3 / 14

Hi-Fi inovace 2017/2018
Devialet Gold Phantom

Cena: 1 990 €

Devialet Gold Phantom.jpg

EISA: Zlato v  názvu i na bocích představuje nejmarkantnější změnu u revolučního reprosystému Phantom francouzské společnosti Devialet. Zůstala unikátní technologie protkaná množstvím patentů, 4500W integrovaný zesilovač s ADH (Analog/Digital Hybrid) a SAM (Speaker Active Matching).

O spodní partie se stará pár středobasových měničů posílený o pulsující zářiče, horní část spektra jistí nový titanový tweeter. Bezdrátová konektivita zahrnuje wifi, AirPlay, Bluetooth a Gold Phantom podporuje Spotify i další internetové hudební servery. K  dispozici jsou dále i ethernetový a optický vstup. Snad nikdy v  historii se nepotkalo tolik hi-fi inovací v  tak kompaktním a elegantním reprosystému.

Pokračování 4 / 14

High-End Stereosystém 2017/2018
Marantz SA-10 + PM-10

Cena: 6 999 € + 7 999 €

MARANTZ-PM_10-SA_10-Gold-atmosphere-angled-a-FINAL.jpg

EISA: Díky nejnovějšímu „desítkovému“ stereo tandemu společnost Marantz pronikla do nejvyšších audiofilských pater. SA-10 zpracovává signál z SACD, CD a dalších digitálních zdrojů prostřednictvím firemní technologie MMM (Marantz Musical Mastering), jež nepotřebuje konvenční D/A převodník a používá vlastní hardware a software k bezchybné konverzi dat.

PM-10 je prvním firemním highendovým zesilovač třídy D, osazeným moduly Ncore, kterým vděčí za silný, nezkreslený zvuk. Vskutku impozantní stereo kombinace.

Pokračování 5 / 14

Zesilovač s nejlepším poměrem cena/výkon 2017/2018
NAD C 338

Cena: 19 990 Kč

NAD C 338.jpg

EISA: NAD je proslulá a tradiční zesilovačová značka, která si vždy věřila natolik, že neváhala zápasit i se soupeři z vyšších kategorií. A model C 338 vnáší do firemního katalogu další zcela nový rozměr. Je to první integrovaný zesilovač na světě s  vestavěným zařízením Chromecast, které si poradí s většinou významných hudebních služeb.

Navzdory svým kompaktním rozměrům se zesilovač třídy D obejde bez většího chladiče a dodává do čtyř- i osmiohmových reprosoustav trvale výstupní výkon až 2× 50 W. K  dispozici je osm vstupů: mj. Bluetooth, optický, koaxiální, MM phono a linkový analogový. Zbývá už zmínit pouze sluchátkový výstup pro 6,35mm jack a opět se podivit jeho mimořádně výhodné ceně.

Pokračování 6 / 14

Integrovaný zesilovač 2017/2018
HEGEL RÖST

Cena:  69 990 Kč

HEGEL RÖST.jpg

EISA: Nenechte se zmást jeho subtilními proporcemi – tento malý, ale po čertech hbitý zesilovač je připraven spolupracovat se širokou škálou komponentů. Firemní patentované obvody SoundEngine 3 jsou zárukou průzračného a přirozeného zvuku a poradí si s  většinou reprosoustav.

Výborný D/A převodník čte data v  nejrozšířenějších formátech a nechybí ani podpora AirPlay, USB a DLNA, takže si můžete přehrávat hudbu přímo z vaší domácí sítě. Elegantní ergonomie zaručují pohodlné použití, uživatelský komfort zvyšuje přibalený dálkový ovladač RC8 v robustním pouzdře z anodizovaného hliníku.

Pokračování 7 / 14

Highendový Gramofon 2017/2018
Elac Maracord 90

Cena: 54 990 Kč 

Elac Maracord 90.jpg

EISA: Společnost ELAC oslavila své devadesáté narozeniny krásným, zbrusu novým gramofonem. Výroční produkt umně propojuje firemní tradici s moderním designem. Nabídka různých povrchových úprav MDF šasi je vskutku opulentní a jeho mohutnost je pevným základem pro těžký, řemínkem poháněný talíř.

Elektronický regulátor poskytuje stabilní běh a variabilní nastavení a ramínko z uhlíkových vláken nese přenosku vyrobenou ve spolupráci s  firmou Audio-Technica, která opětovně potvrzuje, že analog je zkrátka analog. Skvělý comeback jedné z  vinylových legend.

Pokračování 8 / 14

Gramofon s nejlepším poměrem výkon/cena 2017/2018
Pro-Ject Essential III Flexi-Range

Cena: 325 €

Pro-Ject Essential III Flexi-Range.jpg

EISA: Šest různých modelů zahrnuje řada Flexi-Range, z  nichž si musí vybrat každý vinylový „závislák“: od super cenově výhodného základu Essential III po plně vybavený gramofon Record Master s elektronickou regulací otáček, A/D převodníkem a USB výstupem – zkrátka pro každého něco.

Dokonce je k  dispozici i model s  kodekem Bluetooth aptX. Každý přístroj bývá osazen Ortofon OM10 přenoskou. Červený, černý nebo bílý lak? Záleží na vašem vkusu, ale pokaždé oceníte vytříbený zvuk gramofonu Pro-Ject Essential III.

Pokračování 9 / 14

D/A převodník - sluchátkový zesilovač 2017/2018
Pro-Ject Pre Box S2 Digital

Cena: 9 190 Kč

Pro-Ject Pre Box S2 Digital.jpg

EISA: Tento drobný přístroj jasně dokazuje, že ve světě digitálního zvuku méně může být někdy více. Dlouhý výčet funkcí zahrnuje kompletní předzesilovač i nejnovější ESS Sabre D/A převodník, pracující v dual mono konfiguraci.

Poradí si formáty od DSD512 po 768 kHz/32 bit PCM a dokonce zvládá i MQA soubory. A nesmíme zapomenout na vysoce kvalitní pasivní součástky, integrovaný sluchátkový zesilovač a šikovný digitální filtr. Přehledný a přirozený zvuk se zanedbatelný šumem i zkreslením a fenomenální dynamikou – to je Pre Box S2, skvělé, cenově dostupné hi-fi.

Pokračování 10 / 14

Sluchátka 2017/2018
Denon AH-D7200

Cena: 799 €

Denon AH-D7200.jpg

EISA: Pokud jde o sluchátka, nevyplatí se šetřit na úkor komfortu. Lehounké náušníky vyrobené ze světlého ořechu a hlavový most potažený jehnětinou – je radost mít tato sluchátka jak na hlavě, tak i na uších. Denon AH-D7200 oplývají přepychovým zvukem, který neunaví ani při delším obcování s  vaší oblíbenou hudbou.

Vděčí za něj měničům FreeEdge s membránou vyrobenou ze zvláště robustních a přitom lehkých nanovláken, jež se vyznačuji precizní kontrolou pohybu a minimálním zkreslením. Ušlechtilé materiály propůjčují reprodukci lehkost, živočišnost a muzikálnost. Firma Denon se vrací na scénu ve velkém stylu.

Pokračování 11 / 14

Podlahová reprosoustava 2017/2018
Q Acoustics Concept 500

Cena: 4 000 € 

Q Acoustics Concept 500.jpg

EISA: Někteří mainstreamoví výrobci reproduktorových soustav se občas ošívají, když se mají se svými produkty vydat do hájemství luxusních modelů, ale společnost Q Acoustics evidentně nikoliv. Concept 500 jsou nové odvážné podlahovky, které zaměstnávají vysoce kvalifikované měniče. Štíhlé kabinety, potažené pravou dýhou, kryje černý nebo bílý lak.

Speciálně navržený tweeter vzorně spolupracuje s párem středobasových reproduktorů, které jsou zasazeny do silně vyztužených sendvičových panelů. Reprosoustava svým neutrálním, přesto rafinovaným výkonem nutí posluchače opakovaně se ubezpečovat, že na cenovce nechybí vzadu nula.

Pokračování 12 / 14

Stojanová reprosoustava 2017/2018
Dynaudio Contour 20

Cena: 124 990 Kč

Dynaudio Contour 20.jpg

EISA: Výjimečná regálová reprosoustava hraje mnohem mohutněji, než by se na první pohled mohlo zdát. Poslední přírůstek z  bohaté řady stojanových boxů Contour (jejíž počátky hledejme na úsvitu 80. let minulého století) je pochopitelně osazený vynikajícím firemním tweeterem Esotar2.

Středobasový měnič, využívající všech výhod MSP technologie, je ukotvený v  silné hliníkové desce, zapuštěné do čelního panelu. Výsledkem je obdivuhodně košaatý, přesto přesný zvuk s překvapivě hlubokými basy. Delikátní zaoblení hran a ušlechtilý povrch korunují dílo.

Pokračování 13 / 14

Reprosoustava s nejlepším poměrem výkon/cena 2017/2018
Dali Spektor 6

Cena: 19 990 Kč

Dali Spektor 6.jpg

EISA: Podlahovou reprosoustavu s lepším poměrem výkon/cena budete hledat velmi těžko. Vlajková loď z  firemní flotily SPEKTOR nabízí opravdu velký zvuk díky urostlým kabinetům v  dvojí povrchové úpravě – na výběr je stylová čerň a ořech.

Vysoce kvalitní měniče jsou vlastní výroby – tweeter s měkkou kalotou a dvojice středobasových měničů s  dřevovláknitou membránou produkují neočekávaně civilizovaný, přesto plnokrevný zvuk, který zaplní i větší poslechový prostor. S  touto cenově velmi přátelskou reprosoustavou si užijete spoustu zábavy a navíc jí to bude u vás slušet.

Pokračování 14 / 14

Bezdrátová reprosoustava 2017/2018
KEF LS50

Cena: 63 990 Kč

KEF LS50.jpg

EISA: Společnost KEF vytvořila všestrannou aktivní all-in-one reprosoustavu, která streamuje hudbu ze sítě, je kompatibilní s bluetoothovým kodekem aptX a službou Tidal a poradí si i s Hi-Res Audio (až 192 kHz/24 bit přes USB vstup). K  dispozici jsou i optický digitální a linkový RCA vstup.

230W zesilovač přímo obhospodařuje rafinované Uni-Q středobasové měniče s centrálně zabudovaným tweeterem, které společně dokážou vykouzlit velmi široké, přesto dokonale přesné stereo. Bezdrátová reprosoustava přebírá štafetu od laureátky cen EISA 2012–2013, klasické soustavy KEF LS50, pouze se přizpůsobila době, která se chce osvobodit z  tenat kabelů.

Určitě si přečtěte

Články odjinud