EISA: nejlepší AV produkty pro domácí kino pro rok 2020/2021

EISA: nejlepší AV produkty pro domácí kino pro rok 2020/2021

Které reproduktory, subwoofer či AV přijímač považuje EISA za nejlepší a nejzajímavější ve svých kategoriích? Nechybí ani soundbary.

I když opět roste zájem klasické Hi-Fi, tak jsou stále sestavy domácího kina a komponenty pro HT pro mnoho lidí zajímavé, zejména kvůli univerzálnosti použití, neboť kvalitní systém domácího kina nabídne pro velkou většinu zájemců také velmi uspokojivý zvuk při reprodukci hudby, a to i klasiky, jazzu, či rocku. Zkrátka si užijete film i hudbu. 

Text k jednotlivým produktům jsou opět převzatá slova komise EISA, kterými vysvětluje, proč považuje oceněná audiozařízení za nejlepší.


Nejlepší reprosystém pro domácí kino pro rok 2020/2021: Arendal Sound 1961 Series

Cena:  499 Euro (centr) až 1 499 Euro (podlahové repro s pěti měniči)

unnamed.jpg

EISA: "Nová začátečnická řada přebírá technologie z vlajkové série 1723 a navíc přihazuje své vlastní triky včetně první firemní reprosoustavy pro horní kanál a zesilovač platformy IQ Avalanche s parametrickým ekvalizérem vestavěným do subwooferů.

Stavitelé domácích kin jsou v této sérii pečlivě zásobeni bohatým výběrem reprosloupů, monitorů, centrů, stojanových modelů a surroundových modelů TriAxial. Všechny reprosoustavy zvládají reprodukovat detailní, energický, avšak stále neutrální zvuk, vhodný jak pro dramatické filmové nahrávky, tak i pro detailní hudbu. Bude vám imponovat stylový design i poctivá konstrukce – tato série jednoznačně hravě překonává svou cenovku."

Pokračování 2 / 12

Reprosystém pro domácí kino s nejlepším poměrem cena/výkon: Triangle Borea Series

Cena: 6 500 Kč (centr) až 31 000 Kč (podlahové 3 pásmo s pěti měniči) 

Triangle-Borea-BR08-BRC01-BR02_web.jpg

EISA: "Pro svou novou sérii multikanálových reprosoustav připravil Triangle stylové reprosoustavy s čistým designem při pevně zachované dostupné ceně. Na zakázku vyrobené měniče – tweeter s hedvábnou membránou a technologií Efficient Flow Systém i celulózový středobas – najdete ve sloupech BR09, BR08 a BR07, regálovkách BR03 a BR02 a centrální reprosoustavě BRC01.

Borea na vás zapůsobí svou vyrovnanou kmitočtovou charakteristikou, přesnou reprodukcí efektů a notnou hudebností. S těmito cenově velice dostupnými modely nemůžete udělat chybu."

Pokračování 3 / 12

Nejlepší soundbar pro rok 2020/2021:
LG SN8YG

Cena: přibližně 700 USD (zatím se neprodává)

AV-SoundBar-SN8YG-04-DolbyAtmos-and-DTSX-Desktop-v1_new.jpg

EISA: "Firma instalovala do svého nejnovějšího soundbaru vlastní vyspělou technologii zpracování zvuku a mnoha praktickými vlastnostmi jednoduchými na ovládání.

3.1.2kanálový model s bezdrátovým subwooferem a dvojitými reproduktory směřujícími vzhůru odpovídá nárokům formátů Dolby Atmos and DTS:X. Nabízí firemní technologie AI Sound Pro mode – ta analyzuje vstupní signál – a AI Room Calibration, přičemž digitální zpracování signálu od Meridian Audio se stará o zvuk filmů a o hudbu s patřičnou péčí.

Spolu s Google Assistant a Chromecastem (pro hlasové ovládání a bezdrátové streamování) a s možností připojit zadní bezdrátové reproduktory rozšiřující poslechový zážitek na 5.1.2, jde o uchvacující, skvěle vybavený přístroj."

Pokračování 4 / 12

Nejlepší prémiový soundbar pro rok 2020/2021:
Bang & Olufsen Beosound Stage

Cena: 42 990 Kč

Stage_Oak_SBI_2.jpg

EISA: "Firemní debut v soundbarech rozměry odpovídá televizorům od 140 cm výše, vyniká prémiovou kvalitou konstrukce a designem, který B&O právem proslavil. Každý z jedenácti reproduktorů, včetně čtyř 10centimetrových basových měničů, je nezávisle napájený, snadno přenášejí široké kmitočtové pásmo, soundbar hraje soudržně a přesvědčivě.

Obsah v Dolby Atmos hraje precizně, úderně a působivě, zatímco hudební nahrávky vás potěší mimořádně rozsáhlou hudební scénou. Soundbar připojíte prostřednictvím HDMI, Bluetooth, Apple AirPlay 2 nebo přes Chromecast a je pohotově přichystaný vás ohromit či dojmout."

Pokračování 5 / 12

Nejlepší chytrý soundbar pro rok 2020/2021:
Harman Kardon Citation Multibeam 700

Cena: 499 Euro

700_harman_kardon_citation_multibeam_700_gra1.jpg

EISA: "Tento soundbar zůstává stát stranou nepřehlednému zástupu dalších modelů především díky oslnivému a bravurnímu mixu líbivého vybroušeného vzhledu, jednoduše ovládaným funkcím a přesvědčivým zvukovým dovednostem.

Google Assistant přináší hlasové ovládání a bezdrátové benefity tradičních chytrých reproboxů, přičemž speciální firemní sestava sedmi reproduktorů a vyspělý DSP zajistí rafinovanou, kultivovanou, prostornou a energickou produkci.

Třešničkou na dortu je pak plnobarevná dotyková obrazovka, na níž lehce nastavíte parametry ekvalizéru či vyberete zdroj zvuku, a navíc umí zobrazit obal alba ze zdrojů multimediálního centra Chromecast."

Pokračování 6 / 12

Nejlepší koupě – soundbar pro rok 2020/2021:
TCL TS9030 RAY•DANZ

Cena: 10 490 Kč

TCL TS9030 RAY•DANZ.jpg

EISA: "Soundbar TCL s číselným označením TS9030 nabízí široce oceňovaný mix cenové dostupnosti, užitečnosti a výkonu. RAY•DANZ je kompatibilní s technologií Dolby Atmos i se službou Google Home.

Využívá bezdrátový subwoofer a další technologie, které optimalizují přehrávání. Výsledkem je tříkanálové zvukové pole formátu 3.1, které je ideální pro obývací pokoje. Soundbar má dedikovaný centrální reproduktor pro přednes mluveného slova a dialogů ve vysoké čistotě.

RAY•DANZ se pyšní mnoha užitečnými vlastnostmi a funkcemi včetně přehrávání hudby z USB, bezdrátového streamování obsahu pomocí aplikace Chromecast, Apple Airplay i Bluetooth, včetně HDMI portu s přenosem 4K HDR signálu. Tento soundbar představuje vylepšení zvuku se širokým dosahem"

Pokračování 7 / 12

Nejlepší AV receiver pro rok 2020/2021:
Denon AVC-X4700H

Cena: 40 990 Kč

49844,9a224092-84da-4857-8daf-d2907bd2cb8c.jpg

EISA: "Se svými vstupy 8K/60 Hz a 4K/120 Hz je tento přijímač střední třídy ideálně určený pro příští generaci zdrojů, jeho devítikanálový výkonový stupeň, 11kanálové zpracování signálu a podpora široké škály formátů se pak stane hitem v jakémkoli domácím kině.

Filmové nahrávky těží z jeho ideálně vyvážené a podmanivé reprodukce s vysokou výkonovou rezervou. Celý systém jemně doladíte technologií Audyssey’s MultEQ XT32 s možností dvou předvoleb.

Rozsáhlé, účelné a praktické možnosti propojení, včetně technologií HEOS multiroom/streaming, přenoskového vstupu MM a bezdrátového připojení sluchátek po Bluetooth činí z AVC-X4700H univerzální přijímač, a to navíc za velice konkurenční cenu."

Pokračování 8 / 12

Nejlepší High-End pro domácí kino:
Trinnov Altitude Platform

Cena: neznámá 

Trinnov_Altitude-Platform_web.jpg
 

EISA: "Ve světě rapidních technologických změn domácího kina přežije přístroj zhruba několik roků. To není případ této platformy, která dovoluje upgrady a inovace svých 16- a 32kanálových procesorů. Jednou z nejaktuálnějších novinek je možnost přidat kompatibilitu s vyspělým kodekem DTS:X Pro, rozšířit konektivitu a streamovací schopnosti.

Výkon patří k nejlepším ve své třídě především kvůli profesionální úrovni kalibrace reprosoustav a řízení basových složek, a to včetně vzdáleného ovládání. Performance je nejlepší ve své třídě také, a to díky kalibraci reproduktorů profesionální úrovně. Designově úchvatný přístroj vybavený pro vaše zítřejší potřeby – Altitude Platform je hoden své vysoké ceny."

Pokračování 9 / 12

Nejlepší zesilovač pro domácí kino pro rok 2020/2021:
Emotiva XPA GEN3

Cena: 37 000 až 65 000 Kč dle počtu kanálů

emotiva-emotiva-xpa-2-gen3.jpg

EISA: " Třetí generaci výkonových zesilovačů můžeme konfigurovat od jediného do jedenácti kanálů, přičemž všechny vynikají vysokoproudovými spínanými zdroji a výkonovými stupni Class H.

Reprodukci charakterizuje vyspělost basového základu, široká škála zvukového pole a vysoká dynamika, výkonová rezerva nakrmí i reprosoustavy hladové po výkonu a rozměrné kinosály. Napadne nás sousloví „americké svaly“, zatímco firemní pravidlo pro poctivý poměr výkon/cena je tu rozhodně zcela zachováno."

Pokračování 10 / 12

Nejlepší sluchátka pro domácí kino pro rok 2020/2021:
JVC Exofield XP-EXT1

Cena: 1 000 Euro

225602_RX_TX_angle_.jpg

EISA: "Inovační alternativu k vícekanálové sestavě reproboxů nabízejí bezdrátová sluchátka JVC se svým uspořádáním 7.1.4. Dokážou dekódovat zvuk vyspělých formátů Dolby Atmos i DTS:X a povýšit stereofonní reprodukci nebo vícekanálové filmové nahrávky na prostorový zvuk pomocí originální metody EXOFIELD.

Díky bezdrátovému přenašeči vybaveným HDMI s rozlišením 4K se mohou stát prostředníkem mezi vašimi zdroji signálu a televizorem, přičemž sluchátka zvládnou různé zvukové módy přizpůsobené odlišným hudebním a filmovým žánrům. K pečlivému nastavení až čtyř individuálních kalibračních režimů vám pomůže aplikace JVC pro chytré mobily."

Pokračování 11 / 12

Nejlepší subwoofer pro domácí kino:
SVS SB-2000 Pro

Cena: 26 990 Kč

SVS SB-2000 Pro.png

EISA: "Legendární výrobce subwooferů převzal technologie ze svých větších a dražších modelů a vestavěl je do oceněného kompaktního SB-2000 Pro. Za svou cenu nabízí překvapivou úroveň vlastností, jež začíná u zakázkově vyráběného 30cm reproduktoru napájeného 500watovým zesilovačem Sledge DSP.

Subwoofer můžete ovládat firemní aplikací a nastavit si tak detailní funkce včetně parametrického ekvalizéru. Zatímco jeho pečlivě utěsněná ozvučnice se vám může zdát drobná, jeho výkon je cokoli jiného než „malý“.

Je to interpret, jenž odkryje, ba vyčenichá jemné odstíny všech basových tónů a rozlehlé škály filmových zvukových mixů. Daruje vám dramaticky třeskutý, hluboký bas, jenž současně zůstává stále pevně kontrolovaný a rychlý."

Pokračování 12 / 12

Nejlepší multimediální přehrávač pro domácí kino
Zappiti Pro 4K HDR

Cena: 22 390 Kč

1568893618233.jpg

EISA: "Firemní vlajkový multimediální přehrávač je určený pro majitele vyspělého domácího kina s rozsáhlou sbírkou filmů a hudby. Zappiti dokáže nahradit tradiční kolekci vašich disků a dalších nosičů a zaručit stálý přístup k jakémukoli obsahu, vše ovládáte na graficky bohatém, ale přehledném rozhraní.

Přehrávač pojme dva harddisky, každý s kapacitou až 32 TB, přes jeho vstupy pak připojíte další externí USB disky, zatímco prostřednictvím sítě streamujete z NAS zdrojů a počítačů.

Formátová kompatibilita zahrnuje 4K HDR, Dolby Atmos a DTS:X pro reprodukci filmů a videa, Hi-Res Audio dosahuje rozlišení až 192 kHz/24 bitů. Streamer se stane nedílnou součástí vašeho domácího 4K systému, jemuž se bezproblémově přizpůsobí, přičemž si jeho ovládací rozhraní přizpůsobíte zcela dle libosti."

Určitě si přečtěte

Články odjinud