EISA: nejlepší AV produkty pro domácí kino pro rok 2017/2018

EISA: nejlepší AV produkty pro domácí kino pro rok 2017/2018

Které reproduktory, subwoofer či AV přijímač považuje EISA za nejlepší a nejzajímavější ve svých kategoriích? Nechybí ani zvukové projektory.

Ač se v posledních letech vrací klasické Hi-Fi, stereo, gramofony, rostou prodeje sluchátek a domácí kino není již tak populární, jako před pár lety, tak jsou stále sestavy domácího kina a komponenty pro HT pro mnoho lidí zajímavé, zejména kvůli univerzálnosti použití, neboť kvalitní systém domácího kina nabídne pro velkou většinu zájemců také velmi uspokojivý zvuk při reprodukci hudby, a to i klasiky, jazzu, či rocku. Zkrátka si užijete film i hudbu. I letos stojí za povšimnutí, že vybraný AV přijímač je z cenové hladiny těch velmi dostupných.

Text k jednotlivým produktům jsou opět převzatá slova komise EISA, kterými vysvětluje, proč považuje oceněná AV zařízení za nejlepší.


Receiver pro domácí kino 2017/2018
Yamaha RX-V483 

Cena: 12 490 Kč

Yamaha RX-V483.png

EISA: Nenechte se zmást jeho příznivou cenou – tento AV receiver je plně vybaven, pokud jde o funkce. Přijímač produkuje 5.1kanálový prostorový zvuk Dolby TrueHD, počítá s DTS-HD Master Audio, poradí si i se 4K (včetně Dolby Vision a HDR 10) a nebrání se upscalingu SD videa do formátu HD a Ultra HD prostřednictvím HDMI. K  dispozici je Bluetooth pro bezdrátové streamování.

Technologie Yamaha MusicCast umožňuje jednoduché ovládání a díky ní se receiver může proměnit v centrální hub-rozbočovač domácí multiroomové instalace. Chytrý design, poctivá konstrukce a Cinema DSP vytvářejí z  modelu RX-V483 skvěle disponovaný univerzální přístroj.

Ohromující domácí kino 5.1 zvuk, multiroomová technologie MusicCast – zkrátka AV receiver, jehož výkon staví doporučenou cenu na hlavu.

Pokračování 2 / 7

Subwoofer pro domácí kino 2017/2018
SVS PB16-Ultra

Cena: 3 500 Euro

SVS PB16-Ultra.jpg

EISA: Pokud bychom měli co nejstručněji charakterizovat tento subwoofer, postačí nám pouhá dvě slova: velikost a síla. Obojí zosobňuje obrovská skříň (se třemi mohutnými bassreflexovými nátrubky), monstrózní 16palcový basák či 1,5kW zesilovač třídy D – plachost a únava jsou pro tento SVS model zkrátka věci neznámé.

Do filmového soundtracku či poslechu hudby dodává rozvahu, vyrovnanost a vynikající hloubky. Aplikace pro přenosná zařízení zahrnuje ekvalizér, takže obsluha a případné uživatelské úpravy jsou dílem okamžiku. SVS PB16-Ultra – betonová pěst ukrytá v sametové rukavici – je ideálním subwooferem pro nejlepší sestavy domácího kina.

Obrovská skříň v kombinaci s masivním reproduktorem jsou zárukou opravdu přesvědčivých basů.

Pokračování 3 / 7

Řešení domácího kina 2017/2018
Denon HEOS AVR

Cena: 24 990 Kč 

Denon HEOS AVR.jpg

EISA: Denon se rozhodl pozměnit zažitou představu o tradičním AV receiveru a navrhl bezdrátový model HEOS AVR, spolupracující s firemními bezdrátovými reprosoustavami. A záleží na uživateli, jestli si s   jeho pomocí vybuduje kabelů klasické domácí kino včetně satelitů pro zadní kanály a subwooferu, nebo multiroomový systém po celém bytě či domě. Estét ocení netradičně pojatý přední panel a tenké šasi, milovník špičkového zvuku bohatou konektivitu včetně kompatibility s Ultra HD zdroji.

5kanálový zesilovač třídy D počítá jak s Dolby TrueHD a DTS-HD Master Audio mixy, tak i Hi-Res Audio streamováním (až DSD128 bezdrátově nebo přes USB). Začlenění do bohatého HEOS „ekosystému“ a bezproblémová instalace i provoz jsou už „pouhou“ třešničkou na dortu.

Pusťte k vodě většinu kabelů a objevte kouzlo bezdrátového surroundu či multiroomu.

Pokračování 4 / 7

High-Endová sestava domácího kina 2017/2018
Dali Phantom S Series

Cena dle konfigurace a modelu: kus 31 990 Kč, 47 990 Kč, 79 990 Kč 

Dali Phantom S Series.jpg

Fantom nejen podle jména, ale i podle skutků! Highendová reprosestava do zdi je ideálním řešení pro ty milovníky domácí kina, kteří své reproduktory rádi poslouchají, ale nemusí je vidět.

Společnost DALI nabízí řadu diskrétních modelů produkujících hutný a zároveň detailní zvuk, srovnatelný se soundem z klasických reprosoustav. Jádro systému Phantom S-280 tvoří čtyři firemní měniče, včetně hybridního výškového tweeteru a dvou pasivních zářičů pro posílení basů. V kombinaci s kompaktnějšími modely S-180 a S-80 vytvářejí špičkové domácí kino, které musíte slyšet na vlastní uši, abyste pochopili, že letošní cena EISA v   této kategorii je ve správných rukou.

Zabudovatelná reprosestava vytváří dokonalou iluzi surroundového zvukového systému tvořeného neviditelnými reproduktory.

Pokračování 5 / 7

TV Audio Upgrade 2017/2018
Sonos Playbase

Cena: 20 990 Kč

Sonos Playbase.jpg

EISA: Firmě Sonos se podařilo navázat na mimořádný úspěch, který vzbudily její multiroomové reprosystémy. Elegantní a sofistikovaný design se snoubí s fascinujícím výkonem tří tweeterů, šesti středobasových měničů a integrovaného subwooferu, které se společně starají o to, aby se nudný zvuk televizoru bez života stal pouhou matnou vzpomínkou.

Jednoduché ovládání plug-and-play nepředstavuje ani pro absolutního AV nováčka žádný problém a během několika málo minut lze mít PLAYBASE plně pod kontrolou. Stačí se připojit pomocí Sonos aplikace prostřednictvím wifi či Bluetooth a k dispozici je navíc přímý vstup do bezedné pokladnice streamovacích hudebních serverů.

Elegance a snadná obsluha, přinášející novou kvalitu do vašeho domácího AV řetězce.

Pokračování 6 / 7

Reprosestava pro domácí kino 2017/2018
Focal SIB EVO

Cena: 899 Euro

Focal SIB EVO.jpg

EISA: Pokud jste si mysleli, že řada Focal Sib & Cub dosáhla vrcholu, co se týká kompaktnosti, na scénu přichází Focal Sib Evo, aby s touto vaší domněnkou pořádně zatřásl a zároveň předvedl novou dimenzi výkonu.

Konstruktéři od základu pozměnili design a do výbavy zařadili Dolby Atmos a DTS:X 3D, takže elegantní surroundová reprosestava obklopí posluchače zvukem tentokrát opravdu ze všech stran, dokonce i shora. Fortelné, pulsující basy, které produkuje subwoofer, si rozumějí s bohatě zastoupenými středy a detailními výškami. Až se nechce věřit, že tento mocný zvuk produkuje tak prostorově úsporná sestava. Vynikající akvizice v katalogu společnosti Focal.

Nenápadný reproduktorový systém poskytuje úžasný 3D zvuk.

Pokračování 7 / 7

Soundbar 2017/2018
LG SJ9

Cena: 19 990

byhyqf.jpg

EISA: V současné době není na trhu mnoho soundbarů, které umějí dokonale zkombinovat elegantní design s  bombastickým filmovým zvukem. Ale aktuální vlajková loď LG SJ9, kompatibilní s   technologií Dolby Atmos, mezi ně určitě patří. Dva reproduktory směřující vzhůru poskytují vzrušující „Atmos-férické“ výšky, o středy se starají širokospektrální měniče a bohaté basy produkuje bezdrátový externí subwoofer.

Systém počítá s průchozím 4K formátem i bezdrátovou distribucí dat prostřednictvím wifi či Bluetooth. Hudební fanoušci jistě využijí aplikaci LG MusicFlow, budou kvitovat vestavěný Chromecast pro streamování i multiroomové sestavy a vhod jim přijde i Hi-Res gramotnost (192 kHz/24 bit), která zachytí každý detail jejich oblíbené muziky.

Štíhlý elegantní hi-tec design, který hraje stejně tak dobře, jak vypadá.

Určitě si přečtěte

Články odjinud