EISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2020/2021

EISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2020/2021

Jaké reproduktory jsou letos nejlepší? Jaký zesilovač si odnesl ocenění EISA? Podívejme se na kategorii Hi-Fi produktů, jejichž cílem je nabídnout kvalitní zvuk.

EISA je největší organizací vydavatelů multimédií v Evropě sdružující celkem 50 specializovaných časopisů z 19 evropských zemí zaměřených na oblast od audia a videa a mobilní elektroniky až po fotografii. Zástupcem za Českou republiku je tradičně časopis Stereo-Video.

Jako každý rok i tentokrát EISA vybrala nejlepší produkty. Podívejme se na kategorii audio, která zahrnuje sluchátka, reprobedny, audiosystémy a další výrobky, jejichž primární funkcí je kvalitní reprodukce zvuku. 

Připomínáme, že text k produktům není náš text, ale převzaté oficiální zdůvodnění EISA, proč právě dané Hi-Fi zařízení považuje za nejlepší ve své kategorii.


Podlahové reprosoustavy s nejlepším poměrem cena/výkon pro rok 2020/2021:
Focal Chora 826

Cena: 18 995 Kč

01_chora826-darkwood.jpg

EISA: "Společnost Focal se výrobou reprosoustav zabývá v celé šíři – od výroby měničů až po konečnou montáž. Na základě svých rozsáhlých odborných znalostí vyvinula cenově dostupný podlahový model, který zní skvěle jak při prezentaci v hifi showroomu, tak i doma.

Srdcem soustav Chora 826 jsou nové „břidlicové“ membrány Slatefibre, rychlé a podporující basy v odpovídajícím objemu. Reprosoustavy kromě hutných basů nabízejí i čisté a jiskřivé výšky. Pokud k široké hudební scéně připočteme i výtečnou dynamiku a nadprůměrnou citlivost, která dává šanci i zesilovačům s omezenou výkonovou rezervou, rivalek v této cenové hladině na trhu mnoho nenajdeme." 

Pokračování 2 / 17

Nejlepší reprosoustavy pro rok 2020/2021:
SVS Prime Pinnancle

Cena: 1 540 Euro

SVS_Prime_Pinnacle_Tower_Speaker_Pair_-Black_Ash_1024x1024.jpg

EISA: "Vrcholový podlahový model reprosoustav řady SVS Prime má jednoduchý design a konstrukci, ale přináší jasný zvuk, který potěší příznivce všech hudebních žánrů. Tuto skutečnost můžeme připsat na vrub trojici 16,5cm basových měničů a vzad směřujícím bassreflexům.

Woofery si konstruktéři vypůjčili z vlajkového firemního modelu Ultra Tower a i díky nim hudba oplývá hutnými basy s přesnými perkusemi, stejně tak i středy a výškami umně kombinujícím ostré i sladké valéry.

Leckdo ocení, že Prime Pinnacles jsou dostatečně štíhlé, aby zapadly i do těch prostorově skromnějších poslechových místností, takže pokud toužíte po teplém a plnohodnotném zvuku, tyto sloupky vám jej nezištně poskytnou."

Pokračování 3 / 17

Stojanové reprosoustavy s nejlepším poměrem cena/výkon pro rok 2020/2021:
Monitor Audio Bronze 100

Cena: 12 990 Kč

monitor-audio-bronze-100_001_.jpg

EISA: "Monitor Audio si vybudoval záviděníhodnou pověst výrobce vynikajících malých reproduktorů. V loňském roce získal cenu EISA za svůj regálový model a na tomto pevném základu vybudoval v roce 2020 svou nejnovější řadu již v šesté generaci.

Její příslušníci brilantně ovládají celou řadu hudebních stylů, včetně těch, které se vyznačují vražednou kombinací basové hutnosti a éterických výšek. Značka spoléhá na firemní membrány z kompozitu C-CAM (Ceramic-Coated Aluminium/Magnesium), u něhož tenká keramická základna nese vrstvu hliníku zpevněného hořčíkem, a bassreflexové rezonátory usnadňující proudění vzduchu.

Sofistikované malé reprosoustavy upoutají jak svým moderním vzhledem, tak i nečekaně disponovaným pokrytím hlubších oktáv."

Pokračování 4 / 17

Nejlepší bezdrátová reprosoustava pro rok 2020/2021:
System Audio Legend 5 Silverback

Cena: 1 325 Euro

AVimg_22302.jpg

EISA: "Dánská společnost System Audio se již od svých počátků specializuje na velký zvuk z malých rozměrů a model legend 5 silverback je toho důkazem: jsou aktivní, s vlastním zesilovačem a vše, co v reálu potřebujete, je dvojice napájecích kabelů, zdroj signálu a regulace hlasitosti. Nebo si pořídit Stereo Hub.

Oba komponenty spolu komunikují prostřednictvím technologie WISA, která se stará o rušivých prvků prostý přenos zvuku až v rozlišení 192 kHz/24 bitů. Systém lze připojit k široké škále zdrojů – od počítače až po televizor. Má také několik možností streamování: od DLNA/UPnP až po GoogleCast, AirPlay a Bluetooth. Krásné a elegantní audio řešení s ušlechtilým zvukem bez drátů."

Pokračování 5 / 17

Nejlepší chytrý zesilovač pro rok 2020/2021:
NAD Masters M33

Cena: 149 990 Kč

NAD_Masters_M33_FrontFacing.jpg

EISA: "Společnost NAD vyhrála tuto kategorii v loňském roce s kompaktním modelem Masters M10, což není „jenom“ zesilovač, ale také kompletní systém typu „stačí přidat reprosoustavy a už streamuješ“.

V letošním roce na komplexní koncepci navazuje svým strojem Masters M33, jenž kombinuje nejmodernější zesilovač třídy D z produkce Purifi Audio s firemním streamingovým know-how.

Výsledkem je přístroj, který má ambice splnit vše, co můžeme po zesilovači vyžadovat, a navíc mohutný výkon, projasněný zvuk, širokou konektivitu, streaming i technologii korekce místnosti DIRAC. To vše lze řídit pomocí velkého předního dotykového displeje. Zkrátka zesilovač pro třetí desetiletí roku 2000."

Pokračování 6 / 17

Nejlepší zesilovač pro rok 2020/2021: 
Arcam SA30

Cena: 66 990 Kč

​Arcam SA30.jpg

EISA: "Do kategorie streamovacích all-in-one zesilovačů společnost Arcam nominovala rovnou svou vlajkovou lodí. SA30 představuje elegantní, ale účelné řešení, které bezezbytku využívá všech předností firemní třídy G, tedy jak cit pro detail, tak i výkon, doplněných o řadu digitálních technologií.

Kromě streamování jej lze připojit takřka ke každému zdroji – od televizoru až po gramofon. S optimalizací zvuku v poslechové místnosti pomůže korekční technologie DIRAC. Není to jen technický mistrovský kousek, ale také mimořádně disponovaný bouřlivák – jednoznačná štika ve své přístrojové kategorii."

Pokračování 7 / 17

Nejlepší highendový integrovaný zesilovač pro rok 2020/2021: Musical Fidelity M8XI

Cena: 5 990 Euro

MusicalFidelityM8xi500_large@2x.jpg

EISA: "Musical Fidelity vždy navrhovala báječné velké zesilovače, věrna svému přesvědčení, že výkonu není nikdy dost. A nic na tom nezměnil přechod pod křídla rakouské společnosti Pro-Ject Audio Systems. Výsledkem spolupráce je dual mono zesilovač M8xi s masivním výstupním výkonem 550 W.

Analogové i digitální vstupy rozšiřují možnosti a zaručují dokonalý signál, ale nenechejme se mýlit muskulaturou zesilovače: umí být také rychlý i pohotový, má cit pro detail i dynamické basy, to vše přirozeně, bez náznaku zkreslení. Pokud hledáte integrovaný zesilovač s jedinečným výkonem, vaše pátrání je nejspíš u konce."

Pokračování 8 / 17

Nejlepší highendový předzesilovač/výkonový zesilovač pro rok 2020/2021: Michi P5/S5 

Cena: 159 000 Kč

Michi P5.jpg

EISA: "Dceřiná highendová značka společnosti Rotel se zhruba tři desítky let po své premiéře vrací na scénu. Tandem předzesilovače Michi P5 a výkonového zesilovače S5 přináší kýžený pocit mohutnosti, výkonu s velkorysou rezervou a mimořádným smyslem pro zcela přirozený zvuk – no prostě high-end jak má být.

Na pohled chladné, nepřístupné stroje v černých šasi upoutají jak svým vzhledem, tak i dechberoucí schopností vzájemné spolupráce: sestava překypuje rozsáhlou škálou schopností napříč širokým spektrem hudebních žánrů. Michi se nebojí projevit emoce, ctí ducha hudby a neustále má na paměti, že posluchačem je lidská bytost.

Zesilovače jsou také flexibilní, předzesilovač je osazen velkým množstvím digitálních a analogových vstupů a kvalita je zajištěna pečlivou ruční montáží i špičkovými komponenty. Tomu se říká comeback."

Pokračování 9 / 17

Nejlepší gramofon pro rok 2020/2021:
Thorens TD 1601 

Cena: 2 999 Euro

15054445_800.jpg

EISA: "Značka Thorens je s gramofony spojena již téměř 120 let. Ale pokud se zvnějšku na modelu TD 1601 zrcadlí předlouhá historie klasických analogových strojů minulosti, uvnitř je všechno nové.

Zůstalo například tříbodové odpružené šasi TD150 z šedesátých let, ale v něm tepe nejnovější oddělený synchronní motor zaručující přesnost otáček. K dispozici je elektrický zdvih raménka i bezkontaktní systém automatického vypnutí.

Od svého souputníka TD 1600 si oceněný model vypůjčil i klasický dřevěný rám a dvoudílnou horní desku. Vyvážený zvuk a unikátní systém odpružení nejlépe charakterizují gramofon, který zdařile kombinuje dědictví firmy s nejmodernějšími technologiemi."

Pokračování 10 / 17

Gramofon s nejlepším poměrem cena/výkon pro rok 2020/2021: Pro-Ject T1

Cena: 6 490 Kč

Pro-Ject T1.jpg

EISA: "Pro-Ject vyrábí gramofony již téměř tři desetiletí a počínaje původním Pro-Ject 1 či pozdějšími modely Debut spoludefinoval kategorii dostupných, ale přesto kvalitních přístrojů. T1 je nejnovějším příspěvkem a audiofilům, kterým leží na srdci jak kvalita, tak i rozpočet, určitě příjemně zamotá hlavu.

Společnost Pro-Ject také nabízí verzi včetně vestavěného phono předzesilovače a rozhraní Bluetooth! Základnu tvoří deska na třech odpružených patkách s přesným ložiskem. Nepřehlédnutelný je talíř z tvrzeného skla. Nově navržené jednodílné anodizované hliníkové raménko je osazeno MM přenoskou Ortofon OM 5E – výsledkem je sytý, detaily oplývající zvuk. Pozoruhodný plug-and-play přístroj."

Pokračování 11 / 17

D/A převodník s nejlepším poměrem cena/výkon pro rok 2020/2021: IFI Audio Zen DAC

Cena: 149 Euro

ZEN-DAC-2-fi-1-1024x436.jpg

EISA: "Postup jak na sebe strhnout zaslouženou pozornost má model iFi Audio ZEN DAC v malíčku: poutavý vzhled, flexibilita, technická úroveň, pozoruhodně vyspělý zvuk… Ano, to vše charakterizuje tento základní DAC s nepřeslechnutelnými hi-fi parametry. A je také důkazem, že „dospělé“ stolní audio komponenty se nemusí dívat skrz prsty na své přenosné sourozence ať už z řad D/A převodníků, sluchátkových zesilovačů či jednoduchých digitálních předzesilovačů.

Zlepšete zvuk vašeho počítače a možná zjistíte, že poslechem hudby najednou strávíte více času než předtím. A co je úplně nejlepší ze všeho – to vše za velmi přijatelnou cenu. Bezpochyby skvělá investice."

Pokračování 12 / 17

Nejlepší digitální zdroj pro rok 2020/2021:
Volumio Primo

Cena: 13 990 Kč

Volumio Primoa.jpg

EISA: "Nenápadný kompaktní černý box představuje cenově dostupné řešení pro všechny vaše potřeby digitálního streamování – nejen že přehrává hudbu uloženou na domácích síťových zařízeních, ale také umožní přístup k plejádě on-line hudebních služeb.

To vše díky jednoduchému ovládání prostřednictvím webových prohlížečů nebo aplikací a grafickému rozhraní na displeji. Volume Primo je osazeno digitálními výstupy, které umožní „výměnu informací“ s jakýmikoli D/A převodníky a dalšími zdroji.

Je kompatibilní s hudebními formáty až po DSD, komunikuje přes ethernet i wifi. Tento malý zázrak nabízí perfektní způsob jak zahájit vlastní streamingové dobrodružství."

Pokračování 13 / 17

Audiopříslušenství pro rok 2020/2021:
Pro-Ject VC-E

Cena: 10 990 Kč

VC-E-6.jpg

EISA: "Po létech strávených v čele vinylového obrození s vynikajícími a cenově velmi dostupnými gramofony obrátila společnost Pro-Ject svou pozornost také k péči o vaši drahocennou kolekci LP a uvedla na trh kompaktní pračku VC-E.

Kromě malých rozměrů mezi další přednosti patří cenová dostupnost a hnací motor s rychlostí 30 otáček/min., který zvládne očistit desku během jedné, maximálně dvou rotací.

Plastová svorka chrání etiketu LP před čisticí tekutinou a sací rameno čistí povrch maximálně efektivně. Výsledek? Méně hluku, méně opotřebení vinylu i přenosky a ještě lepší zvuk z vašich oblíbených LP."

Pokračování 14 / 17

Nejlepší phono předzesilovač pro rok 2020/2021:
Primare R15

Cena: 24 990 Kč

Primare R15.jpg

EISA: "Předzesilovač Primare R15 konstruktéři umístili do kompaktního šasi o šířce pouhých 35 cm a poradí si jak s přenoskami s pohyblivou cívkou, tak i s pohyblivým magnetem. Vstupní zatěžovací odpory pro MC i MM přenosky jsou volitelné dvěma DIL přepínači. R15 je zkonstruován se stejnou péčí, kterou společnost věnuje svým zesilovačům, a jeho technologická vyspělost je srovnatelná s firemním vlajkovým modelem R35.

Produkty Primare jsou pozoruhodnou kombinací neokázalé síly a smyslu pro detail, spektrálního vyvážení i lokalizace nástrojů. Ideální rozhraní mezi špičkovým gramofonem a linkovým vstupem zesilovače."

Pokračování 15 / 17

Nejlepší mobilní audiopřehrávač pro rok 2020/2021:
FIIO M11 Pro

Cena: 18 990 Kč

FIIO M11 Pro.jpg

EISA: "FiiO svůj přenosný hudební přehrávač s nejlepšími funkcemi ve své třídě vetkl do kvalitního šasi s bezrámečkovým dotykovým displejem. Podpora formátů a možnosti poslechu jsou bezkonkurenční – M11 Pro lze použít pro obousměrnou komunikaci prostřednictvím technologie Bluetooth, poslouží jako USB D/A převodník i USB audio přehrávač (s nativním výstupem DSD) nebo umožní přehrávání přímo z integrovaného úložiště (rozšiřitelného až na 2 TB) či streamování aplikací (Spotify, Tidal).

Šestijádrový procesor Samsung Exynos zajišťuje bezproblémovou správu hudby a vstřícný posluchačský zážitek. Převodník osazený dvěma obvody AK4497EQ s architekturou Velvet Sound podporuje Hi-Res Audio až do rozlišení 384 kHz/32 bit, včetně MQA dekódování. Trojice sluchátkových výstupů nabízí účinnou amplifikaci s nízkým zkreslením. A co důležitá kvalita zvuku? Jedním slovem výjimečná."

Pokračování 16 / 17

Nejlepší sluchátka pro rok 2020/2021:
Dali IO-6

Cena: 10 690 Kč

dali-io-caramel-white-finish.png

EISA: "Mnoho reproduktorových společností už rozšířilo své portfolio o kategorii sluchátek, ale snad žádná z nich to neučinila tak okázale jako dánský výrobce DALI. Nejen, že pro model IO-6 zvolil bezdrátovou koncepci, ale také jej vybavil skvělým aktivním potlačení šumu, které pracuje ve třech režimech.

Nedosti na tom, navrch DALI přidává nejlepší životnost baterie ve své třídě – až 30 hodin. Připočítejte k tomu sebevědomý, ale otevřený, detailní zvuk, pohledný design a výsledkem je senzační debut."

Pokračování 17 / 17

Nejlepší přenosný DAC/sluchátkový zesilovač pro rok 2020/2021: Audioquest Dragonfly Cobalt

Cena: 7 790 Kč

Audioquest Dragonfly Cobalt.jpg

EISA: " Nejnovější přírůstek do řady DragonFly AudioQuest je momentálně nejlepší. Model Cobalt si poradí s obrovskou škálou zvukových formátů z vašeho počítače, ale zároveň nabízí vysoce kvalitní sluchátkový zesilovač i schopnost dodávat skvělý zvuk do hi-fi systému – a to vše v balení, které není větší než USB flashový disk.

Zkrátka ideální přenosný audio společník: jednoduše jej zasunete do USB portu počítače nebo podobných „chytrých“ přístrojů, které jej napájejí a zároveň zásobují hudbou. Pak stačí připojit oblíbená sluchátka a máte vše, co potřebujete pro vynikající poslech oblíbené hudby, ať jste kdekoli."

Určitě si přečtěte

Články odjinud