EISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2019/2020

EISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2019/2020

Jaké reproduktory jsou letos nejlepší? Jaký zesilovač si odnesl ocenění EISA? Podívejme se na kategorii Hi-Fi produktů, jejichž cílem je nabídnout kvalitní zvuk.

EISA je největší organizací vydavatelů multimédií v Evropě sdružující celkem 50 specializovaných časopisů z 19 evropských zemí zaměřených na oblast od audia a videa a mobilní elektroniky až po fotografii. Zástupcem za Českou republiku je tradičně časopis Stereo-Video.

Jako každý rok i tentokrát EISA vybrala nejlepší produkty. Oficiální vyhlášení výsledků a předání ocenění proběhne na veletrhu IFA, podívejme se však na kategorii audio, která zahrnuje sluchátka, reprobedny, audiosystémy a další výrobky, jejichž primární funkcí je kvalitní reprodukce zvuku. 

Připomínáme, že text k produktům není náš text, ale převzaté oficiální zdůvodnění EISA, proč právě dané Hi-Fi zařízení považuje za nejlepší ve své kategorii.


Nejlepší aktivní stereo reprosystém pro rok 2019/2020
ELAC Navis ARB-51

Cena: 52 000 Kč

ELAC-argo.jpg

Komentář EISA: "Aktivní stojanové soustavy jsou součástí nové řady společnosti ELAC – existuje i větší sloupový model ARF-51. Regálovky jsou osazeny firemními měniči, integrovanými analogovými výhybkami a zesilovači – výsledkem jejich spolupráce je pozoruhodná přesnost a čistota zvuku.

Skutečnost, že každý reproduktor má svůj vlastní zesilovač (tweeter a středy jsou namontovány kvůli přesnějšímu vyzařování instalovány koncentricky), má pozitivní vliv na jejich nezávislost.

Pokud Navis připojíte k předzesilovači prostřednictvím RCA nebo XLR kabelů, získáte kompletní, optimalizovaný systém. Nabízí se i možnost bezdrátové komunikace pomocí rozdělovače ELAC AirX2. Brilantní!"

Pokračování 2 / 18

Nejlepší all-in-one systém pro 2019/2020
NAIM MU-SO 2nd generation

Cena: 39 990 Kč

Mu-so 2nd Generation - The AirPlay 2 Speaker Your Music Deserves.png

Komentář EISA: "Naim uvedením svého modelu Mu-so vytvořil na trhu zcela nový segment: vysoce kvalitní all-in-one streamovací systém. Mu-so 2. generace má tedy na co navazovat a rozvíjet.

Navrch přibalil extra funkce zvyšující kvalitu zvuku a také zcela nové reproduktory, navržené společně s firmou Focal. Naim to evidentně s „platformou pro budoucnost“ myslí vážně, o čemž svědčí audio pracující v režimu 384 kHz/32 bitů a velký počet služeb zprostředkovaných Chromecast Audio.

Prostřednictvím HDMI (ARC) postoupí o level výše i zvuk vašeho televizoru. Ten otevřený, sebevědomý a přesto detailní sound opravdu stojí za to slyšet. Početné konkurenci vyrostl silný soupeř."

Pokračování 3 / 18

Zesilovač s nejlepším poměrem cena/výkon pro rok 2019/2020: Rotel A11

Cena: 15 000 Kč (přibližně)

a11-black.jpg

Komentář EISA: "Svůj příběh píše společnost Rotel bezmála 60 let a jako červená nit se jím linou cenově dostupné zesilovače bez zbytečných parádiček, zato se spoustou výkonu pod kapotou.

A11 je nejnovějším přírůstkem v této proslulé linie – a výhodnější nabídku budete hledat těžko. Přístroj staví na klasické firemní třídě AB s 50 W na kanál (8 Ω) a pro pokročilé uživatele má rozumně osázené konektorové pole. Poradí si s MM přenoskami i s Bluetooth (s aptX) pro bezdrátové streamování z přenosných zařízení.

Přidanou hodnotou ke zvukovým kvalitám jsou dlouholetá firemní tradice v tomto oboru, bohaté zkušenosti s vývojem a testováním vlastních komponent – a výsledkem je mimořádně atraktivní integrovaný zesilovač, pro nějž je hudba vždy až na prvním místě."

Pokračování 4 / 18

Gramofon s nejlepším poměrem cena/výkon pro rok 2019/2020: Pro-Ject X1

Cena: 20 790 Kč

X1-turntable-b1.jpg

Komentář EISA: "Modely Pro-Ject jsou synonymem kvalitních a zároveň cenově dostupných evropských gramofonů. Od roku 1991 firma podle všeho stála v čele vinylového obrození a její X1 je poslední reinkarnací klasického modelu Pro-Ject 1, kterým to všechno začalo.

Podívejte se na dokonalý lesk šasi, který připišme na vrub osmi vrstvám laku a několika kolečkům ručního leštění – ano, stále hovoříme o cenově dostupném přístroji – a zjistíte, že téměř každý aspekt designu byl vylepšen: MDF desky, talíř, zavěšení motoru i rychlosti řízení či rameno složené z uhlíkových vláken a hliníku.

Dokonce i přenoska je zcela nová a pro Pro-Ject ji připravil a vyladil Ortofon. Bezpochyby nejlepší gramofonová sestava do 1 000 eur na trhu."

Pokračování 5 / 18

Nejlepší regálové reprosoustavy pro rok 2019/2020: Monitor Audio Gold 100

Cena:  49 990 Kč

monitor-audio-gold-100_dark_walnut_1_2.jpg

Komentář EISA: "Společnost Monitor Audio v modelu Gold 100 zúročila desítky let úspěchů budování malých i velkých soustav. Tyto regálovky s velkým zvukem, popírajícím jejich kompaktní rozměry, jsou osazeny měniči s nejnovější verzí firemní technologie C-CAM, směsi keramiky a hořčiko-hliníkové slitiny, jež membránám propůjčuje jak lehkost, tak i pevnost, rychlou odezvu a v neposlední řadě mohutný, přesto detailní zvuk.

Překvapivá je vzájemná spolupráce mezi reproduktory i hluboký a melodický bas. Soustavy Monitor Audio navíc oplývají precizní konstrukci a krásnou povrchovou úpravou – zkrátka a dobře, skutečně vynikající soustavy v kompaktním provedení."

Pokračování 6 / 18

Nejlepší kompaktní sterosystém pro rok 2019/2020
Marantz Melody X (M-CR612)

Cena: 17 975 Kč

XL_mcr612_sg_N_fr.png

Komentář EISA: "Série kompaktních systémů Marantz Melody už dlouho poutá pozornost umnou kombinací stylu, jednoduchého ovládání a nepřeslechnutelného výkonu – M-CR612 (respektive Melody X), je kvintesencí toho všeho. K dispozici je buď v lesklé černé nebo klasické Marantz champagne barvě.

Poradí si s přehráváním CD, hudbou po síti, streamovacími službami Spotify, TuneIn Radio a Tidal, FM/DAB+ rádiem, k dispozici jsou analogové i digitální vstupy, takže systém poslouží i jako soundbar k TV. Je také kompatibilní s HEOS, může se tedy stát součástí multiroomového bezdrátového zvukového systému.

Ovládat jej lze i hlasem pomocí Amazon Alexa, Google Assistant nebo Apple Siri. Výrobce navíc „přibalil“ možnost spuštění dvou párů reproduktorů se samostatným ovládáním hlasitosti (případně zdvojnásobením síly do páru jediného). Pozoruhodně flexibilní a hlavně skvěle hrající kompaktní systém."

Pokračování 7 / 18

Nejlepší D-A převodník pro rok 2019/2020
Chord Electronics Qutest

Cena: 34 990 Kč

Qutest-Front-1-900x675.jpg

Komentář EISA: "Chord Electronics Qutest, navržený jako náhrada za respektovaný model 2Qute, se liší od dalších firemních kompaktních převodníků tím, že nedisponuje sluchátkovým zesilovačem, ale veškeré své úsilí soustřeďuje na převod na trase digitál–audio v té nejvyšší možné kvalitě.

Převodník sází na osvědčenou architekturu oceňovaného modelu Hugo 22, má optické a koaxiální digitální vstupy, navíc izolovaný vstup USB-B pro připojení k počítači.

V tradiční chordovské ambaláži, tedy precizně frézovaném hliníkovém šasi, se ukrývá zařízení připravené spolupracovat prostřednictvím analogových výstupů se zesilovači, předzesilovači i sluchátkovými siliči. Pokud hledáte velký, dramatický zvuk z kompaktních D/A převodníků, jste na správné adrese."

Pokračování 8 / 18

Digitální zdroj pro rok 2019/2020
Pro-Ject CD Box RS2 T/Pre Box RS2 Digital  

pre-box-rs2cd-box-rs_eisa_0.png

Komentář EISA: "Pro-Ject si nejspíš každý spojí s kvalitními gramofony, ale firma se hodlá prosadit i v oblasti digitálního audia – tyto dva komponenty, CD transport a DAC/předzesilovač, jsou toho velmi přesvědčivým důkazem. Skříň mechaniky je sestavena z puntičkářsky přesně opracovaných dílů ze slitiny uhlíku a hliníku.

Optimálního partnera nalezne v nesmírně flexibilním komponentu Pre Box RS2 Digital, osazeném dokonce HDMI, Bluetooth, USB-B, digitálními vstupy (koaxiální a Toslink) a analogovými výstupy.

Kromě podpory MQA nabízí na sedm digitálních filtrů a tato kombinace zajišťuje CD a hi-res audio zvuk v neoposlouchatelné kvalitě – vskutku špičkový výkon a nejvyšší flexibilita zabalené do dvou pozoruhodně kompaktních skříní!"

Pokračování 9 / 18

Nejlepší Hi-Fi Upgrade pro rok 2019/2020
IsoAcoustics GAIA 

Cena: neznámá

IsoAcoustics_GAIA_web-1024x731.jpg

Komentář EISA: "Všichni si uvědomujeme důležitost izolace hi-fi elektroniky od okolí pro zvukovou kvalitu, ale teprve až uvidíte a hlavně uslyšíte (!) podložky IsoAcoustics GAIA v akci, pochopíte, že pro reprosoustavy to platí dvojnásob.

Válcové „puky“ společnosti IsoAcoustics dokazují, že existuje i jiný princip než staré dobré podlahové hroty – jakmile na ně usadíme kabinet, kromě eliminace vibrací zajistíme, že nebude mít tendenci putovat po poslechové místnosti jak vejce na vandru.

Hlavní předností kromě omezení interakce soustav s podlahou je zlepšení směrovosti a zpřesnění basové složky. Podložky z masivní nerezové oceli v plášti z tmavého chromu unesou až stokilové reprosoustavy a vypadají skvěle."

Pokračování 10 / 18

Nejlepší High-End zesilovač pro rok 2019/2020
Hegel H390

Cena: 155 990 Kč

_vyr_1609Hegel-H390-1.jpg

Komentář EISA: "Na první pohled vypadá Hegel H390 jako štíhlá, dostupnější firemní verze mohutnějšího modelu H590 – což asi nikoho nepřekvapí, protože přesně to měli jeho norští konstruktéři na mysli. Nabízí téměř vše, co umí jeho „velký bratr“, ale za zhruba poloviční cenu!

To znamená, že uřídí téměř jakoukoliv reprosoustavu s velkorysou rezervou 250 W na kanál, disponuje vestavěným UPnP, zvládá AirPlay 2 streaming, Roon Ready certifikaci a MQA plus DSD dekódování.

Kamarádí s on-line službami, bez problému propojí analogové i digitální zdroje a nebude ohrnovat nos ani nad hudbou z vašeho smartphonu. Tento dokonale flexibilní, ale přesto jednoduchý zesilovač možná hledáte právě vy."

Pokračování 11 / 18

Nejlepší High-End reprosoustavy pro rok 2019/2020
KEF R11

Cena: 132 980 Kč

201902_r11_3.jpg

Komentář EISA: "KEF vyrábí skvělé reprosoustavy téměř 60 let, ale jeho nová série R vytyčila další nepřehlédnutelný milník v dějinách firmy svým stylem, výkonem i užitnou hodnotou.

R11 je toho přesvědčivým důkazem – konstruktéři spoléhají na úspěšnou poslední generaci koaxiálních Uni-Q měničů pro jejich vynikající směrovost a zájemce jistě potěší výběr prémiových povrchových úprav kabinetů, či osazení chytrou mikroperforovanou mřížkou, řešící věčný problém, zda „hrát s ní, či bez“.

Štíhlý kabinet produkuje velký, bohatý, epický zvuku oplývající detaily – i ti nejpřísnější zvukoví inženýři by vám nejspíš potvrdili, že přesně takhle tu muziku, kterou posloucháte ve vašem obýváku, zaznamenali v nahrávacím studiu."

Pokračování 12 / 18

Nejlepší reprosoustavy pro rok 2019/2020
Bowers & Wilkins 603

Cena: 39 990 Kč

603-black.jpg

Komentář EISA: "Série Bowers & Wilkins 600 stanovila standard v kategorii cenově dostupných reprosoustav na celá desetiletí, ale tato nejnovější verze je zatím nejlepší.

To platí zejména o podlahových kabinetech 603, které nabízejí pozoruhodný poměr výkon/cena – jednak díky technologiím vypůjčeným z vlajkové lodi 800 Diamond, ale také kvůli racionalizaci veškerých použitých stavebních konstrukčních prvků.

Tweeter s dvouvrstvou kalotou podporuje středy osazené kónickou membránou z kompozitní tkaniny Continuum a spodní část spektra jistí pár basových měničů opatřených firemní vychytávkou Flowport. Výsledkem jejich synergie je bohatý a impozantní sound. Překvapivě vyspělá reprosoustava za rozumné peníze."

Pokračování 13 / 18

Nejlepší chytrý zesilovač pro rok 2019/2020
NAD M10

Cena: 77 990 Kč

https___blogs-images.forbes.com_marksparrow_files_2019_06_NAD_M101.jpg

Komentář EISA: "Společnosti NAD chvíli trvalo, než vytrénovala konkurenceschopného sportovce pro disciplínu „all-in-one síťové řešení“. Ale M10 dokazuje, že ta trocha trpělivosti se bohatě vyplatila, k tomuto malému, ale šikovnému zesilovači stačí přidat reprosoustavy.

Vše je intuitivní a přehledné, o uživatelské pohodlí se stará barevný dotykový TFT displej, baterie přípojek na zadním panelu a také komunikační předpoklady modelu M10: základem je aplikace BluOS kompatibilní s produkty Bluesound, podpora on-linových hudebních služeb, Bluetooth a AirPlay 2, digitální a analogové vstupy, připojení HDMI (ARC) pro TV zvuk a v neposlední řadě funkce Dirac Live, sloužící k optimalizaci zvuku v jakékoliv poslechové místnosti – tedy i té vaší. M10 se zkrátka orientuje v moderním způsobu přehrávání hudby."

Pokračování 14 / 18

Nejlepší stereo systém pro rok 2019/2020
Primare CD35/I35 Prisma

Cena:  89 990 Kč/124 990 Kč

519primare.promo_.jpg

Komentář EISA: "Skandinávská firma Primare, laureát loňských cen EISA, se díky zesilovači I35 a CD/síťovému přehrávači CD35 Prisma veze na vítězné vlně. Zesilovač je jednoduchý, ale nabízí skvělé ozvučení, se kterým mu pomáhá firemní technologie UFPD 2.

Díky jeho modulární koncepci k němu lze v případě potřeby přidat D/A převodník Primare a Prisma síťovou/multiroomovou jednotku. CD přehrávač CD35 Prisma je také kromě jiného zcela připraven pro síťovou kabelovou i bezdrátovou komunikaci a podporuje AirPlay, Bluetooth či Spotify Connect, a integrovaný Chromecast pomůže s připojením bezpočtu dalších streamingových služeb.

Tento tandem toho nabízí mnohem více než konkurenční stereo systémy: je to budoucnost hi-res v domácím hi-fi."

Pokračování 15 / 18

Nejlepší streamovací D/A převodník pro rok 2019/2020
Mytek Brooklyn Bridge

Cena: 2 995 Euro

brooklyn_bridge_black_front_back_view_img_0067.jpg

Komentář EISA: "Jak už název modelu napovídá, nejnovější produkt společnosti Mytek má sloužit jako most mezi audio sítí a hi-fi systémem – ale vzal si toho na triko mnohem víc.

Díky firemní technologii DAC+ integruje Brooklyn Bridge síťový přehrávač, D/A převodník a předzesilovač do jediné kompaktní jednotky, vybavené digitálními, analogovými i phono přípojkami a sluchátkovým výstupem.

Pomocí aplikace pro přenosná zařízení naváže kontakt se síťovými zdroji, platformou Roon, on-line streamovacími službami včetně Qobuz a Tidal, ale přes USB dokonce i s notebookem či flashovou pamětí. Kompaktní, ale pozoruhodně flexibilní přístroj."

Pokračování 16 / 18

Nejlepší gramofon pro rok 2019/2020
Mofi Ultradeck+M

Cena: 64 990 Kč

g406UDPLUSM-F.jpg

Komentář EISA: "Firma, které mimo jiné vděčíme za vinylové etalony z produkce vydavatelství Mobile Fidelity Sound Lab, uvádí na trh vynikající gramofon UltraDeck+M.

Klíčovou přidanou hodnotou je skutečnost, že jej osazuje nekompromisně kvalitní MM přenoskou MoFi MasterTracker, což znamená, že řádově v minutách po vybalení přístroje se váš poslechový prostor může naplnit charakteristickým analogovým soundem, který po dlouhou dobou neztratí nic ze svých kvalit a přesnosti. Příkladná kooperace: gramofon hlídá dokonalý pohyb, přenoska se postará o zbytek zábavy."

Pokračování 17 / 18

Nejlepší bezdrátový stereo reprosystém 2019/2020
KEF LSX

Cena: 29 990 Kč

KEF-LSX-group-1024x476.jpg

Komentář EISA: "KEF vzbudil pořádný rozruch, když představil bezdrátovou verzi svého systému LS50, vítěze cen EISA – přístroj s nesmírně působivým designem se proměnil v komplexní hi-fi reprosystém.

LSX je navíc kompaktnější a cenově dostupnější, sází na firemní know-how v oblasti reproduktorů, zesilovačů a bezdrátové streamovací technologie – o nepřehlédnutelném designu ve výrazných barvách už byla řeč.

Co tam máme dál – Apple AirPlay 2, Bluetooth, přístup na Spotify a Tidal, vše řízené přehlednou aplikací z vašeho smartphonu. LSX má ambice stát se hi-fi systém, který mnozí uživatelé doposud postrádali."

Pokračování 18 / 18

Nejlepší sluchátka pro rok 2019/2020
Focal Elegia

Cena: 22 990 Kč

_vyr_1656elegia.jpg

Komentář EISA: "Model Elegia jsou první firemní audiofilská circumaurální uzavřená sluchátka a soustřeďují širokou škálu vlastních technologií – výsledkem je model s mohutným, přesto však neobyčejně přesným zvukem.

Za všechny vymoženosti jmenujme měniče s firemní membránou typu M se širokým závěsem, či kmitací cívky navinuté ryzí mědí. Elegia skýtají široký kmitočtový rozsah od hlubokých basů po nejjemnější ambientní nuance, chráněný díky konstrukci před okolním hlukem.

Sluchátka Elegia nabízejí skvělý poslech i pohodlné nošení, ať už doma nebo na cestách."

Určitě si přečtěte

Články odjinud