EISA: nejlepší AV produkty pro domácí kino – 2014/2015

21. srpna 2014
TWEET SDÍLET
EISA: nejlepší AV produkty pro domácí kino – 2014/2015
Které reproduktory, domácí kino či AV přijímač považuje EISA za nejlepší a nejzajímavější ve svých kategoriích? Nechybí ani Blu-ray přehrávač či zvukové projektory.

Evropský Blu-ray přehrávač pro rok 2014/2015:
Panasonic DMP-BDT700

Cena orientační: 13 500 Kč

Klepněte pro větší obrázek 

DMP-BDT700 je nejvyšším letošním modelem Blu-ray přehrávačů Panasonic a soustředí se především na video a audio nejvyšší kvality. Jeho zdokonalený chipset UniPhier odděluje zpracování audio a video signálů, zatímco videočást je schopen zcela vypnout. Výsledkem je audiofilní zvuk dodaný prostřednictvím samostatných 7.1kanálových diskrétních analogových výstupů a převodníku DAC s rozlišením 192 kHz/32 bit nebo přes digitální výstupy.

Kvalitu obrazu a zvuku lze ovlivnit prostřednictvím velice podrobných možností úprav – včetně nastavení barev a gamy – pomocí přehledného rozhraní. Video Full HD z Blu-ray disků nabízí působivé detaily a DMP-BDT700 jej dokáže přepočítat na rozlišení 4K s certifikací THX. K dalším funkcím tohoto elegantního přehrávače patří přehrávání externích médií přes USB, SD karty a z domácí sítě (s podporou pro hi-res soubory FLAC a WAV), plus přístup k firemní platformě Viera Connect s bohatým obsahem.


Evropské řešení domácího kina: Philips Fidelio E5 

Cena: 17 990 Kč

Klepněte pro větší obrázek 

Se svými odnímatelnými bezdrátovými a bateriovými reproduktory učinil Philips Fidelio E5 krok mimo tradiční pojetí domácího kina. Nabízí spotřebitelům možnost snadno proměnit běžnou stereofonní sestavu na prostorový zvukový zážitek 4.1. Proměna je jednoduchá – pouze sejmete dvě zadní reprosoustavy z horní části stereo skříní a umístíte je do pozice surroundových kanálů. Když se pak vrátíte k přehrávání sterea, hlavní soustavy dobíjejí jejich baterie.

Fidelio se umí bezdrátově připojit přes Bluetooth aptX , dekóduje Dolby Digital/Pro-Logic II a s dvěma vstupy HDMI se promění na všestranný rozbočovač pro domácí kino. Kvality a výkon vestavěných výškových měničů s měkkou kopulkou, širokopásmových reproduktorů a samostatného bezdrátového subwooferu ukázkově zvládají reprodukci hudby, filmový i televizní zvuk. A E5 nejen vzorně hraje – krásně také vypadá.

 


Evropský AV receiver pro rok 2014/2015: Pioneer VSX-924

Cena: 16 490 Kč

Klepněte pro větší obrázek 

Tento AV přijímač je vybavený nejaktuálnějšími technologiemi, nabízejícími nadšenci kina rozhraní HDMI 2.0, kompatibilní se 4K s rychlostí 18 Gb/s a vzorkováním barev 4:4:4. Tato mocná video výbava je doplněna značkovým zvukem Pioneer. Zesilovač typu Advanced Energy Direct (7× 105 W) je doplněný audiofilními D/A obvody – včetně sofistikovaného D/A převodníku ESS SABRE– což zajistí bohatost a detailnost zvuku vícekanálových filmových soundtracků.

Pro hudební fanoušky VSX-924 podporuje řadu formátů souborů, dokonce i DSD, a možnosti propojení zahrnují AirPlay i Bluetooth, plus plnou kompatibilitu s DLNA 1.5. Aplikace iControlAV5 zjednodušuje ovládání a spolupráci receiveru s tablety a smartphony (iOS a Android). Inspirativní produkt, který přináší masám highendovou zábavu za opravdu dostupnou cenu.


Evropský High End pro domácí kino 2014/2015:
Yamaha CX-A5000/MX-A5000 

Cena 64 990 Kč/72 990 Kč

Klepněte pro větší obrázek 

Vlajkový koráb AV kombinace před/zesilovače z firemní řady AVENTAGE vyniká svými 11.2 kanály a procesorem kompatibilním s UHD/4K, nabízí pohádkové možnosti připojení a veškeré funkce, o nichž sní každý seriózní fanda domácího kina, to vše doplněné o těžkotonážní zesilovač 11× 150 W. Oba komponenty jsou vybavené tuhým šasi odolným proti vibracím, připojit se můžete přes symetrické vstupy XLR nebo přes cinche.

Tenhle tandem dokáže oživit i nejnudnější znějící reprosoustavy, CX-A5000 přidává parametrický ekvalizér srovnání zvukových nedostatků vaší poslechové místnosti, včetně rozsáhlé správy basů. Všem jedenácti kanálům lze jednotlivě přiřadit nejrůznější konfigurace. Diskrétní zesilovače poskytují úžasné úrovně výkonu, celkově je Yamaha CX-A5000/MX-A5000 vynikající volbou pro highendové domácí kino.

Témata článku: Domácí kino, EISA

Určitě si přečtěte

16 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

16 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

Jako domácí sluchátka označujeme rozměrnější a pohodlnější sluchátka pro dlouhodobější poslech: například hudby u počítače, domácího Hi-Fi, ale i televizoru. Vybrali jsme ta nejlepší.

16 Jaromír Puk

TCL 55DC760: 4K HDR všeuměl za lidovku nejen pro geeky [test LCD TV]

TCL 55DC760: 4K HDR všeuměl za lidovku nejen pro geeky [test LCD TV]

Otestovali jsme cenově dostupný televizor méně tradiční značky, nicméně s velmi zajímavou výbavou.

24 Alexandr Bray

Viděli jsme nový Shield Android TV a víme, co nabídne

Viděli jsme nový Shield Android TV a víme, co nabídne

S novým Shieldem jsme mohli strávit pár hodin a získat tak nejen technické specifikace, ale i pár prvních dojmů. Na trh přichází právě nyní.

29 Tomáš Holčík

11 tipů na nejlepší mikrosystémy, Hi-Fi a domácí kino pod stromeček

11 tipů na nejlepší mikrosystémy, Hi-Fi a domácí kino pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší produkty, které nabídnou kvalitní zvuk pro poslech hudby nebo vylepší zvuk při sledování filmů. Od mikrosystémů přes AV přijímače až po soundbary.

16 Jaromír Puk

15 filmů roku 2018, které musíte vidět: sci-fi, akční, horory a thrillery

15 filmů roku 2018, které musíte vidět: sci-fi, akční, horory a thrillery

Ready Player One: Hra začíná, Upgrade, Black Panther, Avengers: Infinity War, Mission: Impossible - Fallout, Tiché místo, Tísňové volání, Jack staví dům. První výběr toho nejlepšího, co se letos objevilo v kinech a na DVD a Blu-ray nosičích.

12 Marek Čech

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

67 Jaromír Puk