EISA: nejlepší AV produkty pro domácí kino – 2014/2015

21. srpna 2014
TWEET SDÍLET
EISA: nejlepší AV produkty pro domácí kino – 2014/2015
Které reproduktory, domácí kino či AV přijímač považuje EISA za nejlepší a nejzajímavější ve svých kategoriích? Nechybí ani Blu-ray přehrávač či zvukové projektory.

Evropský Blu-ray přehrávač pro rok 2014/2015:
Panasonic DMP-BDT700

Cena orientační: 13 500 Kč

Klepněte pro větší obrázek 

DMP-BDT700 je nejvyšším letošním modelem Blu-ray přehrávačů Panasonic a soustředí se především na video a audio nejvyšší kvality. Jeho zdokonalený chipset UniPhier odděluje zpracování audio a video signálů, zatímco videočást je schopen zcela vypnout. Výsledkem je audiofilní zvuk dodaný prostřednictvím samostatných 7.1kanálových diskrétních analogových výstupů a převodníku DAC s rozlišením 192 kHz/32 bit nebo přes digitální výstupy.

Kvalitu obrazu a zvuku lze ovlivnit prostřednictvím velice podrobných možností úprav – včetně nastavení barev a gamy – pomocí přehledného rozhraní. Video Full HD z Blu-ray disků nabízí působivé detaily a DMP-BDT700 jej dokáže přepočítat na rozlišení 4K s certifikací THX. K dalším funkcím tohoto elegantního přehrávače patří přehrávání externích médií přes USB, SD karty a z domácí sítě (s podporou pro hi-res soubory FLAC a WAV), plus přístup k firemní platformě Viera Connect s bohatým obsahem.


Evropské řešení domácího kina: Philips Fidelio E5 

Cena: 17 990 Kč

Klepněte pro větší obrázek 

Se svými odnímatelnými bezdrátovými a bateriovými reproduktory učinil Philips Fidelio E5 krok mimo tradiční pojetí domácího kina. Nabízí spotřebitelům možnost snadno proměnit běžnou stereofonní sestavu na prostorový zvukový zážitek 4.1. Proměna je jednoduchá – pouze sejmete dvě zadní reprosoustavy z horní části stereo skříní a umístíte je do pozice surroundových kanálů. Když se pak vrátíte k přehrávání sterea, hlavní soustavy dobíjejí jejich baterie.

Fidelio se umí bezdrátově připojit přes Bluetooth aptX , dekóduje Dolby Digital/Pro-Logic II a s dvěma vstupy HDMI se promění na všestranný rozbočovač pro domácí kino. Kvality a výkon vestavěných výškových měničů s měkkou kopulkou, širokopásmových reproduktorů a samostatného bezdrátového subwooferu ukázkově zvládají reprodukci hudby, filmový i televizní zvuk. A E5 nejen vzorně hraje – krásně také vypadá.

 


Evropský AV receiver pro rok 2014/2015: Pioneer VSX-924

Cena: 16 490 Kč

Klepněte pro větší obrázek 

Tento AV přijímač je vybavený nejaktuálnějšími technologiemi, nabízejícími nadšenci kina rozhraní HDMI 2.0, kompatibilní se 4K s rychlostí 18 Gb/s a vzorkováním barev 4:4:4. Tato mocná video výbava je doplněna značkovým zvukem Pioneer. Zesilovač typu Advanced Energy Direct (7× 105 W) je doplněný audiofilními D/A obvody – včetně sofistikovaného D/A převodníku ESS SABRE– což zajistí bohatost a detailnost zvuku vícekanálových filmových soundtracků.

Pro hudební fanoušky VSX-924 podporuje řadu formátů souborů, dokonce i DSD, a možnosti propojení zahrnují AirPlay i Bluetooth, plus plnou kompatibilitu s DLNA 1.5. Aplikace iControlAV5 zjednodušuje ovládání a spolupráci receiveru s tablety a smartphony (iOS a Android). Inspirativní produkt, který přináší masám highendovou zábavu za opravdu dostupnou cenu.


Evropský High End pro domácí kino 2014/2015:
Yamaha CX-A5000/MX-A5000 

Cena 64 990 Kč/72 990 Kč

Klepněte pro větší obrázek 

Vlajkový koráb AV kombinace před/zesilovače z firemní řady AVENTAGE vyniká svými 11.2 kanály a procesorem kompatibilním s UHD/4K, nabízí pohádkové možnosti připojení a veškeré funkce, o nichž sní každý seriózní fanda domácího kina, to vše doplněné o těžkotonážní zesilovač 11× 150 W. Oba komponenty jsou vybavené tuhým šasi odolným proti vibracím, připojit se můžete přes symetrické vstupy XLR nebo přes cinche.

Tenhle tandem dokáže oživit i nejnudnější znějící reprosoustavy, CX-A5000 přidává parametrický ekvalizér srovnání zvukových nedostatků vaší poslechové místnosti, včetně rozsáhlé správy basů. Všem jedenácti kanálům lze jednotlivě přiřadit nejrůznější konfigurace. Diskrétní zesilovače poskytují úžasné úrovně výkonu, celkově je Yamaha CX-A5000/MX-A5000 vynikající volbou pro highendové domácí kino.

Témata článku: Domácí kino, EISA

Určitě si přečtěte

Terminátor: Temný osud – recyklace toho, co měli diváci rádi na prvních dvou dílech série [recenze filmu]

Terminátor: Temný osud – recyklace toho, co měli diváci rádi na prvních dvou dílech série [recenze filmu]

Dobře zvládnutý akční film s fungující chemií mezi hereckými protagonisty, který obohacují subtilnější tóny v rámci ústředního ženského trojlístku.

13 Marek Čech

Technisat Digipal ISIO HD: německý kralevic v DVB-T2 vodách [test STB]

Technisat Digipal ISIO HD: německý kralevic v DVB-T2 vodách [test STB]

Co všechno umí set-top-box od populárního výrobce (nejen) satelitních přijímačů? Znamená vyšší cena i vyšší kvalitu?

36 Alexandr Bray

15 filmů roku 2018, které musíte vidět: sci-fi, akční, horory a thrillery

15 filmů roku 2018, které musíte vidět: sci-fi, akční, horory a thrillery

Ready Player One: Hra začíná, Upgrade, Black Panther, Avengers: Infinity War, Mission: Impossible - Fallout, Tiché místo, Tísňové volání, Jack staví dům. První výběr toho nejlepšího, co se letos objevilo v kinech a na DVD a Blu-ray nosičích.

12 Marek Čech

14× nejlepší filmy o druhé světové válce

14× nejlepší filmy o druhé světové válce

Nejdelší den, Tucet špinavců, Generál Patton, Sophiina volba, Jdi a dívej se, Zachraňte vojína Ryana nebo Černá kniha. Nejlepší filmy s tématikou druhé světové války?

44 Marek Čech

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Máme zde Miracast, Google Cast, ale co dělat, když ani jedno nefunguje? Pokud potřebujete zobrazit obsah telefonu na velké obrazovce televizoru, recept je jednoduchý.

7 Tomáš Holčík

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

28 Marek Čech, Vojtěch Malý